Events Manager - en to fi translation catalogue (1299 entries)

en:  is required.
fi:  on pakollinen.

en: #_BOOKINGNAME (#_BOOKINGEMAIL) cancelled his booking at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES. He wanted to reserve #_BOOKINGSPACES spaces.<br/> Now there are #_BOOKEDSPACES spaces reserved, #_AVAILABLESPACES are still available.<br/>Yours faithfully,<br/>Events Manager - http://wp-events-plugin.com
fi: #_BOOKINGNAME (#_BOOKINGEMAIL) peruutti osallistumisensa #_EVENTNAME on #_EVENTDATES. Hän halusi varata #_BOOKINGSPACES paikan/paikkoja.<br/> Nyt on #_BOOKEDSPACES varattu paikkoja, #_AVAILABLESPACES paikkaa on vielä vapaana.<br/>Ystävällisin terveisin,<br/>Tapahtumahallinnan tuottajat - http://wp-events-plugin.com

en: #_BOOKINGNAME (#_BOOKINGEMAIL) will attend #_EVENTNAME on #_EVENTDATES. He wants to reserve #_BOOKINGSPACES spaces.<br/> Now there are #_BOOKEDSPACES spaces reserved, #_AVAILABLESPACES are still available.<br/>Yours faithfully,<br/>Events Manager - http://wp-events-plugin.com
fi: #_BOOKINGNAME (#_BOOKINGEMAIL) osallistuu #_EVENTNAME on #_EVENTDATES. Hän haluaa varata #_BOOKINGSPACES paikan / paikkoja.<br/> Nyt on  #_BOOKEDSPACES varattu paikkoja, #_AVAILABLESPACES paikkaa on vielä vapaana.<br/>Ystävällisin terveisin,<br/>Tapahtumahallinnan tuottajat - http://wp-events-plugin.com

en: %d Spaces
fi: %d paikkaa

en: %s Attributes
fi: %s Määreet

en: %s Capabilities
fi: %s toiminnot

en: %s Error. Try again?
fi: %s Virhe. Yritetään uudelleen?

en: %s Excerpts
fi: %s Otteita

en: %s List Formats
fi: %s listan pohjat

en: %s List/Archives
fi: %s lista/arkisto

en: %s Options
fi: %s valinnat

en: %s Page
fi: %s Sivu

en: %s Pages
fi: %s sivut

en: %s Rows
fi: %s riviä

en: %s Settings
fi: %s asetukset

en: %s Submitted
fi: %s Lähetetty

en: %s added the event %s
fi: %s lisätty tapahtuma %s

en: %s added the event %s to %s.
fi: %s lisätty tapahtuma %s seuraavaan %s.

en: %s are a <a href="%s" target="_blank">WordPress custom taxonomy</a>.
fi: %s ovat <a href="%s" target="_blank">WordPressin erikoisluokitteluita</a>.

en: %s belonging to other sub-sites will have an extra slug preppended to it so that your main site can differentiate between its own %s and those belonging to other sites in your network.
fi: %s kuuluvat muihin alasivustoihin voi saada ylimääräisen selkokielisen URLin päätten niin, että pääsivustosi pystyvät erottamaan omat %s ja etenkin muiden sivustojen verkossa.

en: %s can be displayed just like normal WordPress custom taxonomies in an archive-style format, however Events Manager by default allows you to completely change the standard look of these archives and use our own <a href="%s">custom formatting</a> methods.
fi: %s voidaan näyttää kuten tavalliset WordPressin erikoisluokittelut arkisto-muotoiltuina, kuitenkin Tapahtumahallinta oletuksena antaa muuttaa kokonaan näiden arkistojen perusulkoasua sekä käyttää meidän omia <a href="%s">erikoismuotoilu</a>menetelmiä.

en: %s could not be deleted
fi: %s ei voitu poistaa

en: %s could not be deleted.
fi: %s ei voitu poistaa.

en: %s created.
fi: %s luotu.

en: %s custom post types can have archives, just like normal WordPress posts. If enabled, should you visit your base slug url %s and you will see an post-formatted archive of previous %s
fi: %s muokatuilla julkaisutyypeillä voi olla arkistoja, aivan kuten tavallisilla WordPress julkaisuilla. Jos tämä on poissa käytöstä, voit vierailla peruselementtien url %s ja nähdä jälleen muokatun arkiston aiemmista %s

en: %s deleted
fi: %s poistettu

en: %s excerpt
fi: %s ote

en: %s excerpt fallback
fi: %s ote fallback

en: %s is attending %s of the group %s.
fi: %s osallistuu %s ryhmän %s.

en: %s is attending %s.
fi: %s ottaa osaa %s.

en: %s is replaced by username and %s is replaced by the user password.
fi: %s on korvattu käyttäjänimellä ja %s on korvattu käyttäjä salasanalla.

en: %s is required.
fi: %s on pakollinen.

en: %s list footer format
fi: %s listan alaviitteen muotoilu

en: %s list header format
fi: %s listan otsikkopohja

en: %s list item format
fi: %s lista kappaleen muotoilu

en: %s must be set to yes for this to work.
fi: %s on oltava voimassa, jotta tämä toimisi.

en: %s page
fi: %s sivu

en: %s successfully deleted
fi: %s poistettiin onnistuneesti

en: %s successfully deleted.
fi: %s poistettiin onnistuneesti.

en: %s successfully duplicated.
fi: % s monistettu onnistuneesti.

en: %s users cancelled bookings.
fi: % s käyttäjien peruutettu varauksia.

en: %s will not be attending %s anymore.
fi: %s ei ota osaa %s enää.

en: %s will not be attending %s of group %s anymore.
fi: %s ei osallistu %s ryhmän %s enää.

en: (not applicable with event ownership on presently, coming soon!)
fi: (ei käytössä tapahtuman omistuksessa tällä hetkellä, tulossa pian!)

en: 1,2,3 or 2 (0 = all)
fi: 1,2,3 tai 2 (0 = kaikki)

en: <a href="%s">See some more information</a> on how %s work when overriding with formats.
fi: <a href="%s">Lisää tietoa</a> %s:n toiminnasta muotoilujen ohittamisessa.

en: <li>No events in this location</li>
fi: <li>Ei tapahtumia tässä paikassa</li>

en: <p>Events Manager is ready to go! It is highly recommended you read the <a href='%s'>Getting Started</a> guide on our site, as well as checking out the <a href='%s'>Settings Page</a>. <a href='%s' title='Don't show this advice again'>Dismiss</a></p>
fi: <p>Tapahtumien hallinta on valmis! On suositeltavaa lukea <a href='%s'>Aloitusopas</a> verkkosivuilta ja katsot myös <a href='%s'>Asetukset</a>. <a href='%s' title='Älä näytä tätä neuvoa uudelleen'>Piilota</a></p>

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
fi: <strong>ERROR</strong>: Rekisteröitymisesi ei onnistunut. Ole hyvä ja ota yhteyttä ylläpitoon <a href="mailto:%s">Nettiapina</a> !

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Anna käyttäjätunnus

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Anna sähköpostiosoite.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Väärä sähköpostiosoite.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä sähköposti on jo rekisteröity, käytä joku toinen.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä käyttäjätunnus on jo rekisteröity, käytä joku toinen.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä käyttäjätunnus on kelvoton, koska siinä on eriköismerkkejä, käytä joku toinen.

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account (i.e. you can overbook). Emails are not resent automatically.
fi: <strong>HUOM:</strong> Lippujen saatavuutta ei ole otettu huomioon (ylibookauksen mahdollisuus). Sähköposteja ei lähetetä automaattisesti.

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account when approving new bookings (i.e. you can overbook).
fi: <strong>Merkinnät:</strong>Lippujen saatavuutta ei ole otettu huomioon uusia varauksia hyväksyttäessä (mahdollisuus ylibookata)

en: <strong>Warning : </strong> By enabling this, registered users will not be able to see bookings they make as guests in their "My Bookings" page.
fi: <strong>Varoitus:  </strong> Sallimalla tämän, rekisteröityneet käyttäjät eivät näe heidän itsensä vieraina tekemiään varauksia Varakseni-sivulla.

en: <strong>Warning : </strong> Various features afforded to users with an account will not be available, e.g. viewing bookings. Once you enable this and select a user, modifying these values will prevent older non-user bookings from displaying the correct information.
fi: <strong>Warning : </strong> Useat toiminnot eivät ole tarjolla käyttäjille, esim. varausten katselu. Kun otat tämän käyttöön ja valitset käyttäjän, näiden arvojen muokkaus estää vanhemman ei -käyttäjän varausten oikean tiedon näyttämisen.

en: A new event has been published by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Edit this event - #_EDITEVENTURL <br/> View this event - #_EVENTURL
fi: Uusi tapahtuma on julkaistu #_CONTACTNAME.<br/>Nimi : #_EVENTNAME <br/>Päiväys : #_EVENTDATES <br/>Aika : #_EVENTTIMES <br/>Muokkaa tätä tapahtumaa - #_EDITEVENTURL <br/> Katsele tätä tapahtumaa - #_EVENTURL

en: A new event has been submitted by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
fi: Uusi tapahtuma on lähetetty #_CONTACTNAME.<br/>Nimi : #_EVENTNAME <br/>Päiväys : #_EVENTDATES <br/>Aika : #_EVENTTIMES <br/>Katso #_EDITEVENTURL tarkastellaksesi tätä tapahtumaa hyväksymistä varten.

en: A new user account has been created for you. Please check your email for access details.
fi: Uusi käyttäjätili on luotu sinua varten. Ole hyvä ja tarkista sähköpostistasi tilille pääsyn yksityiskohdat.

en: A previously published event has been modified by #_CONTACTNAME, and this event is now unpublished and pending your approval.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
fi: Aikaisemmin julkaistua tapahtumaa on muokannut #_CONTACTNAME, ja tämä tapahtuma on nyt otettu pois näkyvistä odottamaan hyväksymistä <br/>Nimi : #_EVENTNAME <br/>Päiväys : #_EVENTDATES <br/>Aika : #_EVENTTIMES <br/>Katso #_EDITEVENTURL tarkastellaksesi tätä tapahtumaa hyväksymistä varten.

en: A test email will be sent to your account email - %s
fi: Testisähköposti lähetetään tilisi sähköpostiosoiteeseen - %s

en: A user cancelled a booking
fi: Käyttäjä perui varauksen

en: A valid email
fi: Aito sähköpostiosoite

en: Abbreviated weekdays
fi: Viikonpäivien lyhennys

en: Abbreviated weekdays?
fi: Käytetäänkö viikonpäivien lyhenteitä?

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Add Event
fi: Lisää tapahtuma

en: Add Location
fi: Lisää tapahtumapaikka

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Event
fi: Lisää uusi tapahtuma

en: Add New Event Category
fi: Lisää uusi tapahtumaluokka

en: Add New Event Tag
fi: Lisää uusi tapahtumamerkki

en: Add New Location
fi: Lisää uusi sijainti

en: Add New Recurring Event
fi: Lisää uusia toistuvia tapahtumia

en: Add Recurring Event
fi: Lisää toistuva tapahtuma

en: Add a start or end date (or both) to impose time constraints on ticket availability. Leave either blank for no upper/lower limit.
fi: Lisää aloitus ja lopetus päivämäärä (tai kumpikin) määrätäksesi aikarajat lippujen saatavuudelle. Jätä jompi kumpi tyhjäksi halutessasi tapahtuman ilman ylä/alarajaa.

en: Add a tax rate to your ticket prices (entering 10 will add 10% to the ticket price).
fi: lisää veroprosentti lippujesi hintaan (lisäämällä 10, lisäät 10% lippujen hintaan)

en: Add br tags to HTML emails?
fi: Lisää br merkki HTML sähköposteihin?

en: Add location
fi: Lisää tapahtumapaikka

en: Add new ticket
fi: Lisää uusi lippu

en: Add or remove events
fi: Lisää ja poista tapahtumia

en: Add tax to ticket price?
fi: Lisää vero lipun hintaan?

en: Address
fi: Osoite

en: Address:
fi: Osoite:

en: Admin Tools
fi: Ylläpitotyökalut

en: Administrator Email
fi: Ylläpitäjän sähköposti

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: After
fi: jälkeen

en: All
fi: Kaikki

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All Ascending
fi: Nousevassa järjestyksessä

en: All Categories
fi: Kaikki luokat

en: All Cities/Towns
fi: Kaikki kaupungit

en: All Countries
fi: Kaikki maat

en: All Day
fi: Koko päivä

en: All Day Message
fi: Kokopäivän viesti

en: All Descending
fi: Laskevassa järjestyksessä

en: All Event Categories
fi: Kaikki tapahtumaluokat

en: All Event Tags
fi: Kaikki tapahtumamerkit

en: All Events
fi: Kaikki tapahtumat

en: All Regions
fi: Kaikki alueet

en: All States
fi: Kaikki osavaltiot

en: All countries text
fi: Kaikkien maiden teksti

en: All day
fi: Koko päivä

en: All events
fi: Kaikki tapahtumat

en: All events link text?
fi: Kaikki tapahtumat -linkin teksti?

en: All events will be moved to trash.
fi: Kaikki tapahtumat siirretään roskikseen.

en: All regions text
fi: Kaikkien alueiden teksti

en: All states text
fi: Kaikkien osavaltioiden teksti

en: All towns/cities text
fi: Kaikkien kaupunkien teksti

en: All your settings and events will be permanently deleted. This cannot be undone.
fi: Kaikki asetuksesi ja tapahtumasi poistetaan lopullisesti. Tätä valintaa ei voi peruuttaa.

en: All your settings, including email templates and template formats for Events Manager will be deleted.
fi: Kaikki asetuksesi, mukaan lukien sähköpostimallit ja Tapahtumahallinnan pohjat poistetaan.

en: Allow %s to appear in the built-in search results.
fi: Salli %s näyttäminen hakutuloksissa.

en: Allow WordPress post-style archives.
fi: Salli WordPress artikkelin tyylin arkistointi.

en: Allow anonymous event submissions?
fi: Salli nimettömän tapahtuman lähetys

en: Allow bookings with registered emails?
fi: Salli varaukset rekisteröidyllä sähköpostilla.

en: Allow double bookings?
fi: Sallitaanko tupla varauksia?

en: Allow guest bookings?
fi: Hyväksy vieraat varaukset?

en: Allow overbooking when approving?
fi: Sallitaanko ylivaraus luvanvaraisesti?

en: Already Booked
fi: Se on jo varattu

en: Already attending
fi: Olet jo osallistumassa

en: Already booked
fi: On jo varattu

en: An email will be sent to an administrator of your choice when an event is published by users who are not administrators.
fi: Sähköposti lähetetään valitsemallesi hallinnoijalle, kun muu käyttäjä kuin hallinnoija on julkaissut tapahtuman.

en: An email will be sent to the event contact if someone cancels their booking.
fi: Sähköposti lähetetään tapahtuman yhteyshenkilölle, jos joku peruuttaa varauksensa.

en: An email will be sent to the event contact when a booking is first made.
fi: Sähköposti lähetetään tapahtuman yhteyshenkilölle kun varaus on tehty ensi kertaa.

en: An email will be sent to the event owner when their event is approved. Users requiring event approval do not have the <code>publish_events</code> capability.
fi: Sähköposti lähetetään tapahtuma omistajalle, kun tapahtuma on hyväksytty. Käyttäjät, jotka tarvitsevat tapahtuman hyväksynnän eivät saa  <code>publish_events</code> toimintoa.

en: An email will be sent to your administrator emails when an event is submitted and pending approval.
fi: Sähköposti lähetetään hallinnoijan sähköpostiin, kun tapahtuma on lähetetty ja odottaa hyväksymistä.

en: An error occurred.
fi: Tapahtui virhe.

en: An event with no bookings.
fi: Tapahtuma ilman varauksia

en: Anonymous Submitter Info
fi: Nimettömän lähettäjän info

en: Anonymous event submissions
fi: Lähetä tapahtuman varaus nimettömästi

en: Anonymous submitters cannot see or modify their event once submitted. You can customize the success message they see here.
fi: Nimettömät lähettäjät eivät näe eivätkä voi muokata tapahtumaa lähettämisen jälkeen.Voit kirjoittaa heille vahvistusviestin tähän.

en: Appears as the first default search option.
fi: Näytetään ensimmäisenä hakuoletuksena.

en: Appears within the input box.
fi: Näytetään syöttökentässä

en: Apply
fi: Toteuta

en: Apply global capabilities?
fi: Otetaanko käyttöön globaalit asetukset?

en: Approval Required?
fi: Pakollinen hyväksyntä?

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Are current events past events?
fi: Onko kyse menneistä tapahtumista?

en: Are you sure you want to cancel your booking?
fi: Oletko varma, että haluat peruuttaa tämän varauksen?

en: Are you sure you want to delete all recurrences of this event?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän tapahtuman kaikki osatapahtumat?

en: Are you sure you want to delete?
fi: Haluatko varmasti poistaa?

en: Are you sure you want to detach this event? By doing so, this event will be independent of the recurring set of events.
fi: Oletko varma, että haluat erottaa tämän tapahtuman? Tehdessäsi niin, tästä tapahtumasta tulee itsenäinen ja se eroaa tapahtumasarjasta.

en: Are you sure you want to disable bookings? If you do this and save, you will lose all previous bookings. If you wish to prevent further bookings, reduce the number of spaces available to the amount of bookings you currently have
fi: Oletko varma, että haluat ottaa varaukset pois käytöstä? Jos teet tämän ja tallennat, menetät kaikki aikaisemmat varaukset. Jos haluat estää tulevat varaukset, vähennä käytettävissä olevia tiloja siihen lukumäärään varauksia, jotka sinulla nyt on.

en: Are you sure you want to reschedule this recurring event? If you do this, you will lose all booking information and the old recurring events will be deleted.
fi: Oletko varma, että haluat siirtää tätä toistuvaa tapahtumaa? Jos teet tämän, menetät kaikki varausinformaation ja vanhat toistuvat tapahtumat poistetaan.

en: Are you sure you want to reset Events Manager?
fi: Haluatko varmasti nollata Tapahtumahallinnan?

en: Are you sure you want to uninstall Events Manager?
fi: Haluatko varmasti poistaa tapahtumahallinnan?

en: As a site admin, you see all group events, users will only be able to choose groups they are admins of.
fi: Sivuston hallinnoijana sinä näet kaikki ryhmän tapahtumat. Käyttäjät voivat valita vain niitä ryhmiä, joiden hallinnoijia he ovat.

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Aside from pages we automatically generate and include certain jQuery files, if you are using Widgets, Shortcode or PHP to display specific items you may need to tell us where you are using them for them to work properly. Below are options for you to include specific jQuery dependencies only on certain pages.
fi: Automaattisesti luotujen sivujen ja tiettyjen jQuery -tiedostojen lisäämisen lisäksi, jos käytät Widgets, Shortcode tai PHP -ohjelmia näyttääksesi tietyt osat, saattaa olla hyvä kertoa meille missä käytät niitä, jotta kaikki toimisi hyvin. Alla on vaihtoehtoja, joista voit valita erityiset jQuery -riippuvuudet vain tietyille sivuille.

en: Assign bookings to
fi: Ota käyttöön varaukset seuraaville

en: Attributes
fi: Määreet

en: Avail. Spaces
fi: Käytettävissä olevat tilat

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Available
fi: Saatavilla

en: Available Spaces
fi: Tarjolla olevat tilat

en: Available from
fi: Saatavissa alkaen

en: Available spaces
fi: Vapaat paikat

en: Awaiting Online Payment
fi: Odotetaan netissä maksusuoritusta

en: Awaiting Payment
fi: Odotetaan maksua

en: Basic HTML is allowed in ticket labels and descriptions.
fi: Perustason HTML on hyväksyttyä lippujen etiketeissä ja kuvauksissa.

en: Be aware that some themes will not work with this option, if so (or you want to make your own changes), you can create a file named <code>single-%s.php</code> <a href='#'>as shown on the wordpress codex</a>, and leave this set to Posts.
fi: Ota huomioon, että jotkut teemat eivät hyväksy tätä vaihtoehtoa. Jos näin käy (tai jos haluat tehdä omia muutoksia), voit luoda tiedoston nimellä  <code>single-%s.php</code> <a href='#'>as shown on the wordpress codex</a>, ja jättää tämän Julkaisuihin.

en: Before
fi: ennen

en: Before you save your changes, you can quickly send yourself a test email by clicking this button.
fi: Ennen kuin tallennat muutokset voit nopeasti lähettää itsellesi testi-sähköpostin painamalla tätä näppäintä.

en: Below you will find texts that will be displayed to users in various areas during the bookings process, particularly on booking forms.
fi: Alla näet tekstin, joka näytetään käyttäjille eri alueilla varausprosessin aikana, erityisesti varauslomakkeissa.

en: Body Classes
fi: Sisällön luokat

en: Book Now
fi: Varaa nyt

en: Booked
fi: Varattu

en: Booked Spaces
fi: Varatut paikat

en: Booked User Emails
fi: Varattu käyttäjäsähköpostit

en: Booker
fi: Varaaja

en: Booking
fi: Varaus

en: Booking %s
fi: Varaus %s

en: Booking %s.
fi: Varaus %s.

en: Booking Cancellation Warning
fi: Varauksen peruutamisen varoitus

en: Booking Cancelled
fi: Varaus peruttu

en: Booking Comment
fi: Varaus kommentti

en: Booking Confirmed
fi: Varaus vahvistettu

en: Booking Cut-Off Date
fi: Varauksen päättymispäivä

en: Booking Date
fi: Varauspäiväys

en: Booking Details
fi: Varauksen tiedot

en: Booking Email Templates
fi: Sähköpostipohjien varaus

en: Booking Form
fi: Varauslomake

en: Booking ID
fi: Varauksen ID

en: Booking Management Pages
fi: Varaushallinnan sivut

en: Booking Notes
fi: Varaustiedot

en: Booking Pending
fi: Varaus odottaa vahvistusta

en: Booking Rejected
fi: Varaus hylätty

en: Booking Related Placeholders
fi: Varauksiin liittyvät kentät

en: Booking admin pages
fi: Varausten hallinta

en: Booking already made
fi: Varaus on jo tehty

en: Booking button feedback messages
fi: Varaus palautten viestit -painike

en: Booking cancelled
fi: Varaus hylätty

en: Booking cancelled email
fi: Varaus peruttu sähköposti

en: Booking cancelled email subject
fi: Varaus peruttu sähköpostin aihe

en: Booking cannot be made, not enough spaces available!
fi: Varaus ei voi tehdä, ei ole enää tarpeeksi paikkoja!

en: Booking complete
fi: Varaus valmis

en: Booking confirmed email
fi: Varaus vahvistettiin sähköpostilla

en: Booking confirmed email subject
fi: Varausvahvistus viestin aihe

en: Booking could not be %s.
fi: Varaus ei voi olla %s.

en: Booking could not be created
fi: Varausta ei voitu luoda

en: Booking error
fi: Varaus virhe

en: Booking form feedback messages
fi: Varauksen palautelomakkeen viestit

en: Booking form texts/messages
fi: Varauslomaken tekstit/viestit

en: Booking in progress
fi: Varaus käynnissä

en: Booking note successfully added.
fi: Varausmerkintä on lisätty.

en: Booking pending email
fi: Vireillä olevan varauksen sähköposti

en: Booking pending email subject
fi: Vireillä olevan varauksen sähköpostin aihe

en: Booking rejected email
fi: Varaus hylätty sähköposti

en: Booking rejected email subject
fi: Varaus hylätty sähköpostin aihe

en: Booking successful, pending confirmation (you will also receive an email once confirmed).
fi: Varaus onnistui, hyväksyntä on vireillä (saat sähköpostin varauksen hyväksymisestä).

en: Booking successful.
fi: Varaus onnistui.

en: Booking...
fi: Varataan...

en: Bookings
fi: Varaukset

en: Bookings %s. Mails Sent.
fi: Varauksen %s.viestit lähetetty

en: Bookings Stats
fi: Varauksen tilanne

en: Bookings Table Settings
fi: Varaustaulun asetukset

en: Bookings are closed for this event.
fi: Tämän tapahtuman varaus on suljettu.

en: Bookings closed
fi: Varaus suljettu

en: Bookings data
fi: Varausten tiedostot

en: Bookings disabled
fi: Varaukset pois käytöstä

en: Bookings for %s
fi: Varaukset seuraaville %s

en: Bookings have closed (e.g. event has started).
fi: Varaus on suljettu (esim. tapahtuma on jo alkanut).

en: Bookings will not be confirmed until the event administrator approves it.
fi: Varauksia ei vahvisteta ennen kuin tapahtuman hallinnoija hyväksyy ne.

en: Bookings/Registration
fi: Varaukset / Rekisteröinti

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: By default, event spaces become unavailable once there are enough CONFIRMED bookings. To reserve spaces even if unnapproved, choose yes.
fi: Oletuksena tapahtumapaikat eivät ole saatavilla kun on olemassa riittävästi vahvistettuja varauksia. Jos haluat, että paikkoja voi varata vahvistamatta, valitse Kyllä.

en: By default, events that are have an end date later than today will be included in searches, set this to yes to consider events that started 'yesterday' as past.
fi: Oletuksena tapahtumat, joiden päättymispäivä on myöhemmin kuin tänään sisällytetään hakuihin. Valitse Kyllä, jos haluat eilen alkaneiden tapahtumien olevan historiaa.

en: By default, if a calendar day only has one event, it display a single event when clicking on the link of that calendar date. If you select Yes here, you will get always see a list of events.
fi: Oletuksena on, että jos kalenteripäivässä on vain yksi tapahtuma, saadaan esiin klikkaamalla kalenterin päivämäärän linkkiä. Jos valitset tähän Kyllä, pääset aina näkemään tapahtumalistan.

en: By default, if a guest tries to book an event using the email of a user account on your site they will be asked to log in, selecting yes will bypass this security measure.
fi: Normaalisti, kun vieras yrittää tehdä varauksen käyttäen olemassaolevan käyttäjän käyttämään sähköpostia, häntä pyydetään kirjautumaan sisään. Valitsemalla "kyllä", tämä turvatoimenpide ohitetaan.

en: By default, when a booking is made by a user, this booking is tied to a user account, if the user is not registered nor logged in and guest bookings are enabled, an account will be created for them.
fi: Oletuksena on, että kun käyttäjä on tehnyt varauksen, tämä varaus on sidottu käyttäjän tiliin, jos käyttäjä ei ole rekisteröitynyt tai kirjautunut sisään ja vierasvaraukset ovat pois päältä, tili voidaan luoda heille.

en: By using formats, you can control how your %s are displayed from within the Events Manager <a href='#formats' class='nav-tab-link' rel='#em-menu-formats'>Formatting</a> tab above without having to edit your theme files.
fi: Käyttämällä muotoiluja voita hallita %s näkymistä yläpuolella olevan Tapahtumahallinnan <a href='#formats' class='nav-tab-link' rel='#em-menu-formats'>Muotoilu</a>-välilehdessä ilman, että tarvitsee muokata teematiedostoja.

en: CSS File
fi: CSS tiedosto

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendar Day Event List Settings
fi: Kalenterpäivän tapahtumalistan asetukset

en: Calendar events/day limit
fi: Kalenterin tapahtuma/päivä rajaus

en: Can be in form of pixels or a percentage such as %s or %s.
fi: Anna arvo pikseleinä tai prosentteina, esim. %s tai %s.

en: Can users cancel their booking?
fi: Voivatko käyttäjät peruuttaa varauksensa?

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancelation complete
fi: Peruutus valmis

en: Cancelation error
fi: Peruutus virhe

en: Cancelation in progress
fi: Peruutus käynnissä

en: Canceling...
fi: Peruutetaan...

en: Cancellation
fi: Peruutus

en: Cancelled
fi: Peruttu

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Categories list page
fi: Kategorialista

en: Category
fi: Kategoria

en: Category IDs
fi: Luokka tunnisteet

en: Category Related Placeholders
fi: Kategorioihin  liittyvät kentät

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Change
fi: Vaihda

en: Changes saved
fi: Muutokset tallennettu

en: Changes saved.
fi: Muutokset tallennettu.

en: Check Dev Versions
fi: Tarkista kehitysversiot

en: Check this option if you want the event contact to receive an email when someone books places. An email will be sent when a booking is first made (regardless if confirmed or pending)
fi: Tarkista tämä mahdollisuus jos haluat tapahtuman kontaktin saavan sähköpostin kun joku varaa paikkoja. Sähköposti lähetetään kun varaus on ensin tehty (riippumatta siitä onko se vahvistettu tai vahvistamaton).

en: Check this option if you want to prevent the WordPress registration email from going out when a user anonymously books an event.
fi: Tarkista tämä mahdollisuus, jos haluat estää WordPress rekisteröinti sähköpostia lähtemästä ulos, jos nimeämätön käyttäjä varaa tapahtuman.

en: Check this option to enable Goggle Map integration.
fi: Ota käyttöön Google-kartat.

en: Checking for dev versions.
fi: Tarkistetaan kehitysversiot.

en: Checking...
fi: Tarkistetaan...

en: Choose a color for your category. You can access this using the %s placeholder.
fi: Valitse väri luokallesi. Pääset tähän käsiksi käyttämällä %s paikkamerkkiä.

en: Choose a parent user to assign bookings to. People making their booking will be unaware of this and will never have access to those user details. This should be a subscriber user you do not use to log in with yourself.
fi: Valitse ylätason käyttäjä, jolle varaukset otetaan käyttöön. Varausten tekijät eivät saa tietoa tästä, eivätkä pääse käsiksi näihin yksityiskohtiin. Tämän tulisi olla joku muu tilaaja tai käyttäjä kuin sinä.

en: Choose an image for your category, which can be displayed using the %s placeholder.
fi: Valitseva luokallesi kuva, joka voidaan näyttää käyttämällä %s paikkamerkkiä.

en: Choose from most used event categories
fi: Valitse käytetyimmistä tapahtumaluokista

en: Choose from most used event tags
fi: Valitse suosituimmista tapahtumamerkeistä

en: Choose how prices are displayed. <code>@</code> will be replaced by the currency symbol, and <code>#</code> will be replaced by the number.
fi: Valitse hintojen esitystapa. <code>@</code> korvataan rahayksikön merkillä, ja <code>#</code> korvataan numerolla.

en: Choose to show events within a specific time range.
fi: Hae tapahtumia tietyllä aikavälillä

en: Choose whether or not to display a login form in the booking form area to remind your members to log in before booking.
fi: Valitse näytetäänkö kirjautumislomake varauslomakkeen alueella muistuttaakseen jäseniä kirjautumaan ennen varauksen tekemistä.

en: Choose which order your tickets appear.
fi: Valitse missä järjestyksessä liput ilmestyvät.

en: Choose your currency for displaying event pricing.
fi: Valitse tapahtuma hinnoittelun valuutta.

en: Choose/Upload Image
fi: Valitse / lataa kuva

en: City/Town
fi: Kunta

en: City/Town:
fi: Kaupunki/paikkakunta:

en: Click to toggle
fi: Vaihda näkymä

en: Close Ticket Editor
fi: Sulje Lippu-editori

en: Collapse All
fi: Tiivistä kaikki

en: Columns to export
fi: Vie sarakkeet

en: Columns to show
fi: Näytettävät sarakkeet

en: Comment
fi: Kommentti

en: Confirmation email could not be sent to admin. Registrant should have gotten their email (only admin see this warning).
fi: Vahvistussähköpostia ei voitu lähettää hallinnoijalle. Rekisteröityjät saavat sähköpostinsa (vain hallinnoija näkee tämän varoituksen).

en: Confirmation email could not be sent to contact person. Registrant should have gotten their email (only admin see this warning).
fi: Vahvistussähköpostia ei voitu lähettää yhteyshenkilölle. Rekisteröityjät saavat sähköpostinsa (vain hallinnoija näkee tämän varoituksen).

en: Confirmed
fi: Vahvistettu

en: Confirmed Spaces
fi: Vahvistetut tilat

en: Confirmed booking email
fi: Varausvahvistus viesti

en: Congratulations! Your email settings work.
fi: Mainiota! Sähköpostin asetukset toimii.

en: Contact person booking cancelled
fi: Yhteyshenkilön varaus peruutettu

en: Contact person booking confirmed
fi: Yhteyshenkilön varaus vahvistettu

en: Contact person cancellation email
fi: Yhteyshenkilön peruutusviesti

en: Contact person cancellation subject
fi: Yhteyshenkilön peruutuksen aihe

en: Contact person email
fi: Yhteyshenkilön sähköposti

en: Contact person email subject
fi: Yhteyshenkilön viestin aihe

en: Controls how many events being held at a location are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
fi: Tämä kontroloi sitä, miten monta tapahtumaa sijainnissa näytetään per sivu, kun käytetään paikkamerkkiä, kuten %s. Jätä tyhjäksi, jos et halua rajoitusta.

en: Controls how many events belonging to a category are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
fi: Tämä kontroloi sitä, miten monta kategoriaan kuuluvaa tapahtumaa näytetään per sivu, kun käytetään paikkamerkkiä, kuten %s. Jätä tyhjäksi, jos et halua rajoitusta.

en: Controls how many events belonging to a tag are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
fi: Ohjaa kuinka monta tagiin kuuluvaa tapahtumaa näytetään sivulla paikkassa %s.  Jätä tyhjäksi, jos et halua asettaa rajaa.

en: Could not send email.
fi: Sähköposti ei voi lähettää.

en: Count
fi: Määrä

en: Country
fi: Maa

en: Country:
fi: Maa:

en: Create a location or start typing to search a previously created location.
fi: Lisää uusi tapahtumapaikka tai aloita kirjoittaminen hakeaksesi aiemmin lisättyjä tapahtumapaikkoja.

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency Format
fi: Valuutan muoto

en: Custom fields are the same as attributes, except you cannot restrict specific values, users can add any kind of custom field name/value pair. Only available in the WordPress admin area.
fi: Mukautetut kentät ovat samoja kuin ominaisuudet, paitsi että et voi rajata tiettyjä arvoja, käyttäjät voivat lisätä mitä tahansa mukautettuja kenttänimiä tai -pareja. Saatavilla vain WordPress hallintapaneelissa.

en: Customize Feedback Messages
fi: Mukauta palaute viestit

en: Customize the message your user sees when they resubmit/update their event.
fi: Muokkaa viestiä, jonka käytäjä näkee, kun hän muokkaa tai päivittää tapahtumaansa.

en: Customize the message your user sees when they submitted their event.
fi: Muokkaa viestiä, jonka käyttäjät näkevät, kun ovat lähettäneet tapahtumansa.

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Format
fi: Päiväyksen muoto

en: Date Picker Format
fi: Päiväyksen muoto

en: Date Separator
fi: Päiväyksen erotin

en: Date and Time
fi: Päiväys ja aika

en: Date and Time formats follow the <a href="%s">WordPress time formatting conventions</a>
fi: Päiväys ja aika muodot seuraavat <a href="%s">Formatting Date and Time</a>

en: Date and time
fi: Päiväys ja aika

en: Date/Time
fi: Päiväys ja aika

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Dates must have correct formatting. Please use the date picker provided.
fi: Päivämäärämuodon tulee olla oikea. Ole hyvä ja käytä päivämäärävalitsinta.

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have requested #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Your booking is currently pending approval by our administrators. Once approved you will receive an automatic confirmation.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
fi: Hyvä #_BOOKINGNAME, <br/>Olet tehnyt pyynnön #_BOOKINGSPACES paikasta/paikoista tapahtumaan #_EVENTNAME.<br/>Milloin : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Missä : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Varauksesi odottaa nyt vahvistusta hallinnoijalta. Kun tapahtuma on hyväksytty, saat siitä automaattisen vahvistuksen.<br/>Ystävällisin terveisin,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have successfully reserved #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
fi: Hyvä #_BOOKINGNAME, <br/>Olet varannut #_BOOKINGSPACES paikan/paikkoja tapahtumaan #_EVENTNAME.<br/>Milloin : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Missä : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Ystävällisin terveisin,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been cancelled.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
fi: Hyvä #_BOOKINGNAME, <br/>Olet tehnyt pyynnön #_BOOKINGSPACES paikoista #_EVENTNAME on #_EVENTDATES on peruutettu.<br/>Ystävällisin terveisin,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been rejected.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
fi: Hyvä #_BOOKINGNAME, <br/>Olet tehnyt varauspyynnön #_BOOKINGSPACES paikoista tapahtumassa #_EVENTNAME on #_EVENTDATES Varausta on hylätty.<br/>Ystävällisin terveisin,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_CONTACTNAME, <br/>Your event #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been approved.<br/>You can view your event here: #_EVENTURL
fi: Hyvä #_CONTACTNAME, <br/>Tapahtumasi #_EVENTNAME on #_EVENTDATES on hyväksytty.<br/>Voit tarkastella tapahtumaasi täällä: #_EVENTURL

en: Decimal Point
fi: Dsimaalierotin

en: Decline
fi: Hylkää

en: Default %s color
fi: oletusarvo %s väri

en: Default %s list format
fi: Oletus %s listan pohja

en: Default %s list options
fi: Oletus %s listan asetukset

en: Default Category
fi: Oletuskategoria

en: Default Country
fi: Oletus Maa

en: Default Location
fi: Oletuspaikka

en: Default Location Country
fi: Oletusmaa

en: Default archive ordering
fi: Arkiston oletus järjestys

en: Default distance
fi: Oletus etäisyys

en: Default distance unit
fi: Oletus etäisyyden yksikkö

en: Default event archive ordering
fi: Tapahtuma-arkiston oletusjärjestys

en: Default event list format
fi: Tapahtumalistan oletuspohja

en: Default event list format footer
fi: Tapahtumalistan oletus alapalkin muoto

en: Default event list format header
fi: Tapahtumalistan pohjan oletusotsikko

en: Default event list ordering
fi: Tapahtumalistan oletusjärjestys

en: Default list ordering
fi: Listan oletusjärjestys

en: Default map height
fi: Kartan oletuskorkeus

en: Default map width
fi: Kartan oletusleveys

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Image?
fi: Poista kuva?

en: Delete User
fi: Poista käyttäjä

en: Delete selected
fi: Poista valitut

en: Depending on server settings, some sending methods may ignore this settings.
fi: Riippuen serverin asetuksista jotkut lähetysmuodot saattavat jättää nämä asetukset huomioimatta.

en: Depreciated Attributes
fi: Ei-toivotut määrittelyt

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Detach
fi: Erota

en: Details
fi: Lisätiedot

en: Details about the event.
fi: Tapahtuman lisätiedot.

en: Details about the location.
fi: Lisätietoja tapahtumapaikasta.

en: Dev Mode active: Just a friendly reminder that you are updating to development versions. Only admins see this message, and it will go away when you disable this <a href="#pro-api">here</a> in your settings.
fi: Kehitys-tila aktiivinen: Vain ystävällinen muistutus siitä, että olet päivittämässä kehityaversioita. Vain ylläpitäjät näkevät tämän viestin, ja se menee pois, kun poistat asetuksesta klikkaamalla <a href="#pro-api"> tähän</ a>.

en: Development Versions &amp; Updates
fi: Kehitysversiot, Päivitykset

en: Disable new registration email?
fi: Ota uusi rekisteröitymissähköposti pois käytöstä?

en: Disable thumbnails?
fi: Poista pikkukuvakkeet

en: Disable title rewriting?
fi: Estetäänkö otsikon muokkaus?

en: Discounts (After Taxes)
fi: Alennukset (verojen jälkeen)

en: Discounts Before Taxes
fi: Alennukset ennen veroja

en: Display %s as
fi: Näytä muodossa %s

en: Display a list of event locations on Events Manager.
fi: Näytä lista tapahtumapaikoista ohjelmassa Events Manager.

en: Display a list of events on Events Manager.
fi: Näytä tapahtumalista Tapahtumahallinnassa.

en: Display calendar in events page?
fi: Näytetäänkö kalenteri tapahtumien sivulla?

en: Display events on your blog.
fi: Näytä tapahtumat blogissasi.

en: Display global %s on main blog?
fi: Näytetäänkö globaali %s pääblogissa?

en: Display global events on main blog?
fi: Näytä globaalit tapahtumat pääblogissa

en: Display locations on your blog.
fi: Näytä sijainnit blogissasi.

en: Display login form?
fi: Näytä kirjaitumislomake?

en: Display your events in a calendar widget.
fi: Näytä tapahtumasi kalenterissa.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
fi: Näytetään %s&#8211;%s yhteensä %s:sta

en: Displaying Event
fi: Näytetään tapahtuma

en: Displaying User
fi: Näytetään käyttäjä

en: Displays %s from all sites on the network by default. You can still restrict %s by blog using shortcodes and template tags coupled with the <code>blog</code> attribute. Requires global tables to be turned on.
fi: Näytää oletuksena %s kaikilta verkoston sivuilta. Voit silti rajoittaa %s estämällä pikavalinnat ja kaavainmerkit, joita yhdistää <code>blog</code> merkki. Vaatii globaalien taulukoiden päälle kytkemistä.

en: Distance Values
fi: Etäisyys arvot

en: Draft
fi: Luonnos

en: Drag items to or from the left column to add or remove them.
fi: Vedä nimikkeitä vasempaan sarakkeeseen lisätäksesi niitä tai vedä niitä pois poistaaksesi niitä.

en: Due to how we change how this custom taxonomy is displayed when overriding with formats it is strongly advised that you assign a %s page below, which increases comatability with various plugins and themes.
fi: Ottaen huomioon sen, kuinka muutamme tämän erikoisluokittelun näkymistä muotoiluja ohittaessa, on suositeltavaa asettaa %s sivu alhaalla, mikä puolestaan lisää yhteensopivuutta lisäosien ja teemojen kanssa.

en: Duplicate
fi: Kopio

en: Duplicate %s
fi: Kopioi %s

en: Duplicate this event
fi: Kopio tämä tapahtuma

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: E-mail: %s
fi: Sähköposti: %s

en: ERROR : Email Not Sent.
fi: VIRHE: sähköpostia ei lähetetty.

en: Each event spans %s day(s)
fi: Tapahtumat kestää %s päivää

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Booking
fi: Muokkaa varausta

en: Edit Details
fi: Muokkaa kuvausta

en: Edit Event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit Event Category
fi: Muokkaa tapahtumaluokkaa

en: Edit Event Tag
fi: Muokkaa tapahtumamerkkiä

en: Edit Location
fi: Muokkaa tapahtumapaikkaa

en: Edit Recurring Event
fi: Muokkaa toistuvaa tapahtumaa

en: Edit Recurring Events
fi: Muokkaa toistuvia tapahtumia

en: Edit User
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Edit events
fi: Muokkaa tapahtumia

en: Edit location
fi: Muokkaa tapahtumapaikkaa

en: Edit locations
fi: Muokaa sijainteja

en: Edit/View
fi: Muokkaa/Näytä

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Exists
fi: Sähköposti on jo olemassa

en: Email Sent.
fi: Sähköposti lähetetty.

en: Email Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Email event owner?
fi: Sähköposti tapahtuman omistajalle?

en: Email events admin?
fi: Sähköposti tapahtumien hallinnoijalle?

en: Email not sent.
fi: Sähköposti ei lähetetty.

en: Email sent succesfully to %s
fi: Sähköpostin lähettäminen %s onnistui

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Enable %s attributes?
fi: Käytä %s ominaisuuksia?

en: Enable %s custom fields?
fi: Käytä %s räätälöityjä kenttiä

en: Enable Archives?
fi: Arkistoidaanko?

en: Enable Comments?
fi: Sallitaanko kommentit?

en: Enable Dev Updates?
fi: Mahdollista kehityspäivitykset?

en: Enable Google Maps integration?
fi: Käytetäänkö Google-kartat?

en: Enable No-User Booking Mode?
fi: Ota käyttöön Ei-Käyttäjän varaustapa?

en: Enable bookings?
fi: Ota käyttöön varaukset?

en: Enable categories?
fi: Käytä kategorioita?

en: Enable global tables mode?
fi: Salli globaali taulukkomuoto?

en: Enable locations?
fi: Käytä sijaintia

en: Enable recurrence?
fi: Ota käyttöön toistot

en: Enable registration for this event
fi: Mahdollista ilmoittautuminen tähän tapahtumaan

en: Enable tags?
fi: Käytä tunnisteita

en: Enabling this will prevent us from loading our CSS file on every page, and will only load on specific pages generated by Events Manager.
fi: Tämän valitseminen estää meitä lataamasta CSS-tiedostomme jokaiselle sivulle. Tiedostot latautuvat vain tietyille Events Managerin luomille sivuille.

en: End
fi: Loppuu

en: Enter a maximum number of spaces (required).
fi: Lisää maksimi paikkojen lukumäärä (pakollinen).

en: Enter a number.
fi: Syötä numero.

en: Enter a ticket name.
fi: Lisää lipun nimi.

en: Error mailing user
fi: Käytäjän postitusvirhe

en: Errors
fi: Virheet

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event Admin Emails
fi: Tapahtumahallinnan sähköpostit

en: Event Admin/Owner Emails
fi: Tapahtumahallinta / omistajan sähköpostit

en: Event Approved
fi: Hyväksytty tapahtuma

en: Event Bookings Dashboard
fi: Tapahtumavarausten hallintapaneeli

en: Event Categories
fi: Tapahtumakategoriat

en: Event Category
fi: Tapahtumaluokka

en: Event Date(s)
fi: Tapahtuman päivämäärä(t)

en: Event Details
fi: Tapahtuman tiedot

en: Event Edit and Submission Forms
fi: Tapahtuman muokkaus- ja lähetyslomakkeet

en: Event Image
fi: Tapahtuman tunnuskuva

en: Event List Limits
fi: Tapahtumalistan rajat

en: Event Locations
fi: Tapahtumapaikat

en: Event Manager Options
fi: Tapahtumahallinnan asetukset

en: Event Manager titles
fi: Tapahtumahallinnan otsikot

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Event Options
fi: Tapahtuman vaihtoehdot

en: Event Published
fi: Julkaistu tapahtuma

en: Event Re-Submitted
fi: Uudelleen lähetetty tapahtuma

en: Event Reapproved
fi: Tapahtuma hyväksytty uudelleen

en: Event Related Placeholders
fi: Tapahtumaan liittyvät kentät

en: Event Submission Forms
fi: Tapahtuman rekisteröintilomakkeet

en: Event Submission Templates
fi: Tapahtuman toimituspohjat

en: Event Submitted
fi: Lähetetty tapahtuma

en: Event Submitter Emails
fi: Tapahtumalähettäjän sähköpostit

en: Event Tag
fi: Tapahtumamerkki

en: Event Tags
fi: Tapahtumien avainsanat

en: Event Time(s)
fi: Tapahtuman kellonaika

en: Event approved email
fi: Hyväksytty tapahtuma sähköposti

en: Event approved subject
fi: Hyväksytty tapahtuma aihe

en: Event archives scope
fi: Tapahtuma-arkiston laajuus

en: Event booking forms
fi: Tapahtuman varaus lomake

en: Event could not be attached.
fi: Tapahtuma ei voitu liittää.

en: Event could not be detached.
fi: Tilaisuutta ei voida erottaa.

en: Event detached.
fi: Tilaisuus on erotettu.

en: Event format
fi: Tapahtuman muotoilu

en: Event fully booked
fi: Tapahtuma on täynnä

en: Event is fully booked.
fi: Tapahtuma on loppuunvaratu

en: Event list scope
fi: Tapahtumalistan näkymä

en: Event name
fi: Tapahtuman nimi

en: Event published email
fi: Julkaistu tapahtuman sähköposti

en: Event published subject
fi: Julkaistu tapahtuman aihe

en: Event re-attached to recurrence.
fi: Tilaisuus on liitetty uudestaan tilaisuuksien sarjaan.

en: Event reapproved email
fi: Tapahtuma uudelleen hyväksytty sähköposti

en: Event reapproved subject
fi: Tapahtuma uudelleen hyväksytty aihe

en: Event resubmitted email
fi: Uudelleen lähetetty tapahtuman sähköposti

en: Event resubmitted subject
fi: Uudelleen lähetetty tapahtuman aihe

en: Event start date/time, location name
fi: Tapahtuman alkupäivämäärä- ja aika, sijainnin nimi

en: Event starts at
fi: Tapahtuma alkaa

en: Event submission notifications will be sent to emails added here.
fi: Tapahtuman toimituksen ilmoitukset lähetetään tässä ilmoitettuun sähköpostiin.

en: Event submitted email
fi: Lähetetty tapahtuman sähköposti

en: Event submitted subject
fi: Lähetetty tapahtuman aihe

en: Event title format
fi: Tapahtuman otsikko muodossa

en: Event titles
fi: Tapahtuman otsikot

en: Event.
fi: Tapahtuma.

en: Event/Location admin pages
fi: Tapahtuman/sijainnin hallintasivut

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events Calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: Events I'm Attending
fi: Tapahtumat joihin olen osallistumassa

en: Events Manager
fi: Tapahtumahallinta

en: Events Manager Settings
fi: Tapahtumahallinnan asetukset

en: Events Manager Test Email
fi: Tapahtumahallinnansähköposti testaus

en: Events Manager imposes a minimal amount of styling on websites so that your themes can take over.
fi: Tapahtumahallinta asettaa vähimmäismäärä tyylejä verkkosivuilla niin, että teemoja voi ottaa käyttöön.

en: Events With Bookings Enabled
fi: Tapahtumat, joissa varausmahdollisuus on käytössä

en: Events cannot start after they end.
fi: Tapahtumat eivät voi alkaa sen jälkeen kun ne ovat päättyneet.

en: Events current and next month
fi: Tapahtumat tässä ja ensi kuussa

en: Events list page
fi: Tapahtumalista

en: Events next month
fi: Tapahtumat ensi kuussa

en: Events page
fi: Tapahtumien sivu

en: Events page grouping
fi: Tapahtumasivujen ryhmät

en: Events require a user to own them. In order to allow events to be submitted anonymously you need to assign that event a specific user. We recommend you create a "Anonymous" subscriber with a very good password and use that. Guests will have the same event permissions as this user when submitting.
fi: Tapahtumat vaativat käyttäjän määrittämisen. Jotta voisit sallia tapahtumien lähettämisen nimettömästi, sinun tulee määrittää tapahtuma tietylle käyttäjälle. Suosittelemme, että luot "Nimetön" tilaajan, jolla on erittäin hyvä salasana ja käytät sitä. Vierailla on silloin samat tapahtumien lähtetysluvat kuin käyttäjillä.

en: Events start from
fi: Tapahtumat alkavat

en: Events this month
fi: Tapahtumat tässä kuussa

en: Events within 12 months
fi: Tapahtumat 12 kuukauden sisällä

en: Events within 2 months
fi: Tapahtumat kahden kuukauden sisällä

en: Events within 3 months
fi: Tapahtumat kolmen kuukauden sisällä

en: Events within 6 months
fi: Tapahtumat kuuden kuukauden sisällä

en: Everyone
fi: Jokainen

en: Example:
fi: Esimerkki:

en: Exclude on
fi: Älä sisällytä seuraavaa

en: Expand All
fi: Laajenna kaikki

en: Export Bookings
fi: Vie varauskset

en: Export CSV
fi: Vie CSV

en: Export these bookings.
fi: Vie näitä varauksia.

en: Exported booking on %s
fi: Siirrä varaus seuraavasta paikasta %s

en: Filter
fi: Suodatin

en: First Name
fi: Etunimi

en: For a recurring event, a one day event will be created on each recurring date within this date range.
fi: Jos toistuva tapahtuma, muodostetaan yhden päivän tapahtuma kullekin toistuvalle päivälla tämän ajanjakson sisällä.

en: For multiple emails, seperate by commas (e.g. email1@test.com,email2@test.com,etc.)
fi: Jos on useita sähköpostiosoitteita, erota ne pilkuilla (esim. oma1@posti.com, email2@test.com, etc.)

en: For recurring events that end the following day, ensure you make your event last 1 or more days.
fi: Kaksipäiväisiin toistuviin tapahtumiin pitää valita kestoksi 1 tai useampi päivä.

en: For use with the %s placeholder
fi: Käytetään %s paikkamerkin kanssa

en: For when start/end %s are present, this will seperate the two (include spaces here if necessary).
fi: Kun alku/loppu %s ovat näkyvissä, tämä erottaa ne kaksi (sisältää tyhjän lyönnin jos tarpeellista).

en: Formatting
fi: Muotoilu

en: Free
fi: Ilmainen

en: Fri
fi: Pe

en: Friday
fi: perjantai

en: From
fi: Alkaen

en: From %1$s to %2$s
fi: %1$s - %2$s

en: Front-end management pages
fi: Front-end hallintasivut

en: Full Calendar
fi: Kokonainen kalenteri

en: Fully booked
fi: Loppuunvarattu

en: Future Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Future events
fi: Tulevat tapahtumat

en: General
fi: Yleinen

en: General JS
fi: Yleinen JS

en: General Options
fi: Yleiset asetukset

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Getting Help for Events Manager
fi: Tapahtumahallinnan ohjeet

en: Global %s slug
fi: Globaali %s polku

en: Global Map Format
fi: Globaali karttamuoto

en: Group Events
fi: Ryhmätapahtumat

en: Group Ownership
fi: Ryhmän omistajuus

en: Guest Default User
fi: Vieras käyttäjä oletuksena

en: Guest User
fi: Vieraskäyttäjä

en: Guest Users
fi: Vieraskäytttäjät

en: HTML Allowed.
fi: HTML sallittu.

en: HTML allowed.
fi: HTML sallittu.

en: Help
fi: Ohje

en: Hide Advanced Options
fi: Piilota lisävalinnat

en: Hide Advanced Search
fi: Piilota laajennettu haku

en: However, there were some problems whilst sending confirmation emails to you and/or the event contact person. You may want to contact them directly and letting them know of this error.
fi: Vahvistussähköpostien lähettämisessä sinulle ja/tai kontaktihenkilölle oli ongelma. Ehkä haluat ottaa heihin yhteyttä suoraan ja kertoa heillä tästä virheestä.

en: Hundreds of free hours have gone into making this free plugin, show your support and add a small link to the plugin website at the bottom of your event pages.
fi: Satoja ilmaisia työtunteja on käytetty tämän ilmaisen lisäosan tekemiseen. Tue tätä lisäosaa ja lisää pieni linkki lisäosan nettisivuille tapahtumasivujesi alareunassa.

en: If HTML emails are enabled, br tags will automatically be added for new lines.
fi: Jos HTML sähköpostit on otettu pois käytöstä, br -merkit lisätään uusille riveille automaattisesti.

en: If a booking is made and an email cannot be sent, this is added to the success message.
fi: Jos varaus on tehty ja sähköpostiviestiä ei voida lähettää, tämä lisätään onnistuneeseen viestiin.

en: If a calendar day has only one event, you can force a direct link to the event (recommended to avoid duplicate content).
fi: Jos kalenteripäivässä on vain yksi tapahtuma, voit pakottaa suoran linkin tapahtumaan (suositeltavaa jotta vältettäisiin sisällön toisto).

en: If already attending and double bookings are disabled, this message will be displayed, followed by a link to the users booking page.
fi: Jos jo läsnä tupla varaus ei ole mahdollista, tämä viesti tulee näkyviin ja viestissä on linkki varauksen sivulle.

en: If an event does not have a category assigned when editing, this one will be assigned automatically.
fi: Jos tapahtumalle ei ole muokattaessa valittu luokkaa, luokka annetaan tapahtumalle automaattisesti.

en: If an event lasts all day, this text will show if using the %s placeholder
fi: Jos tapahtuma kestää koko päivän, tämä teksti näkyy %s paikkamerkkiä käytettäessä

en: If checked every booking must select one or the minimum number of this ticket.
fi: Jos tämä on merkattu, jokaiseen varaukseen tulee valita yksi tai minimimäärä lippuja.

en: If enabled, guest visitors can supply an email address and a user account will automatically be created for them along with their booking. They will be also be able to log back in with that newly created account.
fi: Jos sallitaan, vieraat voivat antaa sähköpostiosoitteensa ja käyttäjätili tehdään heille automaattisesti varauksen yhteydessä. Vieraat voivat myös kirjautua takaisin sisään uuden salasanan kanssa.

en: If enabled, the latest dev version will always be checked instead of the latest stable version of the plugin.
fi: Jos tämä on valittu, uusin kehitysversio valitaan sen sijaan, että valittaisiin vakaa versio vaihtoehdoista.

en: If enabled, users can book an event more than once.
fi: Jos on käytössä, osallistujat voivat tehdä useita varauksia tapahtumaan,

en: If enabled, users can cancel their bookings themselves from their bookings page.
fi: Jos halutaan, käyttäjät voivat peruuttaa varauksensa itse varaussivultaan.

en: If guests cannot make bookings, they will be asked to register in order to book. However, enabling this will still show available tickets.
fi: Jos vieraat eivät pysty tekemään varauksia, heitä pyydetään rekisteröitymään varauksen tekemistä varten. Silti on mahdollista nähdä saatavilla olevia lippuja.

en: If left blank, no emails will be sent. Seperate emails with commas for more than one email.
fi: Jos tämä jätetään tyhjäksi, sähköposteja ei lähetetä. Erota sähköpostit pilkuilla, jos niitä on usempi kuin yksi.

en: If left blank, the default value will be used.
fi: Jos tämä on jätetty tyhjäksi, käytetään oletusarvoa.

en: If left blank, this email will not be sent.
fi: Jos jätetään tyhjäksi, tämä sähköposti ei lähetetä.

en: If set to yes the capabilities will be applied all your network blogs and you will not be able to set custom capabilities each blog. You can select no later and visit specific blog settings pages to add/remove capabilities.
fi: Jos vastaat tähän Kyllä, toiminnot sovelletaan kaikkiin verkoston blogeihin, etkä pysty muokkaamaan jokaiselle blogille omia asetuksia. Et voi jälkikäteen tehdä valintoja säätämällä yksittäisen blogin asetuksia, lisäämään tai poistamaan ominaisuuksia.

en: If set to yes, a search form will appear just above your list of events.
fi: Jos valitset KYLLÄ, hakulomake ilmestyy tapahtumalistan yläpuolelle.

en: If set to yes, your emails will be sent in HTML format, otherwise plaintext.
fi: Jos valitset Kyllä, sähköpostisi lähetetään HTML -muodossa, muutoin tekstimuodossa.

en: If the user made a previous booking and cannot double-book.
fi: Käyttäjä ei voi tupla varata jos on jo varannut.

en: If the user tries to make a booking without requesting any spaces.
fi: Jos käyttäjä yrittää tehdä varauksen pyytämättä mitään paikkoja.

en: If there are any new updates, you should now see them in your Plugins or Updates admin pages.
fi: Jos on tullut uusia päivityksiä, näet ne nyt Lisäosat tai Päivitykset hallintasivuilla.

en: If there are member-only tickets, you can choose whether or not to show these tickets to guests.
fi: Jos tapahtumalle on vain jäsenille tarkoitettuja lippuja, voit valita näytätkö näitä lippuja rekisteröitymättömille vieraille.

en: If translations are left blank, the default value will be used.
fi: Jos käännökset on jätetty tyhjäksi, käytetään oletusarvoa.

en: If viewing a page for events on a specific date, this is the title that would show up. To insert date values, use <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">PHP time format characters</a>  with a <code>#</code> symbol before them, i.e. <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, etc.<br/>
fi: Jos halutaan näyttää tapahtumasivu erityisenä päivänä, tämä otsikko ilmestyy. Lisätäksesi päivämäärien arvot, käytä <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">PHP time format characters</a>  with a <code>#</code> symbol before them, i.e. <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, etc.<br/>

en: If you are not using it already, we recommend you try the <a href="%s" target="_blank">Use Google Libraries</a> plugin, because without further optimization options below it already significantly reduces the number of files needed to display your Event pages and will most likely speed up your overall website loading time.
fi: Jos et jo käytä sitä, suosittelemme kokeilemaan  <a href="%s" target="_blank">Use Google Libraries</a> -lisäosaa, koska ilman enempiä optimointi valintoja alla, se vähentää merkittävästi niiden tiedostojen määrää, joita tarvitset näyttääksesi tapahtumasivulla. Lisäksi lisäosa nopeuttaa nettisivujesi latautumisen kokonaisaikaa suurella todennäköisyydellä.

en: If you choose 'Pages' then %s will be shown using your theme default page template, alternatively choose from page templates that come with your specific theme.
fi: Jos valitset "Sivut", silloin %s näytetään teeman mukaisella oletussivupohjallasi. Vaihtoehtoisesti valitse sivupohja, jossa on tarkka teemasi.

en: If you choose a group by mode, your events page will display events in groups of your chosen time range.
fi: Jos valitset ryhmän tilan mukaan, tapahtumasivusi näyttää tapahtumat ryhmissä valitsemallasi ajalla.

en: If you disable locations, bear in mind that you should remove your location page, shortcodes and related placeholders from your <a href="#formats" class="nav-tab-link" rel="#em-menu-formats">formats</a>.
fi: Jos säädät paikkatiedon pois käytöstä, pidä mielessä, että sinun tulee poistaa sijaintisivusi, lyhytkoodit ja asiaan liittyvät paikkamerkit sinun <a href="#formats" class="nav-tab-link" rel="#em-menu-formats">formats</a>.

en: If you get a lot of pending bookings and you decide to allow more bookings than spaces allow, setting this to yes will allow you to override the event space limit when manually approving.
fi: Jos saat paljon hyväksymistä odottavia varauksia ja päätät hyväksyä enemmän varauksia kuin paikkojen lukumäärä sallii, valitsemalla Kyllä pystyt yliajamaan tapahtumapaikan rahoituksen erikseen tehdyllä hyväksynnällä.

en: If you just want to deactivate the plugin, <a href="%s">go to your plugins page</a>.
fi: Jos haluat poistaa lisäosan käytöstä <a href="%s">mene lisäosat sivulle</a>.

en: If you prefer a ticket table like with multiple tickets, even for single ticket events, enable this.
fi: Jos haluat lipputaulukon monen lipun kanssa, myös yhden lipun tilaisuuksiin, valitse tämä.

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Events Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these depreciated attributes, give it a blank value and save.
fi: Jos näet alapuolella määrittelyitä, se tarkoittaa sitä, että niitä ei käytetä Tapahtumahallinnan pohjissa. Lisätäksesi määrittelyitä, sinun tulee lisätä tapauskohtainen määrittely uudelleen määrittely-vaihtoehdossa asetuksissa. Poistaaksesi ei-toivottuja määrittelyitä, anna arvoksi tyhjä ja tallenna.

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Locations Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these depreciated attributes, give it a blank value and save.
fi: Jos näet ominaisuuksia tämän alapuolella, se tarkoittaa, että niitä ei käytetä Paikkahallinnan pohjissa. Lisätäksesi ne sinun täytyy lisätä räätälöityjä ominaisuuksia uudelleen muotoilun valintaan asetukset sivulla. Poistaaksesi haluttuja ominaisuuksia, jätä arvo tyhjäksi ja tallenna.

en: If you select a default country, that will be pre-selected when creating a new location.
fi: Jos valitset oletusmaan, se tulee valituksi ennalta, kun luot uutta paikkaa.

en: If you update this event data and save, it could get overwritten if you edit the recurring event template. To make it an independent, <a href="%s">detach it</a>.
fi: Jos päivität tämän tapahtuman aineistoa ja tallennat ne, ne voivat joutua ylikirjoitetuiksi jos muokkaat toistuvan tapahtuman pohjaa. Erottaaksesi sen itsenäiseksi tapahtumaksi, <a href="%s">detach it</a>.

en: If you use the %s <a href="%s">shortcode</a>, you can display a map of all your locations and events, the settings below will be used.
fi: Jos käytät %s <a href="%s">shortcode</a>, voit näyttää kartan kaikista sijainneistasi ja tapahtumistasi käyttäen alla olevia asetuksia.

en: If you use the <code>#_LOCATIONMAP</code> <a href="%s">placeholder</a> when displaying individual event and location information, the settings below will be used.
fi: Jos käytät <code>#_LOCATIONMAP</code> <a href="%s">placeholder</a> kun näytetää yksittäistä tapahtumaa ja paikka-informaatiota, alla olevat asetukset tulevat käyttöön.

en: If you would like every event booking confirmation email sent to an administrator write their email here (leave blank to not send an email).
fi: Jos haluat jokaisen varauksen sähköpostivahvistuksen lähetettävän hallinnoijalle, kirjoitan sähköpostiosoitteet  tähän (jätä tyhjäksi jos sähköposteja ei lähetetä).

en: If you would like to add extra classes to your body html tag when a single %s page is displayed, enter it here. May be useful or necessary if your theme requires special class names for specific templates.
fi: Jos haluat lisätä ylimääräisiä luokkia rakenteen html -merkkiin, kun yksittäinen %s sivu näytetään, lisää se tähän. Tämä voi olla tarpeen tai välttämätöntä, jos teemasi vaatii erityisiä luokkanimiä tietyille pohjille.

en: If you would like to check and see if there is a new stable update.
fi: Tarkista onko saatavilla vakaata päivitystä.

en: If you would like to disable comments entirely, disable this, otherwise you can disable comments on each single %s. Note that %s with comments enabled will still be until you resave them.
fi: Jos haluat estää kommentit kokonaan, poista tämä käytöstä, muutoin voit estää kommentit jokaisella yksittäisellä %s. Huomaa, että %s kommentit ovat mahdollisia niin kauan kunnes olet tallentanut muutokset uudelleen.

en: If you would like to download a dev version, but just as a one-off, you can force a dev version check by clicking the button below. If there is one available, it should appear in your plugin updates page as a regular update.
fi: Jos haluat ladata kehitysversion, voit pakottaa kehitysversion tarkastuksen klikkaamalla alla olevaa nappia. Jos versio on saatavilla, se tulee näkyviin lisäosien päivitykset -sivulla normaalina päivityksenä.

en: If you would like to show events that span over more than one day, see the Calendar section on this page.
fi: Jos haluat näyttää tapahtumia, jotka kestävät enemmän kuin yhden päivän, katso Kalenteri-kohta tällä sivulla.

en: If you would prefer all your locations to belong to your main blog, users in sub-sites will still be able to create locations, but the actual locations are created and reside in the main blog.
fi: Jos haluat, että kaikki sijainnit kuuluvat pääblogiisi, alasivuistojen käyttäjät voivat silti tehdä uusia sijainteja, mutta todelliset sijainnit tehdään ja sijaitsevat pääblogissa.

en: If you're using the Google Maps, the more detail you provide, the more accurate Google can be at finding your location. If your address isn't being found, please <a='http://maps.google.com'>try it on maps.google.com</a> by adding all the fields below seperated by commas.
fi: Jos käytät ohjelmaa Google Maps, mitä enemmän yksityiskohtia annat, sitä tarkemmin Google löytää sijaintisi. Jos osoitettasi ei löydy, ole hyvä  <a='http://maps.google.com'>kokeile sitä maps.google.com</a> lisäämällä kaikki alapuolella olevat kentät erotettuina pilkuilla.

en: If your events have multiple tickets, enabling this will show a seperate row for each ticket within a booking.
fi: Jos tapahtumaasi on monia lippuja, ottamalla tämän käyttöön voit näyttää erillisen rivin jokaiselle lipulle yhdessä varauksessa.

en: Image Sizes
fi: Kuvien koot

en: In order to use attributes, you must define some in your templates, otherwise they'll never show. Go to Events > Settings > General to add attribute placeholders.
fi: Käyttääksesi määrittelyitä sinun tulee eritellä ne sinun pohjissa. Muutoin ne eivät tule näkyviin. Valitse Tapahtumat > Asetukset > Yleinen, lisätäksesi määrittelyn paikkamerkkejä.

en: In the <a href='%s'>settings page</a>, you'll find various textboxes where you can edit how event information looks, such as for event and location lists. Using the placeholders below, you can choose what information should be displayed.
fi: Asetussivulla <a href='%s'>asetussivu</a>, löydät monia tekstilaatikoita, joissa voit editoida tapahtuman ulkoasua, kuten tapahtuma- ja sijaintilistoja. Käyttämällä alla olevia kenttiä voit valita mitä informaatiota näytetään.

en: In the boxes below, you are expected to write the page IDs. For multiple pages, use comma-seperated values e.g. 1,2,3. Entering 0 means EVERY page, -1 means the home page.
fi: Alla oleviin laatikoihin sinun tulisi kirjoittaa sivujen IDt. Jos sinulla on useita sivuja, käytä pilkulla erotettuja arvoja, esim. 1,2,3. Jos lisäät 0 se tarkoittaa JOKAISTA sivua, -1 tarkoittaa kotisivua.

en: Include in WordPress Searches?
fi: Lisätäänkö hakutuloksiin?

en: Include on
fi: Sisällytä seuraavaan

en: Include pages where you use shortcode or PHP to display event submission forms.
fi: Sisällytä sivut, joissa käytät lyhytkoodia tai PHP:tä näyttääksesi tapahtuman lähetyslomakkeet.

en: Include pages where you use shortcodes or widgets to display event search forms.
fi: Sisällytä sivut, joissa on käytetty lyhytkoodia tai graafisia käyttöliittymiä, näyttääksesi tapahtumahakulomakkeet.

en: Incomplete Bookings
fi: Puutteelliset varaukset

en: Individual tickets with remaining spaces will not be available if total booking spaces reach this limit. Leave blank for no limit.
fi: Yksittäisiä lippuja tyhjille paikoille ei ole saatavana, jos varattujen paikkojen kokonaismäärä ylittyy. Jätä tyhjäksi, jos et halua rajoitusta.

en: Initial lengths
fi: Lyhenteiden pituus

en: Insert the address of the notification sender.
fi: Lisää ilmoituksen lähettäjä osoite

en: Insert the display name of the notification sender.
fi: Lisää ilmoituksen lähettäjän nimi siinä muodossa kun toivot sen näkyvän.

en: Insert the password to be used to access your SMTP server
fi: Lisää salasana, jolla pääset SMTP-serverille.

en: Insert the username to be used to access your SMTP server.
fi: Lisää käyttäjänimi päästäksesi SMTP-serverille.

en: It looks like you have WPML enabled on your site. We advise you also install our extra <a href="%s">Events Manager WPML Connector</a> plugin which helps the two work better together. <a href="%s">Dismiss message</a>
fi: Näyttää siltä, että sinulla on WPML käytössä. Asenna myös <a href="%s">Events Manager WPML Connector</a>, saadaksesi toimimaan nämä molemmat osat. <a href="%s">Piilota viesti</a>

en: It will not be displayed on the website listings, to correct this you must <a href="%s">edit your location</a> directly.
fi: Tätä ei näytetä nettisivujen listauksessa, korjataksesi tämän sinun tulee  <a href="%s">Muokkaa sijaintia</a> muokata sijaintiasi suoraan.

en: JavaScript Files
fi: JavaScript tiedostot

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Leave blank for no limit.
fi: Jätä tyhjäksi jo ei mitään rajaa.

en: Leave either blank for no upper/lower limit.
fi: Jätä jompi kumpi tyhjäksi halutessasi tapahtuman ilman ylä/alarajaa.

en: Limit JS file loading?
fi: Rajoita JS tiedostojen latausta?

en: Limit loading of our CSS files?
fi: Rajoita CSS -tiedostojemme lataamista?

en: Limits the number of events on each calendar day. Leave blank for no limit.
fi: Rajaa tapahtumien päivittäinen lukumäärä. Jätä tyhjäksi, jos et halua rajoitusta.

en: Limits the number of future events shown (0 = unlimited).
fi: Rajaa tulevien tapahtumien lukumäärä (0 = rajaamaton).

en: Link directly to event on day with single event?
fi: Linkitä suoraan tapahtuvaan yksittäisenä päivänä?

en: Link sub-site %s directly to sub-site?
fi: Linkitä alasivusto %s suoraan alasivustoon?

en: Link text used for link to user bookings.
fi: Käyttäjien varausten linkkiteksti

en: List Limits
fi: Listan rajat

en: List events by date title
fi: Listaa tapahtumat päivämääräotsikon mukaan

en: List item format
fi: Listaa esinepohjat

en: Loading Map....
fi: Kartta latautuu...

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Loads our own JS file if no other dependencies are already loaded, which is still needed for many items generated by EM using JavaScript such as Calendars, Maps and Booking Forms/Buttons
fi: Lataa omat JS -tiedostosi, jos muita riippuvuuksia ei ole vielä ladattu. JS -tiedostoja tarvitaan moniin osioihin, joita Tapahtumahallinta luo käyttämällä JavaScriptiä, kuten kalenterit, kartat ja varauslomakkeet/napit.

en: Location
fi: Tapahtumapaikka

en: Location Image
fi: Tapahtumapaikan kuva

en: Location Name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: Location Name:
fi: Tapahtumapaikan nimi:

en: Location Related Placeholders
fi: Paikaan liittyvät kentät

en: Location balloon format
fi: Paikka kuplan muoto

en: Location name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: Location not found
fi: Sijaintia ei löytynyt

en: Location:
fi: Tapahtumapaikka:

en: Locations
fi: Tapahtumapaikat

en: Locations list page
fi: Sijantilista

en: Locations on main blog?
fi: Tapahtumapaikat pääblogissa

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log in if you already have an account with us.
fi: Kirjaudu sisään jos sinulla on jo käyttäjätili.

en: Logged In Users
fi: Kirjautuneet käyttäjät

en: Lost your password?
fi: Oletko kadottanut salasanasi?

en: Mail sending method
fi: Postin lähetyksen tapa

en: Manage %s Bookings
fi: Muokkaa %s varauksia.

en: Manage Person's Booking
fi: Hallinnoi henkilön varausta

en: Manage bookings
fi: Hallitse varauksia

en: Manage bookings link text
fi: Hallinnoi varausten linkkiteksti

en: Manage my bookings
fi: Hallinnoi varauksiani

en: Many themes display extra meta information on post pages such as 'posted by' or 'post date' information, which may not be desired. Usually, page templates contain less clutter.
fi: Monet teemat näyttävät ylimääräistä metainformaatiota lähetyssivuilla, kuten  'lähettäjän nimi' tai 'lähetyspäivä' tietoja, joita ei ehkä haluta. Yleensä sivukaavaimet sisältävät vähemmän turhaa.

en: Map Unavailable
fi: Karttaa ei ole saatavissa

en: Maps
fi: Kartat

en: Max
fi: Maks

en: Maximum Spaces Per Booking
fi: Maksimi paikkoja per varaus

en: Maximum height (px)
fi: Maksimi korkeus (px)

en: Maximum size (bytes)
fi: Maksimi koko (bitteinä)

en: Maximum spaces per booking
fi: Maksimi paikkoja per varaus

en: Maximum width (px)
fi: Maksimi leveys (px)

en: Min/Max
fi: Min / Maks

en: Minimum height (px)
fi: Minimi korkeus (px)

en: Minimum width (px)
fi: Minimi leveys (px)

en: Missing fields:
fi: Puuttuvat kentät:

en: Modifications to these events will cause all recurrences of each event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and detach them from recurring events by visiting the <a href="%s">events page</a>.
fi: Muokkaukset näihin tapahtumiin aiheuttavan sen, että jokaisen tapahtuman kaikki toistot poistetaan ja luodaan uudelleen. Aikaisemmat varaukset poistetaan! Voit muokata yksittäisiä tapahtumia ja erottaa ne tapahtumasarjasta menemällä tapahtumasivulle <a href="%s">Tapahtumien sivu</a>.

en: Modifications to this event will cause all recurrences of this event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and disassociate them with this recurring event.
fi: Muokkaukset tähän tapahtumaan aiheuttavat sen, että kaikki tapahtuman toistot poistetaan ja luodaan uudestaan. Aiemmat varaukset poistetaan! Voit muokata yksittäisiä tapahtumia ja erottaa ne tästä toistuvasta tapahtumasta.

en: Modify Booking
fi: Muokkaa varausta

en: Modify what information is displayed in this booking table.
fi: Muokkaa mitä informaatiosta näytetään tässä varaustaulukossa.

en: Mon
fi: Ma

en: Monday
fi: maanantai

en: Month format
fi: Kuukauden muoto

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: More Events message
fi: Lisä tapahtumien viesti

en: Multi Site Options
fi: Multi Site asetukset

en: MultiSite options have moved <a href="%s">here</a>. <a href="%s">Dismiss message</a>
fi: Multisite vaihtoehdot ovat muuttaneet <a href="%s"> täällä </ a>. <a href="%s"> Hylkää viesti </ a>

en: My %s
fi: Omat %s

en: My Bookings
fi: Omat varaukset

en: My Bookings messages
fi: Viestit omista varauksista

en: My Event Bookings
fi: Omat tapahtumavaraukset

en: My Events
fi: Omat tapahtumat

en: My Locations
fi: Omat tapahtumapaikat

en: My Profile
fi: Oma profiili

en: My bookings
fi: Omat varaukset

en: N/A
fi: Ei sovelleta

en: Name
fi: Nimi

en: Near...
fi: Lähellä...

en: Needs Attention
fi: Vaatii huomiota

en: New Booking
fi: Uusi varaus

en: New Event
fi: Uusi tapahtuma

en: New Event Category Name
fi: Uuden tapahtumaluokan nimi

en: New Event Tag Name
fi: Uuden tapahtumamerkin nimi

en: New Location
fi: Uusi sijainti

en: New Recurring Event
fi: Uusi toistuva tapahtuma

en: New user registration on your blog %s:
fi: Uuden käyttäjän rekisteröinti blogiisi %s:

en: Next event format
fi: Seuraava tapahtumamuoto

en: No
fi: Ei

en: No %s
fi: Ei %s

en: No %s message
fi: Ei %s viestiä.

en: No Events
fi: Ei tapahtumia

en: No Events Found
fi: Tapahtumaa ei löytynyt

en: No Events Found in Trash
fi: Tapahtumaa ei löytynyt roskiksesta

en: No Location
fi: Ei tapahtumapaikkaa

en: No Locations Found
fi: Sijainteja ei löytynyt

en: No Locations Found in Trash
fi: Sijainteja ei löytynyt roskiksesta

en: No Locations message
fi: Ei Toimipaikat viesti

en: No Recurring Events Found
fi: Toistuvaa tapahtumaa ei löytynyt

en: No Recurring Events Found in Trash
fi: Toistuvaa tapahtumaa ei löytynyt roskiksesta

en: No bookings.
fi: Ei varauksia.

en: No cancelled bookings.
fi: Ei peruutettuja varauksia.

en: No categories available, <a href="%s">create one here first</a>
fi: Luokkia ei ole saatavilla, <a href="%s">luo sen täällä ensin</a>

en: No confirmed bookings.
fi: Ei vahvistettuja varauksia.

en: No events
fi: Ei tapahtumia

en: No events in this category
fi: Tässä luokassa ei ole tapahtumia

en: No events in this location
fi: Ei tapahtumia tässä paikassa

en: No events message
fi: Ei tapahtumaviestiä

en: No events with this tag
fi: Ei tapahtumia tällä avainsanalla

en: No groups defined yet.
fi: Ryhmiä ei ole määritetty vielä.

en: No image uploaded for this event yet
fi: Tapahtumalle ei ole liitetty kuvaa

en: No image uploaded for this location yet
fi: Tapahtumalle ei ole vielä tallennettu kuvaa.

en: No locations
fi: Ei sijaintitietoja

en: No locations have been inserted yet!
fi: Paikkatietoja ei ole syötetty vielä!

en: No pending bookings.
fi: Ei odottavia varauksia.

en: No rejected bookings.
fi: Ei hylättyjä varauksia.

en: No responses yet!
fi: Ei vastauksia vielä!

en: No spaces booked
fi: Paikkoja ei varattu

en: No ticket id provided
fi: Lipun ID ei annetty

en: No-User Booking Mode
fi: Ei-käyttäjän varaustila

en: None
fi: Ei mikään

en: Not Supplied
fi: Ei tarjottu.

en: Not a Group Event
fi: Ei ole ryhmätapahtuma.

en: Not approved, spaces full.
fi: Ei hyväksytty, tila on täynnä.

en: Not attending any events yet.
fi: Ei osallistumista yhteenkään tapahtumaan vielä

en: Not enough spaces
fi: Tilat ei riitä

en: Note that assigning a %s page above will override this archive if the URLs collide (which is the default setting, and is recommended for maximum plugin compatibility). You can have both at the same time, but you must ensure that your page and %s slugs are different.
fi: Huomaa, että edellinen %s-sivun määrittäminen ohittaa arkiston jos URLit menevät päällekkäin (mikä on oletusasetus ja suositellaan parhaimpaan lisäosien toiminnallisuuteen). Sinulla voi olla molemmat samaan aikaan kunhan varmistat sivun ja %s selkokielisen URLin päätten olevan erilaiset.

en: Note that assigning a %s page above will override this archive if the URLs collide (which is the default settings, and is recommended for maximum plugin compatibility). You can have both at the same time, but you must ensure that your page and %s slugs are different.
fi: Huomaa, että ylläolevan %s-sivun määrittäminen ohittaa arkiston jos URLit menevät päällekkäin (mikä on oletusasetus ja suositellaan parhaimpaan lisäosien toiminnallisuuteen). Sinulla voi olla molemmat samaan aikaan kunhan varmistat sivun ja %s selkokielisen URLin päätten olevan erilaiset.

en: Notification sender address
fi: Ilmoituksen lähettäjän osoite

en: Notification sender name
fi: Ilmoituksen lähettäjän nimi

en: Number of events
fi: Tapahtumien lukumäärä

en: Online bookings are not available for this event.
fi: Tähän tapahtumaan ei ole tarjolla verkkovarausta.

en: Only show events starting within a certain time limit on the events page. Default is future events with no end time limit.
fi: Näytä vain tietyllä aikavälillä alkavat tapahtumat tapahtumasivulla. Oletuksena on, että tulevien tapahtumien päättymisaikaa ei ole rajattu.

en: Order
fi: Järjestys

en: Order By
fi: Tilaa seuraavaan päivämäärään mennessä

en: Order Tickets By
fi: Tilaa liput viimeistään

en: Order by %s
fi: Järjestä %s mukaan

en: Order by end date, end time, then event name
fi: Järjestä lopetuspäiväyksen, lopetusajan ja sitten tapahtuman nimen mukaan

en: Order by event name, then event start time
fi: Järjestä tapahtuman nimen ja sitten aloitusajan mukaan.

en: Order by event start time, then event name
fi: Järejstä tapahtuman aloitusajan ja sitten nimen mukaan.

en: Order by name
fi: Järjestä nimen mukaan

en: Order by name, end date, then end time
fi: Järjestä nimen, lopetuspäivämäärän ja sitten lopetusajan mukaan

en: Order by name, start date, then start time
fi: Järjestä nimen, aloituspäiväyksen ja sitten aloitusajan mukaan

en: Order by start date, start time
fi: Järjestä päiväyksen ja ajan mukaan

en: Order by start date, start time, then event name
fi: Järjestä aloituspäiväyksen, aloitusajan ja sitten tapahtuman nimen mukaan

en: Order of the locations
fi: Sijaintien järjestys

en: Other
fi: Muu

en: Our CSS file will be EXCLUDED on all of these pages. Takes precedence over inclusion rules.
fi: CSS -tiedostojamme EI SISÄLLYTETÄ näihin sivuihin. Tämä ajaa sisällytys-säännön ohi.

en: Our CSS file will only be INCLUDED on all of these pages.
fi: CSS -tiedostomme SISÄLLYTETÄÄN kaikille näille sivuille.

en: Override with Formats?
fi: Käytetäänkö muotoilua?

en: Owner
fi: Omistaja

en: PHP mail function
fi: PHP postin toiminta

en: Pages
fi: Sivut

en: Parent Event
fi: Ylätason tapahtuma

en: Parent Event Categories
fi: Ylätason tapahtumaluokat

en: Parent Event Category:
fi: Ylätaso tapahtumaluokka

en: Parent Event Tag:
fi: Ylätason tapahtumamerkki:

en: Parent Event Tags
fi: Ylätason tapahtumamerkit

en: Parent Location
fi: Ylätason sijainti

en: Parent Recurring Event
fi: Ylätason toistuva tapahtuma

en: Password
fi: Salasana

en: Password Lost and Found
fi: Salasana kadoksissa ja löydetty

en: Past And Present Bookings
fi: Menneet ja nykyiset varaukset

en: Past Events
fi: Menneet tapahtumat

en: Past events
fi: Menneet tapahtumat

en: Pending
fi: Odottaa hyväksyntää

en: Pending Spaces
fi: Vahvistusta odottavat tilat

en: Pending booking email
fi: Vireillä olevan varauksen sähköposti

en: Performance Optimization
fi: Suorituksen optimointi

en: Permalink Slugs
fi: Pysyvä lyhyt linkki

en: Personal Details
fi: Henkilökohtaiset tiedot

en: Personal details have successfully been modified.
fi: Henkilötiedot on onnistuneesti muutettu.

en: Phone
fi: Puhelinnumero

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Placeholders for customizing event pages
fi: Järjestä tapahtumasivun kentät

en: Please <a href="%s">Log In</a> to view your bookings.
fi: Ole hyvä <a href="%s">Kirjaudu</a> nähdäksesi varauksesi. .

en: Please enter a valid ticket price e.g. 10.50 (no currency signs)
fi: Anna kelvollinen lipun hinta esim. 10.50 (ei valuutta merkkejä)

en: Please supply a valid email format.
fi: Ole hyvä ja anna oikea sähköpostiosoite.

en: Please wait while the booking is being submitted.
fi: Ole hyvä ja odota kunnes varaus on lähetetty.

en: Popular Event Categories
fi: Suosittuja tapahtumaluokkia

en: Popular Event Tags
fi: Suositut tapahtumamerkit

en: Post Classes
fi: Lähetä luokat

en: Postcode:
fi: Postinumero:

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Prevent unnecessary loading of JavaScript files on pages where they are not needed.
fi: Estä turha Java Script -tiedostojen lataaminen sivuilla silloin, kun se ei ole tarpeen.

en: Price
fi: Hinta

en: Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Profile
fi: Profiili

en: Published Event
fi: Julkaistu tapahtuma

en: Quantity
fi: määrä

en: RSS Scope
fi: RSS soveltamisala

en: RSS description format
fi: RSS syöten kuvausmuoto

en: RSS limit
fi: RSS rajat

en: RSS main description
fi: RSS yleiskuvaus

en: RSS main title
fi: RSS pääotsikko

en: RSS title format
fi: RSS otsikon muoto

en: Re-Check Updates
fi: Tarkista päivitykset uudelleen.

en: Re-Submitted Event Awaiting Approval
fi: Uudelleen lähetetty tapahtuma odottaa hyväksymistä

en: Recent Bookings
fi: Viimeaikaiset varaukset

en: Recurrences
fi: Toistot

en: Recurrences span from
fi: Toistot alkavat

en: Recurring Event
fi: Toistuva tapahtuma

en: Recurring Events
fi: Toistuvat tapahtumat

en: Recurring Events Template
fi: Toistuvan tapahtuman pohja

en: Region
fi: Alue

en: Region:
fi: Alue:

en: Registration Email Templates
fi: Rekisteröintisähköpostin mallit

en: Registration email
fi: Rekisteröintisähköposti

en: Registration email subject
fi: Rekisteröintisähköpostin aihe

en: Reject
fi: Palauta

en: Rejected
fi: Hylätty

en: Rejected booking email
fi: Hylätty varauksen sähköposti

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Remove Image
fi: Tapahtuma työkaluvinkit muodossa

en: Require locations for events?
fi: Pakota tapahtumaan sijainti

en: Required?
fi: Pakollinen?

en: Reschedule Events
fi: Tapahtumien uudelleenaikataulutus

en: Resend Email
fi: Lähetä sähköposti uudestaan

en: Reserved unconfirmed spaces?
fi: Varataanko vahvistamattomat paikat?

en: Reset
fi: Alusta

en: Reset Events Manager
fi: Nollaa tapahtumahallinta

en: Reset this form to create a location or search again.
fi: Tyhjennä lomake luodaksesi uudestaan sijainnin tai haun.

en: Restore
fi: Palauta

en: Restrict to
fi: Rajoitettu

en: SMTP authentication is often needed. If you use GMail, make sure to set this parameter to Yes
fi: SMTP-varmannus on usein tarpeen. Jos käytät GMailia, varmista tähän muuttujaan Kyllä.

en: SMTP password
fi: SMTP salasana

en: SMTP username
fi: SMTP käyttäjänimi

en: Same as <em>Date Format</em>, but this is used for the datepickers used by Events Manager. This uses a slightly different format to the others on here, for a list of characters to use, visit the <a href="%s">jQuery formatDate reference</a>
fi: Sama kuin <em>Date Format</em>, mutta tätä käyttää Tapahtumahallinan päivämäärien poimija. Tämä käyttää hieman erilaista muotoa kuin muut täällä. Löytääksesi listain hyväskytyistä merkeistä lue <a href="%s">jQuery formatDate reference</a>

en: Same concept as the body classes option, but some themes also use the <code>post_class()</code> function within page content to differentiate styling between post types.
fi: Sama konsepti kuin rakenteen luokan valinnassa, mutta jotkut teemat käyttävät myös <code>post_class() </code> toimintoa sivun sisällössä erottaakseen julkaisutyyppien tyylit toisistaan.

en: Sat
fi: La

en: Saturday
fi: lauantai

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save Ticket
fi: Tallenna lippu

en: Scope
fi: Laajuus

en: Scope of the locations
fi: Sijaintien laajuus

en: Search
fi: Hae

en: Search %s...
fi: Etsi %s...

en: Search Event Categories
fi: Etsi tapahtumaluokkia

en: Search Event Tags
fi: Etsi tapahtumamerkkejä

en: Search Events
fi: Hae tapahtumia

en: Search Form
fi: Hakulomake

en: Search Forms
fi: Hakulomakkeet

en: Search Locations
fi: Etsi sijainteja

en: Search Recurring Events
fi: Etsi toistuvia tapahtumia

en: Search button text
fi: Hakunapulan teksti

en: Search forms
fi: Hakulomakkeet

en: Searching...
fi: Haetaan…

en: Select a group you admin to attach this event to it. Note that all other admins of that group can modify the booking.
fi: Valitse hallinnoimasi ryhmä, johon haluat liittää tapahtumasi. Huomaa, että kaikki muut
    kyseisen ryhmän  ylläpitäjät  voivat muuttaa varausta.

en: Select the method to send email notification.
fi: Valitse sähköposti-ilmoituksen lähettämisen tapa

en: Select the options below and export all the bookings you have currently filtered (all pages) into a CSV spreadsheet format.
fi: Valitse alla olevista vaihtoehdoista ja vie kaikki varaukset, jotka olet viime aikoina filteröinyt (kaikki sivut) CSV taulukkomuotoon.

en: Select yes to allow bookings and tickets for events.
fi: Valitse KYLLÄ salliaksesi varaukset

en: Select yes to disable Events Manager from enabling thumbnails (some themes may already have this enabled, which we cannot be turned off here).
fi: Valitse Kyllä jos haluat estää Tapahtumahallinnan käyttämästä pikkukuvakkeita (jotkut teemat ovat ottaneet tämän jo käyttöön, mitä emme pysty muuttamaan täällä).

en: Select yes to enable the attributes feature
fi: Valitse KYLLÄ käyttääksesi ominaisuuksia

en: Select yes to enable the category features
fi: Valitse KYLLÄ käyttääksesi kategoriaominaisuuksia

en: Select yes to enable the recurrence features feature
fi: Valitse KYLLÄ käyttääksesi toisto-ominaisuutta

en: Select yes to enable the tag features
fi: Valitse KYLLÄ käyttääksesi tunnisteita

en: Send Email
fi: Lähetä sähköposti

en: Send HTML Emails?
fi: Lähetä HTML sähköposteja?

en: Send your booking
fi: Lähetä varauksesi

en: Seperate event categories with commas
fi: Erota tapahtumaluokat pilkuilla

en: Seperate event tags with commas
fi: Erota tapahtumamerkit pilkuilla

en: Setting this to no will allow you to submit events without locations. You can use the <code>{no_location}...{/no_location}</code> or <code>{has_location}..{/has_location}</code> conditional placeholder to selectively display location information.
fi: Valitsemalla Ei pääset esittämään tapahtumia ilman sijaiteja. Voit käyttää <code>{no_location}...{/no_location}</code> or <code>{has_location}..{/has_location}</code> ehdollista paikkamerkkiä halutessasi näyttää paikkainformaatiota.

en: Setting this to yes will make all events save in the main site event tables (EM must also be activated). This allows you to share events across different blogs, such as showing events in your network whilst allowing users to display and manage their events within their own blog. Bear in mind that activating this will mean old events created on the sub-blogs will not be accessible anymore, and if you switch back they will be but new events created during global events mode will only remain on the main site.
fi: Valitsemalla vaihtoehdon kyllä kaikki tapahtumat tallentuvat pääsivun tapahtuma tauluun (Tapahtumahallinta pitää olla käytössä). Tämä mahdollistaa tapahtumien jakamisen eri blogeissa, kuten tapahtumien näyttämisen sinun verkostolle, joka voi näyttää ja hallinnoida tapahtumia omissa blogeissa. Muista, että tämän aktivointi tarkoittaa sitä, että vanhat tapahtumat ala-blogeissa saattavat poistua käytöstä. Jos peruutat valinnan, saat vanhat tiedot takaisin, mutta uudet tapahtumat, jotka on tehty globaalilla mallilla jäävät näkyviin pääsivulla.

en: Setting this to yes will make categories display as a page rather than an archive.
fi: Valitsemalla tähän Kyllä saa luokat näkymään enemminkin sivuina kuin arkistoina.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings have been reset back to default. Your events, locations and categories have not been modified.
fi: Asetukset on resetoitu takaisin oletusasetuksiksi. Tapahtumasi, sijaintisi ja luokituksesi eivät ole muutettuja.

en: Shorten the calendar headings containing the days of the week, use 0 for the full name.
fi: Lyhennä kalenterin viikonpäivät, käytä 0 saadaksesi täydet nimet esiin.

en: Show Advanced Options
fi: Näytä lisävalinnat

en: Show Advanced Search
fi: Näytä laajennettu haku

en: Show Long Events?
fi: Näytä monipäiväiset tapahtumat?

en: Show all events link at bottom?
fi: Näytä kaikki tapahtumat -linkki alareunassa?

en: Show categories?
fi: Näytetäänkö luokka?

en: Show countries?
fi: Näytetäänkö maat?

en: Show date range?
fi: Näytä päivämäärien väli

en: Show distance options?
fi: Näytä etäisyys vaihtoehtoja?

en: Show events search?
fi: Näytetäänkö tapahtumien haku?

en: Show form again?
fi: Näytetäänkö lomake uudestaan?

en: Show list on day with single event?
fi: Näytetänkö yksittäisen päivän tapahtumalista?

en: Show locations search?
fi: Näytä sijaintihaku

en: Show member-only tickets?
fi: Näytä vain jäsenten liput?

en: Show multiple tickets if logged out?
fi: Näytä useampia lippuja uloskirjautumisen jälkeen?

en: Show number of locations
fi: Näytä sijaintien lukumäärä

en: Show regions?
fi: Näytetäänkö alueet?

en: Show some love?
fi: Tykkäätkö?

en: Show states?
fi: Näytetäänkö osavaltiot?

en: Show text search?
fi: Näytetäänkö teksti haussa?

en: Show ticket table in single ticket mode?
fi: Näytä lipputaulukko yhden lipun muotoilussa.

en: Show towns/cities?
fi: Näytetäänkö kaupungit?

en: Show unavailable tickets?
fi: Näytä saatavilla olemattomat liput?

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Since the event is repeated, you must specify an event end date greater than the start date.
fi: Kun tapahtuma toistetaan, sinun tukee eritellä tapahtuman päättymispäivä suuremmaksi kuin aloituspäivä.

en: Single %s Format
fi: %s tapahtuman muoto

en: Single %s Page
fi: Yksittäinen %s sivu

en: Single %s page format
fi: Yksittäinen %s sivupohja

en: Single %s title format
fi: Yksittäinen %s otsikkopohja

en: Single Location/Event Map Format
fi: Yhden sijainnin/tapahtuman karttamuotoilu

en: Single ticket mode?
fi: Yhden lipun muotoilu?

en: Site Categories
fi: Sivuston kategoriat

en: Slug
fi: Lyhytlinkit

en: Small Calendar
fi: Peikkukalenteri

en: Sold Out
fi: Loppuunmyyty

en: Some WordPress themes don't follow best practices when generating navigation menus, and so the automatic title rewriting feature may cause problems, if your menus aren't working correctly on the event pages, try setting this to 'Yes', and provide an appropriate HTML title format below.
fi: Jotkut WordPress  teemat eivät seuraa parhaita käytäntöjä luodessaan navigointi, ja siksi automaattinen otsakkeen muokkaus -piirre voi aiheuttaa ongelmia. Jos valikkosi eivät toimi kunnolla tapahtumasivuilla, valitse tässä 'Kyllä' ja anna oikea HTML otsikko-muoto.

en: Something went wrong saving your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
fi: %s tallennuksessa sisällysluetteloon tapahtui virhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä sivujen hallinnoijaan tästä asiasta.

en: Something went wrong updating your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
fi: %s päivityksessä sisällysluetteloon tapahtui virhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä sivujen hallinnoijaan tästä asiasta.

en: Something went wrong with the recurrence update...
fi: Tapahtui toistumisen päivitys virhe.

en: Spaces
fi: Paikkoja

en: Spaces confirmed
fi: Paikat vahvistettu

en: Split bookings by ticket type
fi: Jakaa varauksia lipputyypin mukaan

en: Standard
fi: Vakio

en: Standard Ticket
fi: Vakio lippu

en: Start
fi: Alkaa

en: Start Date
fi: Aloituspäiväys

en: Start/End
fi: Alkaa/Päättyy

en: State
fi: Lääni/osavaltio

en: State/County:
fi: Osavaltio/lääni:

en: Status
fi: Tila

en: Styling Options
fi: Tyylien vaihtoehtoja

en: Sub Total
fi: Välisumma

en: Submit %s
fi: esittää %s

en: Submit Changes
fi: Hyväksy muutokset

en: Submit button text
fi: Lähetysnapin teksti

en: Submitted Event Awaiting Approval
fi: Lähetetty tapahtuma odottaa hyväksymistä

en: Success Message
fi: Vahvistusviesti

en: Successful booking
fi: Onnistunut varaus

en: Successful pending booking
fi: Onnistunut vireillä varauksen viesti

en: Successfully Updated Message
fi: Viesti päivitetty onnistuneesti

en: Successfully saved %s
fi: %s tallennettiin onnistuneesti.

en: Sun
fi: Su

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Tag
fi: Avainsana

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Tags list page
fi: Avainsanat

en: Tax
fi: ALV

en: Tax Rate
fi: ALV prosenttia

en: Taxes
fi: Verot

en: Test Email Settings
fi: Testaa sähköpostiasetuksia

en: Text with link to calendar day page with all events for that day if there are more events than the limit above, leave blank for no link as the day number is also a link.
fi: Lisää teksti ja linkki kalenterin päiväsivulle sisältäen päivän kaikki tapahtumat, jos päivässä on useampi tapahtuma kuin yllä säädetty maksimi, jätä tyhjäksi ilman linkkiä, koska päivän numero on myös linkki.

en: The SMTP host. Usually it corresponds to 'localhost'. If you use GMail, set this value to 'ssl://smtp.gmail.com:465'.
fi: SMTP-palvelu. Yleensä se vastaa 'localhost'. Jos käytät GMailia, aseta tähän kohtaan arvo 'ssl://smtp.gmail.com:465'.

en: The calendar headings uses abbreviated weekdays
fi: Kalenteri yläpalkissä käytetään lyhenteitä arkipäivisin

en: The country
fi: Maa

en: The description of the event that will appear in the calendar.
fi: Tapahtuman kuvaus, joka näkyy kalenterissa.

en: The event name. Example: Birthday party
fi: Esimerkki: Kesän avajaiset tms

en: The format of a single %s in a list.
fi: Yksittäisen %s muotoilu listalla.

en: The format of a single %s page title.
fi: Yksittäisen %s sivun otsikko.

en: The format of a single %s page.
fi: Yksittäisen %s sivu.

en: The format of a single category page title.
fi: Yhden luokan sivun otsikon muotoilu.

en: The format of a single tag page title.
fi: Yhden merkin sivun otsikon muotoilu.

en: The format of any events in a list.
fi: Tapahtumapohja

en: The format of each event when displayed in the full calendar. Remember to include <code>li</code> tags before and after the event.
fi: Jokaisen tapahtuman muotoilu kun se näytetään täydessä kalenterissa. Muista lisätä <code>li</code> merkki ennen tapahtumaa ja tapahtuman jälkeen.

en: The format of of the text appearing in the balloon describing the location.
fi: Paikan kuvauskuplan tekstimuoto

en: The format of the description of each item in the events RSS feed.
fi: Tapahtuman jokaisen kapalen RSS syöten kuvausmuoto

en: The format of the events the list inserted in the category page through the %s element.
fi: Tapahtumien formaatti, joka on lisätty kategoriasivulle %s elementin kautta.

en: The format of the events the list inserted in the location page through the %s element.
fi: Tapahtumien formaatti, joka on lisätty tapahtumakategorian sivulle %s elementin kautta.

en: The format of the events the list inserted in the tag page through the <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> element.
fi: Tapahtumalistan muotoilu lisätään merkkisivulle seuraavien elementtien kautta <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> ja <code>#_TAGALLEVENTS</code>.

en: The format of the month/year header of the calendar.
fi: Kuukauden ja vuoden muotoilu kalenterissa

en: The format of the next upcoming event in this %s.
fi: Seuraavan tulevan tapahtuman muoto tässä %s.

en: The format of the title of each item in the events RSS feed.
fi: Tapahtumien RSS syöten otsikon muoto.

en: The format of the title, corresponding to the text that appears when hovering on an eventful calendar day.
fi: Otsikon muotoilu, joka vastaa tekstiä, joka näkyy hiirtä liikutettaessa aktiivisen kalenteripäivän päällä.

en: The image file is too big! Maximum size:
fi: Kuvatiedosto on liian suuri. Suurin sallittu koko:

en: The image is in a wrong format!
fi: Kuva on väärässä tiedostomuodossa.

en: The image is too big! Maximum size allowed:
fi: Kuva on liian iso. Suurin sallittu koko:

en: The image is too small! Minimum size allowed:
fi: Kuva on liian pieni! Minimi sallittu koko:

en: The location address
fi: Tapahtumapaikan osoite

en: The location information that will appear in the calendar.
fi: Sijaintitiedot näkyvät kalenterissa.

en: The location town
fi: Tapahtumapaikan kaupunki

en: The main description of your RSS events feed.
fi: Tapahtuman RSS syöten yleiskuvaus

en: The main title of your RSS events feed.
fi: Tapahtumien oma RSS syöten pääotsikko

en: The maximum allowed height for images uploaded, in pixels
fi: Ladattavien kuvien maksimi sallittu koko, pikseleinä

en: The maximum allowed size for images uploaded, in bytes
fi: Ladattujen kuvien maksimikoko byytteinä/tavuina

en: The maximum allowed width for images uploads
fi: Ladattavien kuvien maksimi kuvia lisätty

en: The message displayed when no %s are available.
fi: Tämä viesti näkyy, kun yhtään %s ei ole saatavissa.

en: The message displayed when no events are available.
fi: Tämä viesti näytetään, kun tapahtumia ei ole.

en: The message to be displayed in the list generated by %s when no events are available.
fi: Viesti, joka näytetään %s generoimalla listalla, kun muita tapahtumia ei ole saatavilla.

en: The message to be displayed in the list generated by <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> when no events are available.
fi: Näytettävä viesti listalla on muodostettu seuraavien kautta <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> ja <code>#_TAGALLEVENTS</code> kun muita tapahtumia ei ole saatavilla.

en: The minimum allowed height for images uploaded, in pixels
fi: Ladattavien kuvien minimi sallittu koko, pikseleinä

en: The minimum allowed width for images uploads
fi: Ladattavien kuvien minimi kuvia lisätty

en: The name of the location
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: The option below allows you to disable user accounts and assign all bookings to a parent user, yet you will still see the supplied booking personal information for each booking. When this mode is enabled, extra booking information about the person is stored alongside the booking record rather than as a WordPress user.
fi: Alla oleva vaihtoehto antaa mahdollisuuden

en: The port through which you e-mail notifications will be sent. Make sure the firewall doesn't block this port
fi: Portti, jonka kautta lähetetään sähköpostin ilmoitukset. Varmista, että palomuuri ei rajoita tätä porttia

en: The separator appearing on the above title when more than one events are taking place on the same day.
fi: Erottaja ilmestyy ylläolevaan otsikkon silloin, kun samana päivänä on enemmän kuin yksi tapahtuma.

en: The settings below are used when using the %s placeholder
fi: Allaolevia asetuksia käytetään %s tilalla.

en: The text used by the submit button. To use an image instead, enter the full url starting with %s or %s.
fi: Lähetysnapin teksti. Käyttääksesi kuvaa, lisää kokonainen URL, joka alkaa %s tai %s.

en: The title that will appear in the calendar.
fi: Kalenterissa näkyvä otsikko

en: Theme Templates
fi: Teemapohjat

en: There is a newer version of Events Manager Pro which is recommended for this current version of Events Manager as new features have been added. Please go to the plugin website and download the latest update.
fi: Uudempi versio Tapahtumahallinta Pro suositellaan käytä, tämän nykyisen version tapahtumahallinnalle on  lisätty uusia ominaisuuksia. Siirry laajennuksen verkkosivuilla ja lataa uusimman päivityksen.

en: There was a problem creating a user account, please contact a website administrator.
fi: Käyttäjätilisi luomisessa oli ongelma. Ole hyvä ja ota yhteyttä sivujesi hallinnoijaan.

en: There was a problem saving the booking.
fi: Varauksesi tallennuksessa oli ongelma

en: There was a problem saving the recurring events.
fi: Tapahtui toistuvien tapahtumien tallennus virhe.

en: There was a problem saving the ticket booking.
fi: Tapahtui varauslipun  tallennus virhe.

en: There was a problem saving the ticket.
fi: Tapahtui lipun  tallennus virhe.

en: There were some errors saving your location.
fi: Paikan tallennuksessa oli virheitä.

en: These can be overriden when using shortcode or template tags.
fi: Nämä voidaan korvata käyttämällä koodilyhennettä tai pohjatunnisteita.

en: These formats will be used on your events page. This will also be used if you do not provide specified formats in other event lists, like in shortcodes.
fi: Näitä muotoiluja käytetään tapahtumasivullasi. Tätä käytetään myös jos et anna tarkkoja muotoja tapahtumalistoilla, kuten lyhytkoodeja.

en: These pages allow you to provide an event management interface outside the admin area on whatever page you want on your website. Bear in mind that this is overriden by BuddyPress if activated.
fi: Nämät sivut mahdollistavat tapahtumahallinnan käyttöliittymän hankkimisen hallinta-alueen ulkopuolella millä tahansa sivulla haluatkin sivustollasi. Pidä mielessä, että jos BuddyPress aktivoidaan, se ajaa tämän yli.

en: This accepts %s and %s placeholders.
fi: Tällä hyväksyt %s ja %s kentät

en: This accepts %s placeholders.
fi: Tällä hyväksyt %s kentät

en: This accepts %s, %s and %s placeholders.
fi: Tällä hyväksyt %s, %s ja %s kentät

en: This cannot be undone.
fi: Tätä ei voi perua.

en: This content will appear just above your code for the %s list format below. Default is blank
fi: Tämä sisältö näkyy alapuolella olevan %s listamuotoilun koodin yläpuolella. Oletus on tyhjä.

en: This content will appear just above your code for the default event list format. Default is blank
fi: Tämä sisältö näkyy koodisi yläpuolella tapahtumalistan oletusmuodossa. Oletus on tyhjä.

en: This content will appear just below your code for the %s list format above. Default is blank
fi: Tämä sisältö näkyy yläpuolella olevan %s listamuotoilun koodin alapuolella. Oletus on tyhjä.

en: This content will appear just below your code for the default event list format. Default is blank
fi: Tämä sisältö näkyy koodisi alapuolella tapahtumalistan oletusmuodossa. Oletus on tyhjä.

en: This disables user registrations for bookings.
fi: Tämä poistaa käyttäjien rekisteröinnin varauksia varten.

en: This email already exists in our system, please log in to register to proceed with your booking.
fi: Tämä sähköposti on jo olemassa systeemissäsi. Kirjaudu sisään rekisteröityäksesi ja saadaksesi varauksesi eteenpäin.

en: This event does not have a physical location.
fi: Tapahtumalla ei ole fyysistä tapahtumapaikkaa.

en: This event is fully booked.
fi: Tässä tapahtumassa ei ole vapaita paikkoja jäljellä.

en: This event repeats
fi: Toistuva tapahtuma

en: This event spans every day between the beginning and end date, with start/end times applying to each day.
fi: Tapahtuma kestää kaikki päivät alkupäivämäärästä loppupäivämäärään, kellonaikojen koskiessa jokaista päivää.

en: This event was submitted by a guest. You will find their details in the <em>Anonymous Submitter Info</em> box
fi: Tämän tapahtuman lähetti vieras. Löydät hänen tietonsa  <em>Nimetön lähettäjän tietoa</em> laatikosta.

en: This is a recurring event.
fi: Tämä on toistuva tapahtuma.

en: This is for advanced users, you should know what you're doing here or things will not work properly. For more information on how these options work see our <a href="%s" target="_blank">optimization recommendations</a>
fi: Tämä on pitkälle edenneille käyttäjille. Sinun tulisi tietää mitä teet täällä tai asiat eivät mene oikein. Saadaksesi lisätietoja näiden valintojen toiminnasta katso  <a href="%s" target="_blank">optimization recommendations</a>

en: This is only applicable when %s is not active.
fi: Mahdollista vain kun %s ei ole aktiivinen.

en: This is sent when a person's booking is confirmed. This will be sent automatically if approvals are required and the booking is approved. If approvals are disabled, this is sent out when a user first submits their booking.
fi: Tämä lähetetään, kun henkilön varaus vahvistetaan. Tämä lähetetään automaattisesti, jos hyväksyntää vaaditaan ja varaus on hyväksytty. Jos hyväksyntä otetaan pois käytöstä, tämä lähetetään ulos, kun käyttäjä ensin lähettää varauksensa.

en: This is the definite date after which bookings will be closed for this event, regardless of individual ticket settings above. Default value will be the event start date.
fi: Tämä on viimeinen päivä, jolloin varaukset tähän tapahtumaan suljetaan, riippumatta yksittäisten lippujen asetuksista yllä. Oletusarvona on tapahtuma alkamispäivämäärä.

en: This only setting only matters if you selected 'Yes' to above. You will notice the events page titles aren't being rewritten, and you have a new title underneath the default page name. This is where you control the HTML of this title. Make sure you keep the #_PAGETITLE placeholder here, as that's what is rewritten by events manager. To control what's rewritten in this title, see settings further down for page titles.
fi: Tällä valinnalla on merkitystä vain, jos olet valinnut Kyllä yllä olevassa kohdassa. Huomaat, että tapahtumasivujen otsikot eivät muokkaudu, ja sinulla on uusi otsikko oletusnimen alla. Tässä voit säätää tämän otsikon HTML. Varmista, että pidät #_PAGETITLE paikkamerkkiä tässä, jos se on kirjoitettu tapahtumahallintaan. Valvoaksesi mitä on uudelleen kirjoitettu tähän otsikkoon, katso asetukset -otsikon alta myöhemmin tällä sivulla.

en: This option allows you to select the default category when adding an event.
fi: Tämä valinta mahdollistaa oletusluokan valitsemisen tapahtumaa lisättäessä.

en: This option allows you to select the default location when adding an event.
fi: Tämä valinta sallii sinun valita oletuspaikan kun lisäät tapahtuman.

en: This option allows you to select which page to use as an events page. If you do not select an events page, to display event lists you can enable event archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
fi: Tämä valinta mahdollistaa sivun valinnan tapahtumasivuksi. Jos et valitse tapahtumasivua, näyttääksesi tapahtumalistoja sinä voit ottaa käyttöön tapahtuma-arkistot tai käyttää asiaan kuuluvia lyhytkoodeja ja/tai kaavainmerkkejä.

en: This option allows you to select which page to use as the %s page.
fi: Tällä valitaan mitä sivupohjaa käytetään %s sivuna.

en: This option allows you to select which page to use as the %s page. If you do not select a %s page, to display lists you can enable archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
fi: Tämä valinta mahdollistaa sivun valitsemisen %s sivuksi. Jos et valitse %s sivua, näyttääksesi listoja voit aktivoida arkiston tai käyttää tarvittavaa lyhytkoodia ja/tai kaavainmerkkiä.

en: This options allows to display the calendar in the events page, instead of the default list. It is recommended not to display both the calendar widget and a calendar page.
fi: Tämä valinta mahdollistaa kalenterin näyttämisen tapahtumasivulla oletuslistan sijaan. On suositeltavaa näyttää sekä kalenteri-pienoisohjelma että kalenterisivu.

en: This page corresponds to the <strong>Events Manager</strong> %s page. Its content will be overriden by Events Manager, although if you include the word CONTENTS (exactly in capitals) and surround it with other text, only CONTENTS will be overwritten. If you want to change the way your events look, go to the <a href='%s'>settings</a> page.
fi: Tämä sivu viittaa sivulle <strong>Tapahtumahallinta</strong> %s. Tapahtumahallinta kirjoittaa sen ylitse, vaikka jos lisäät sanat SISÄLLÖT (täsmällisesti isoin kirjaimin) ja ympäröit sen muulla tekstillä, vain sisältö (SISÄLLÖT) kirjoitetaan yli. Jos haluat muuttaa sitä miltä tapahtumasi näyttävät, mene <a href='%s'>Asetukset</a> sivulle.

en: This section allows you to configure parts of this plugin that will improve performance on your site and increase page speeds by reducing extra files from being unnecessarily included on pages as well as reducing server loads where possible. This only applies to pages outside the admin area.
fi: Tämä osio mahdollistaa sinun konfiguroida lisäosan osia, jotka parantavat sivustosi suoritusta ja lisäävät sivujen nopeutta vähentämällä ylimääräisten tiedostojen turhaa läsnäoloa sivuilla kuin myös vähentävät serverin kuormaa siellä missä mahdollista. Tämä sopii ainoastaan hallintoalueen ulkopuolisiin sivuihin.

en: This will be sent automatically when a booking is rejected. Not relevant if bookings don't require approval.
fi: Tämä lähetetään automaattisesti kun varaus on hylätty. Ei merkitystä jos varausta ei tarvitse hyväksyä.

en: This will be sent to the person when they first submit their booking. Not relevant if bookings don't require approval.
fi: Tämä lähetetään henkilölle, kun he tekevät varauksen. Ei tarpeellinen, jos varaukset eivät vaadi hyväksyntää.

en: This will be sent when a user cancels their booking.
fi: Tämä lähetetään kun käyttäjä peruuttaa varauksensa.

en: This will control how many %s are shown on one list by default.
fi: Tällä määritetään montako %s näytetään oletuslistalla.

en: This will control how many events are shown on one list by default.
fi: Tällä määritetään montako tapahtumaa näytetään oletuslistalla.

en: Thousands Separator
fi: Tuhaterotinta

en: Thu
fi: To

en: Thursday
fi: torstai

en: Ticket
fi: Lippu

en: Ticket Description
fi: Lipun kuvaus

en: Ticket ID
fi: Lipun ID

en: Ticket Name
fi: Lipun nimi

en: Ticket Name (Ascending)
fi: Lipun nimi (nousevassa järjestyksessä)

en: Ticket Name (Descending)
fi: Lipun nimi (laskevassa järjestyksessä)

en: Ticket Options
fi: Lippuun vaihtoehdot

en: Ticket Price
fi: Lipun hinta

en: Ticket Price (Ascending)
fi: Lipun hinta (nousevassa järjestyksessä)

en: Ticket Price (Descending)
fi: Lipun hinta (laskevassa järjestyksessä)

en: Ticket Type
fi: Lipun tyyppi

en: Ticket booking created
fi: Varauslippu luottu

en: Ticket created
fi: Lippu luotu

en: Ticket for %s
fi: Varaus %s

en: Tickets
fi: Liput

en: Time Format
fi: Ajan muoto

en: Time Separator
fi: Ajan erotin

en: Title
fi: Otsikko

en: Title separator
fi: Otsikon erotin

en: To manage the whole set, <a href="%s">edit the recurring event template</a>.
fi: Hallinnoidaksesi koko sarjaa, <a href="%s">muokkaa toistuvan tapahtuman pohjaa</a>.

en: To update your network blogs with the latest Events Manager automatically, click the update button below.
fi: Päivitä blogien tapahtumahallinta automaattisesti Klikkaamalla PÄIVITÄ nappia.

en: To view your bookings, please visit %s after logging in.
fi: Nähdäksesi varauksesi, vieraile %s sisäänkirjautumisen jälkeen.

en: Today's events
fi: Tapahtumat tänään

en: Tomorrow's events
fi: Tapahtumat huomenna

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Price
fi: Kokonaishinta

en: Total Spaces
fi: Kaikki tilat

en: Town
fi: Kaupunki

en: Trying to perform an illegal action.
fi: Yritetään suorittaa kiellettyä toimintaa.

en: Tue
fi: Ti

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Uh Oh! For some reason WordPress could not create an events page for you (or you just deleted it). Not to worry though, all you have to do is create an empty page, name it whatever you want, and select it as your events page in your <a href="%s">settings page</a>. Sorry for the extra step! If you know what you are doing, you may have done this on purpose, if so <a href="%s">ignore this message</a>
fi: Jostain syystä julkaisujärjestelmä ei pysty luomaan tapahtumasivua sinulle (tai poistit sen juuri). Älä huolehdi, sinun tulee vain luoda uusi tyhjä sivu, nimetä se miten haluat ja valita se tapahtumasivuksesi <a href="%s">settings page</a>. Pahoittelen turhaa vaivaa. Jos tiedät mitä olet tekemässä ja olet tehnyt tämän tarkoituksella, niin <a href="%s">älä reagoi tähän viestiin</a>

en: Unapprove
fi: Hylkää

en: Unauthorized Access
fi: Pääsy kielletty

en: Undo
fi: Kumoa

en: Uninstall
fi: Poista asennus

en: Uninstall Events Manager
fi: Poista Tapahtumahallinta

en: Uninstall and Deactivate
fi: Poista ja tuhoa

en: Uninstall/Reset
fi: Poistaa / Nollaa

en: Upcoming
fi: Tulevat

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %s
fi: päivitys %s

en: Update Blogs
fi: Päivitä blogit

en: Update Event Category
fi: Päivitä tapahtumaluokka

en: Update Event Tag
fi: Päivitä tapahtumamerkki

en: Update Network
fi: Päivitä

en: Upload/change picture
fi: Lataa / päivitä kuva

en: Use 24h Format?
fi: Käytätäänkö 24h muotoa?

en: Use SMTP authentication?
fi: Käytä SMTP-varmennusta?

en: Use Visual Editor?
fi: Käytetäänkö graafista editoria?

en: Use abbreviations, e.g. Friday = Fri. Useful for certain languages where abbreviations differ from full names.
fi: Käytä lyhenteitä esim. Perjantai = Pe. Hyödyllistä kielissä jossa lyhenteet poikkeavat täydellisista nimestä.

en: Use dropdown for locations?
fi: Käytetäänkö vetovalikossa tapahtumapaikkoja?

en: Use the buttons below to uninstall Events Manager completely from your system or reset Events Manager to original settings and keep your event data.
fi: Käytä alla olevia nappeja poistaaksesi Tapahtaumahallinnan kokonaan sinun julkaisujärjestelmältä tai käynnistääksesi Tapahtaumahallinnan  uudelleen alkuperäisin asetuksiin säilyttäen tapahtuman tiedostot.

en: User Capabilities
fi: Käyttäjän toiminnot

en: User can book
fi: Käyttäjä voi varata

en: User can create and edit %s
fi: Käyttäjä voi luoda ja muokata %s

en: User can delete %s categories and tags.
fi: Käyttäjä voi poistaa %s luokkia ja merkkejä

en: User can delete other users %s
fi: Käyttäjä voi poistaa muiden käyttäjien %s

en: User can delete their own %s
fi: Käyttäjä voi poistaa oman %s

en: User can edit %s categories and tags.
fi: Käyttäjä voi muokata %s luokkia ja merkkejä

en: User can edit other users %s
fi: Käyttäjä voi muokata muiden käyttäjien %s

en: User can manage other users individual bookings and event booking settings.
fi: Käyttäjä voi hallinnoida muiden käyttäjien yksityisiä varauksia ja tapahtumavarausten asetuksia

en: User can upload images along with their events and locations.
fi: Käyttäjä voi ladata kuvia ja tapahtumapaikkoja.

en: User can use and manage bookings with their events.
fi: Käyttäjä voi käyttää ja hallinnoida varauksia omiin tapahtumiinsa

en: User can use other user locations for their events.
fi: Käyttäjä voi käyttää muita käyttäjien paikkoja tapahtumiinsa

en: User can view private %s
fi: Käyttäjä saa nähdä yksityisiä %s

en: User deleted by administrators
fi: Käyttäjä poistettu ylläpitäjien toimesta

en: User must log in
fi: Käyttäjä täytyy kirjautua sisään

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username: %s
fi: Käyttäjätunnus: %s

en: Users can manage bookings for their events on this page.
fi: Käyttäjät voivat hallita tapahtumien varauksia tällä sivulla.

en: Users can now use the WordPress editor for easy HTML entry in the submission form.
fi: Nyt voi käyttää WordPress helppo HTML-editori lähetys lomakkeella.

en: Users can publish %s and skip any admin approval
fi: Käyttäjät voivat painaa %s ja ohittaa hallinnoijan hyväksymisen

en: Users can view their bookings for other events on this page.
fi: Käyttäjät voivat katsoa kaikkia omia varauksiaan tällä sivulla.

en: Users can view, add and edit their %s on this page.
fi: Käyttäjät voivat katsoa, lisätä ja muokata heidän %s tällä sivulla.

en: Users with accounts (which would be created by other means when this mode is enabled) will still be able to log in and make bookings linked to their account as normal.
fi: Käyttäjätilin (jotka luotaisiin toisin keinoin tämän tilan ollessa voimassa) omistavat pystyvät edelleen kirjautumaan sisälle ja tekemään tileihinsä liitettyjä varauksia kuten tavallisesti.

en: View
fi: Näytä

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View Bookings
fi: Uudet varaukset

en: View Event
fi: Katso tapahtuma

en: View Event Bookings
fi: Näytä tapahtuman varaukset

en: View Location
fi: Näytä tapahtumapaikka

en: View all categories
fi: Katso kaikki luokat

en: View all posts in %s
fi: Katso kaikki julkaisut %s

en: View/Edit Event
fi: Näytä/Muokkaa tapahtuma

en: WARNING! You will delete ALL recurrences of this event, including booking history associated with any event in this recurrence. To keep booking information, go to the relevant single event and save it to detach it from this recurrence series.
fi: VAROITUS! Poistat KAIKKI toistot tästä tapahtumasta, mukaan lukien tämän sarjan koko varaushistoria. Säilyttääksesi varaushistorian tiedot, mene kyseiseen yksittäiseen tapahtumaan ja tallenna se erottaaksesi sen tästä tapahtumasarjasta.

en: WARNING: This is a event belonging to the group "%s". Other group admins can also modify this event.
fi: VAROITUS:Tämä tapahtuma kuuluu ryhmään "%s". Toisen ryhmän hallinnoijat voivat myös muokata tätä tapahtumaa.

en: WARNING: This is a recurrence in a set of recurring events.
fi: VAROITUS: Tämä on toisto toistuvien tapahtumien sarjassa.

en: WARNING: This is a recurring event.
fi: VAROITUS: Tämä on toistuva tapahtuma.

en: Warning!
fi: Varoitus!

en: Warning: Changing these values may result in exposing previously hidden information to all users.
fi: Varoitus: Näiden arvojen muuttaminen saattaa aiheuttaa aikaisemmin salatun tiedon näyttämistä kaikille käyttäjille.

en: We're always making improvements, adding features and fixing bugs between releases. We incrementally make these changes in between updates and make it available as a development version. You can download these manually, but we've made it easy for you. <strong>Warning:</strong> Development versions are not always fully tested before release, use wisely!
fi: Teemme aina parannuksia, lisäämme ominaisuuksia, korjaamme vikoja uusiin versioihin. Teemme nämä muutoksia vähitellen uusiin päivityksiin ja laitamme sen tarjolle kehitysversiona. Voit ladata nämä manuaalisesti, mutta olemme tehneet sen helpoksi sinulle  <strong>VAROITUS:</strong>Kehitysversiota ei ole testattu riittävästi ennen julkaisua, joten käytä niitä viisaasti!

en: Wed
fi: Ke

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Weekly
fi: Viikottain

en: When
fi: Milloin

en: When Events Manager displays lists of events the default behaviour is ordering by start date in ascending order. To change this, modify the values above.
fi: Kun tapahtumahallinta näyttää tapahtumalistaa, oletuksena on, että tapahtumien järjestyminen aloituspäivän mukaan nousevassa järjestyksessä. Voit muuttaa tätä muuttamalla yllä olevia arvoja.

en: When a booking cannot be made due to an error when filling the form. Below this, there will be a dynamic list of errors.
fi: Kun varausta ei voida tehdä lomakkeen täytön virheestä johtuen. Alapuolella on dynaaminen lista virheistä.

en: When a booking cannot be made due to lack of spaces.
fi: Viesti kun ei voi varata tilan puutteen takia.

en: When a booking is made by a user, a feedback message is shown depending on the result, which can be customized below.
fi: Kun varauksen tekee käyttäjä, palauteviesti näytetään tuloksesta riippuen. Palauteviestin voi mukata alla.

en: When a booking is registered and confirmed.
fi: Viesti kun varaus on rekisteröity ja vahvistettu.

en: When a booking is registered but pending.
fi: Viesti kun varaus on rekisteröity, mutta vireillä.

en: When a guest tries to book using an email registered with a user account.
fi: Viesti kun vieras yrittää varata käyttämällä jo rekisteröidy käyttäjätilin sähköpostilla.

en: When a guest user makes a booking for the first time in Events Manager, a new user account is created for them and they are sent their credentials in a seperate email, which can be modified below.
fi: Kun vieras käyttäjä tekee varauksen ensimmäistä kertaa Tapahtumahallinta, uusi käyttäjätili on luotu heitä ja he lähettivät valtakirjat erillistä sähköpostin, jota voidaan muuttaa alla.

en: When a user cancels their booking, this message will be displayed confirming the cancellation.
fi: Kun käyttäjä peruuttaa varauksensa, tämä viesti näytetään peruutuksen vahvistuksessa.

en: When a user chooses to cancel a booking, this warning is displayed for them to confirm.
fi: Tämä varoitus näkyy, kun käyttäjä peruuttaa varauksen.

en: When a user modifies a previously published event, it will be put back into pending review status and will not be publisehd until you re-approve it.
fi: Kun käyttäjä muokkaa aikaisemmin julkaistua tapahtumaa, se palautuu takaisin tarkastettavaksi, eikä sitä julkaista ennen kuin olet hyväksynyt sen uudelleen.

en: When a user must log in before making a booking.
fi: Käyttäjä täytyy kirjautua sisään ennen kuin pääse varamaan.

en: When a user submits their event, you can display a new event form again.
fi: Kun käyttäjä lähettää tapahtumansa, sinä voit näyttää uuden tapahtumalomakkeen uudelleen.

en: When creating events, would you like your times to be shown in 24 hour format?
fi: Kun lisäät tapahtumia, haluatko ajan näytettävän 24 h muodossa?

en: When displaying global %s on the main site you have the option of users viewing the %s details on the main site or being directed to the sub-site.
fi: Kun näytetään globaalit %s pääsivulla voit joko valita käyttäjille %s yksityiskohtien näkymän pääsivulla tai siirtymisen alasivustolle.

en: When displaying ticket prices and booking totals, include the tax automatically?
fi: Lisätäänkö vero näkymään automaattisesti lippujen hintoihin ja varauksen kokonaissummaan?

en: When listing categories, this order is applied.
fi: Kategorialistalla käytettävä järjestys.

en: When listing events for a category, this order is applied.
fi: Tätä järjestystä käytetään tapahtumakategoria listalla.

en: When listing tags, this order is applied.
fi: Avainsanojen järjestys

en: When the %s placeholder, the below texts will be used.
fi: Kun %s paikkamerkki, alla olevia tekstejä käytetään.

en: Where
fi: Missä

en: Whilst they will still appear using placeholders, you need to <a href="%s">migrate your location and event images</a> in order for them to appear in your edit forms and media library. <a href="%s">Dismiss message</a>
fi: Vaikka ne näyttävät edelleen käyttävän paikkamerkkejä, sinun täytyy <a href="%s"> siirtää sijainnin ja tapahtuman kuvia </ a>, jotta ne näkyvät muokkauslomakkeessa ja mediakirjastossa. <a href="%s"> Hylkää viesti </a>

en: Within
fi: sisällä

en: WordPress %s Archives
fi: WordPress %s arkistot

en: Would you like to allow users to submit bookings anonymously? If so, you can use the new [event_form] shortcode or <code>em_event_form()</code> template tag with this enabled.
fi: Haluatko sallia käyttäjien jättää varauksia nimettömästi? Jos haluat, voit käyttää uutta [event_form] lyhytkoodia tai <code>em_event_form()</code> kaavainmerkkiä kun olet hyväksynyt tämän.

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yes
fi: Kyllä

en: You <strong>must</strong> have assigned a %s page in your <a href="%s">main blog settings</a> for this to work.
fi: Sinun <strong>pitää</strong> olla määritellyt %s sivu sinun <a href="%s">pääblogin asetuksissa</a> tätä työtä varten.

en: You already have booked a seat at this event.
fi: Olet jo varannut paikan tästä tapahtumasta.

en: You are currently attending this event.
fi: Osallistut tähän tapahtumaan.

en: You are currently viewing your public page, this is what other users will see.
fi: Katsot tällä hetkellä julkista sivuasi, tämä on käyttäjien näkemä näkymä.

en: You are in Events Manager debug mode. To turn debug mode off, go to the <a href="%s">settings</a> page.
fi: Olet Tapahtumahallinnan kehitystilassa. Ottaaksesi tilan pois käytöstä, mene <a href="%s">Asetukset</a> sivulle.

en: You are trying to book a non-existent ticket for this event.
fi: Yrität varata lippua tapahtumaan, jossa ei ole lippuja.

en: You can add private notes below for internal reference that only event managers will see.
fi: Voit lisätä yksityisiä merkintöjä alle sisäiseksi viitteeksi, jotka vain tapahtumahallinnoija näkee.

en: You can allow users to publicly submit events on your blog by using the %s shortcode, and enabling anonymous submissions below.
fi: Voit antaa käyttäjille luvan julkisesti esitellä tapahtumiaan blogissasi käyttämällä %s lyhytkoodia ja sallimalla nimettömät ehdotukset alla.

en: You can also add event attributes here, one per line in this format <code>#_ATT{key}</code>. They will not appear on event pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
fi: Voit myös lisätä tapahtumien ominaisuuksia tähän, yksi per rivi tässä formaatissa <code>#_ATT{key}</code>. Ne eivät näy tapahtumasivuilla, ellet lisää niitä toisen kaavaimen alle, mutta voit haluta varastoida ylimääräistä tietoa tapahtumasta muuta käyttöä varten. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>

en: You can also add location attributes here, one per line in this format <code>#_LATT{key}</code>. They will not appear on location pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
fi: Voit myös lisätä sijainnin ominaisuudet tähän, yksi per rivi tässä formaatissa <code>#_LATT{key}</code>. Ne eivät ilmesty sijaintisivuilla ellet lisää niitä toiseen kaavaimeen alapuolella, mutta voit haluta varastoida ylimääräistä informaatiota tapahtumasta toista käyttöä varten. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>

en: You can change the permalink structure of your events, locations, categories and tags here. Be aware that you may want to set up redirects if you change your permalink structures to maintain SEO rankings.
fi: Voit muuttaa

en: You can choose whether or not to show unavailable tickets to visitors.
fi: Voit valita näytätkö saatavilla olemattomia lippuja vierailijoille.

en: You can disable this email by leaving the subject blank.
fi: Voit ottaa tämän sähköpostin pois käytöstä jättämällä aiheen tyhjäksi.

en: You can have single or multiple tickets, where certain tickets become availalble under certain conditions, e.g. early bookings, group discounts, maximum bookings per ticket, etc.
fi: Lippuja voi varata yksittäisiä tai monia, mutta jotkut liput vaativat tietyt olosuhteet, esim. ennakkolippu, ryhmäalennus, maksimimäärä varauksia per lippu, jne.

en: You can log into our site here : %s
fi: Voit kirjautua sivustoomme täällä : %s

en: You can now give fine grained control with regards to what your users can do with events. Each user role can have perform different sets of actions.
fi: Voit nyt antaa säätää mitä käyttäjät voivat tehdä tapahtumien suhteen. Jokaisen käyttäjän rooli voi sisältää erilaisia toimintoja.

en: You can use Google Maps to show where your events are located. For more information on using maps, <a href="%s">see our documentation</a>.
fi: Voit käyttää ohjelmaa Google-kartat tapahtumien sijainnin näyttämiseen. Lisätietoa karttojen käyttämisestä, <a href="%s">see our documentation</a>.

en: You cannot book more than %d spaces for this event.
fi: Voit varata korkeintaan %d tilaa tälle tapahtumalle

en: You cannot delete a ticket that has a booking on it.
fi: Et voi poistaa varauslipun.

en: You cannot delete tickets if there are any bookings associated with them. Please delete these bookings first.
fi: Et voi poistaa lippuja, jos niihin on tehty varauksia. Ole hyvä ja poista nämä varaukset ensin.

en: You cannot edit saved locations here.
fi: Et voi muokata aiemmin luotuja tapahtumapaikkoja tässä.

en: You cannot manage this %s.
fi: Et voi hallita näitä %s.

en: You cannot read private %s
fi: Et voi lukea yksityisiä %s

en: You cannot view others %s
fi: Et voi nähdä %s

en: You do not have any bookings.
fi: Sinulla ei ole varauksia.

en: You do not have permission to create/edit %s.
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda / muokata %s.

en: You do not have permission to delete %s
fi: Sinulla ei ole lupaa poistaa %s

en: You do not have permission to delete others %s
fi: Sinulla ei ole lupaa poistaa toisten %s

en: You do not have permission to edit %s
fi: Sinulla ei ole lupaa muokata %s

en: You do not have permission to edit others %s
fi: Sinulla ei ole lupaa muokata toisten %s

en: You do not have permission to manage %s
fi: Sinulla ei ole lupaa hallinnoida %s

en: You do not have permission to manage others %s
fi: Sinulla ei ole lupaa hallinnoida muita %s

en: You do not have permission to publish %s
fi: Sinulla ei ole lupaa julkaista %s

en: You do not have permission to upload images
fi: Sinulla ei ole lupaa ladata kuvia

en: You do not have the rights to manage this %s.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita tätä% s.

en: You do not have the rights to manage this event.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä tapahtumaa.

en: You do not have the rights to manage this ticket.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä varausta

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Events Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
fi: Sinulla ei ole erityisiä määrittelyitä Tapahtumahallinnan pohjien asetuksissa. Voit lisätä ne <a href='%s'>Sivun asetukset</a>

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Locations Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
fi: Sinulla ei ole räätälöityjä ominaisuuksia määriteltynä Tapahtumapaikka pohjien asetuksissa. Ole hyvä ja lisää ne <a href='%s'>Asetukset</a>sivulle

en: You have %s confirmed bookings
fi: Sinulla on %s vahvistettuja varauksia

en: You have %s pending bookings
fi: Sinulla on %s vireillä oleva varaus

en: You have a confirmed booking
fi: Sinulla on vahvistettu varaus

en: You have a pending booking
fi: Sinulla on vireillä oleva varaus

en: You have successfully created an account at %s
fi: Olet onnistuneesti luonut tilin %s

en: You have successfully submitted your event, which will be published pending approval.
fi: Tapahtuman lähettäminen on onnistunut ja tapahtuma julkaistaan heti vireillä olevan hyväksynnän jälkeen.

en: You have successfully updated your event, which will be republished pending approval.
fi: Tapahtuman muokkaaminen on onnistunut ja tapahtuma julkaistaan uudelleen heti vireillä olevan hyväksynnän jälkeen.

en: You must log in or register to make a booking.
fi: Sinun täytyy rekisteröityä tehdäksesi varauksen.

en: You must log in to cancel your booking.
fi: Sinun täytyy kirjautua varauksen peruuttamiseen.

en: You must log in to view and manage your bookings.
fi: Sinun täytyy kirjautua sisään nähdäksesi ja hallinnoidaksesi varauksiasi.

en: You must log in to view and manage your events.
fi: Sinun täytyy kirjautua nähdäksesi ja hallinnoidaksesi tapahtumiasi.

en: You must log in to view and manage your locations.
fi: Sinun täytyy kirjautua nähdäksesi ja hallinnoidaksesi sijaintejasi.

en: You must request at least one space to book an event.
fi: Sinun tulee valita ainakin yksi tila varataksesi tapahtuman.

en: Your %s details are incorrect and cannot be published, please correct these errors first:
fi: Sinun %s yksityiskohtasi ovat epätosia ja niitä ei voida julkaista. Ole hyvä ja korjaa nämä virheet ensin.

en: Your Details
fi: Lähettäjän tiedot

en: Your booking has been recorded
fi: Varauksesi on kirjattu

en: Your event details are incorrect and recurrences cannot be created, please correct these errors first:
fi: Tapahtumasi yksityiskohdat ovat epätosia ja toistoja ei voida luoda. Ole hyvä ja korjaa virheet ensin.

en: Your name
fi: Nimesi

en: [%s] New User Registration
fi: [%s] Uuden käyttäjän rekisteröinti

en: [%s] Your username and password
fi: [%s] Käyttäjätunnus ja salasana

[ctx: [Date] - [Name] wrote]
en: %1$s - %2$s wrote
fi: %1$s - %2$s kirjoitti

en: [No %s Page]
fi: Ei %s sivua

en: all events
fi: kaikki tapahtumat

en: and
fi: ja

[ctx: before or after]
en: %s the event starts
fi: %s tapahtuma alkaa

en: bookings
fi: varaukset

[ctx: bookings]
en: No emails to send for this booking.
fi: Varauksesta ei lähetettäviä sähköposteja.

en: categories
fi: kategoriat

en: category
fi: kategoria

en: dates
fi: päiväykset

en: day
fi: päivä

en: day(s)
fi: päivä(ä)

en: days
fi: päivää

en: e.g. %s - you can use / Separators too
fi: Esim. %s - voit käyttää / erottimia myös

en: edit
fi: muokkaa

en: end date, end time, event name
fi: päättymispäivämäärä, päättymisaika, tapahtuman nimi

en: event
fi: tapahtuma

en: events
fi: tapahtumat

[ctx: events]
en: Future <span class="count">(%s)</span> | Future <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Tulevaisuus <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Tulevaisuus <span class="count">(%s)</span>

en: every
fi: joka

en: every %s days
fi: joka %s päivä

en: every %s months
fi: joka %s kuukausi

en: every %s weeks
fi: joka %s viikko

en: every %s years
fi: joka %s vuotta

en: every week
fi: joka viikko

en: every year
fi: joka vuosi

en: everyday
fi: joka päivä

en: export csv
fi: lähetä csv

en: first
fi: ensimmäinen

en: fourth
fi: neljäs

en: iCal Description
fi: iCal-kuvaus

en: iCal Feed Settings
fi: iCal syöten asetukset

en: iCal Limit
fi: iCal rajaus

en: iCal Location
fi: iCal-sijainti

en: iCal Scope
fi: iCal-skaala

en: iCal Title
fi: iCal otsikko

en: last
fi: viimeisin

en: location
fi: tapahtumapaikka

en: locations
fi: tapahtumapaikat

en: manage bookings
fi: hallinnoi varauksia

en: month on the
fi: kuukausi

en: months on the
fi: kuukaudet

en: more...
fi: lisää…

en: name, end date, end time
fi: nimi, päättymispäivämäärä, päättymisaika

en: name, start date, start time
fi: nimi, aloituspäivämäärä, aloitusaika

en: no default category
fi: ei oletuskategoria

en: no default country
fi: ei oletumaata

en: no default location
fi: ei oletuspaikkaa

en: no events
fi: Ei tapahtumia

en: none selected
fi: ei valittuja

en: of each month
fi: kustakin kuusta

en: printable view
fi: tulostusnäkymä

en: recurring events
fi: toistuvat tapahtumat

en: second
fi: toinen

en: start date, start time, event name
fi: aloituspäivämäärä, aloitusaika, tapahtuman nimi

en: tag
fi: avainsana

en: tags
fi: avainsanat

en: the first %s of the month
fi: kuukauden ensimmäinen %s

en: the fourth %s of the month
fi: kuukauden neljäs %s

en: the last %s of the month
fi: kuukauden viimeinen %s

en: the second %s of the month
fi: kuukauden toinen %s

en: the third %s of the month
fi: kuukauden kolmas %s

en: third
fi: kolmas

en: times
fi: ajat

en: to
fi: loppuu

en: week on
fi: viikko

en: weeks on
fi: viikot

en: year
fi: vuosi

en: years
fi: vuotta
