Events Manager - en to ca translation catalogue (1158 entries)

[ctx: [Date] - [Name] wrote]
en: %1$s - %2$s wrote
ca: %1$s - %2$s escriure

en: The format of a single %s page title.
ca: El format d'un sol %s títol de la pàgina.

en: %s Excerpts
ca: %s Extractes

en: %s excerpt
ca: %s extracte

en: %s excerpt fallback
ca: %s replegament extracte

en: Enter a number.
ca: Introduïu un nombre.

en: Distance Values
ca: valors de distància

en: The format of a single %s page.
ca: El format d'un sol %s pàgina.

en: Event Reapproved
ca: esdeveniment revisada el

en: Quantity
ca: quantitat

[ctx: before or after]
en: %s the event starts
ca: %s l'esdeveniment comença

en: Before
ca: abans

en: After
ca: després

en: at
ca: a

en: Submit %s
ca: presentar %s

en: Update %s
ca: actualització %s

en: No Locations message
ca: Cap missatge Ubicacions

en: The maximum allowed width for images uploads
ca: L'amplada màxima permesa per a les imatges pujades

en: The minimum allowed width for images uploads
ca: L'amplada mínima permesa per a les imatges pujades

en: Default distance
ca: distància defecte

en: Default Country
ca: país predeterminat

en: Default %s color
ca: defecte %s color

en: RSS Scope
ca: abast RSS

en: Full Calendar Options
ca: Opcions de Full Calendar

en: Within
ca: dins

en: Styling Options
ca: opcions d'estil

en: Search forms
ca: Cercar formes

en: Label
ca: etiqueta

en: Geolocation Search
ca: Geolocalització Cercar

en: Show label
ca: mostrar etiqueta

en: Hide label
ca: Amaga etiqueta

en: Dates
ca: data

en: Region
ca: regió

en: State/County
ca: Estat / Comtat

en: City/Town
ca: Ciutat / Poble

en: edit
ca: modifica

en: Near...
ca: prop...

[ctx: spaces per booking]
en: At least
ca: almenys

[ctx: spaces per booking]
en: At most
ca: Com a màxim

[ctx: time]
en: at
ca: a

en: Available until
ca: disponible fins

en: Available for
ca: disponible per

en: Everyone
ca: tothom

en: Guest Users
ca: usuaris Convidats

en: Restrict to
ca: restringir a

en: Ticket Options
ca: opcions d'entrades

en: Event Options
ca: opcions de l'esdeveniment

en: RSS limit
ca: límit RSS

en: Upcoming Events
ca: pròxims esdeveniments

en: Month format
ca: format Mes

en: iCal Description
ca: iCal Descripció

en: iCal Location
ca: iCal Ubicació

en: Registration email
ca: correu electrònic de registre

en: Sub Total
ca: total parcial

en: Taxes
ca: impostos

en: Discounts (After Taxes)
ca: Descomptes (després d'impostos)

en: Email Sent.
ca: Email enviat.

en: iCal Scope
ca: àmbit d'aplicació iCal

en: Tags
ca: etiquetes

en: Single %s Format
ca: només %s format

en: Draft
ca: esborrany

en: Theme Templates
ca: plantilles temàtiques

en: Body Classes
ca: classes cos

en: Post Classes
ca: Posa Classes

en: Edit Details
ca: Edita detalls

en: Loading Map....
ca: Carregant mapa...

en: Map Unavailable
ca: Mapa no disponible

en: Add New
ca: Afegir nou

en: Upcoming
ca: Pròxims

en: All %s
ca: Tots els %s

en: No locations have been inserted yet!
ca: Encara no s'ha inserit cap localització!

en: Bookings for %s
ca: Reservant %s

en: Bookings data
ca: Dades de reserves

en: Available
ca: Disponible

en: You do not have any bookings.
ca: No tens cap reserva.

en: Please <a href="%s">Log In</a> to view your bookings.
ca: Per favor <a href="%s">Entra</a> per a veure les teves reserves.

en: Display your events in a calendar widget.
ca: Mostrar esdeveniments en un giny de calendari.

en: Events Calendar
ca: Calendari d'esdeveniments

en: Title
ca: Títol

en: Show Long Events?
ca: Mostrar esdeveniments llargs?

en: Category IDs
ca: Identificadors de categoria

en: 1,2,3 or 2 (0 = all)
ca: 1,2,3 o 2 (0 = tots)

en: all events
ca: tots els esdeveniments

en: No events
ca: No hi ha esdeveniments

en: start date, start time, event name
ca: data d'inici, hora d'inici, nom de l'esdeveniment

en: name, start date, start time
ca: nom, data d'inici, hora d'inici

en: name, end date, end time
ca: nom, data de finalització, hora de finalització

en: end date, end time, event name
ca: data de finalització, hora de finalització, nom de l'esdeveniment

en: Display a list of events on Events Manager.
ca: Mostrar una llista d'esdeveniments al Events Manager.

en: Number of events
ca: Número d'esdeveniments

en: Scope
ca: Abast

en: Order By
ca: Ordenar per

en: Order
ca: Ordre

en: List item format
ca: Format de la llista d'ítems

en: Show all events link at bottom?
ca: Mostrar l'enllaç a tots els esdeveniments al final?

en: All events link text?
ca: Texte de l'enllaç a tots els esdeveniments?

en: Event Locations
ca: Ubicaciones d'esdeveniments

en: Event start date/time, location name
ca: Data/hora d'inici de l'esdeveniment, nom de la localització

en: Display a list of event locations on Events Manager.
ca: Mostrar una llista de localitzacions d'esdevenioments al Events Manager.

en: No locations
ca: No hi ha localitzacions

en: Show number of locations
ca: Mostrar el número de localitzacions

en: Scope of the locations
ca: Abast de les localitzacions

en: Order of the locations
ca: Ordre de les localitzacions

en: Search
ca: Cerca

en: Bulk Actions
ca: Accions en bloc

en: Approve
ca: Aprovar

en: Decline
ca: Declinar

en: Booker
ca: Reservador

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Spaces
ca: Places

en: Restore
ca: Restaurar

en: Edit/View
ca: Editar/Veure

en: Delete
ca: Eliminar

en: No cancelled bookings.
ca: No hi ha reserves cancel·lades.

en: Unapprove
ca: Desaprovar

en: Reject
ca: Rebutjar

en: No confirmed bookings.
ca: No hi ha reserves confirmades.

en: Past events
ca: Esdeveniments passats

en: All events
ca: Tots els esdeveniments

en: Future events
ca: Esdeveniments futurs

en: Past Events
ca: Esdeveniments passats

en: All Events
ca: Tots els esdeveniments

en: Future Events
ca: Esdeveniments futurs

en: Delete selected
ca: Eliminar els seleccionats

en: Apply
ca: Aplicar

en: Filter
ca: Filtre

en: no events
ca: no hi ha esdeveniments

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Date and time
ca: Dia i hora

en: Booked Spaces
ca: Places reservades

en: Pending
ca: Pendent

en: No pending bookings.
ca: No hi ha reserves pendents.

en: Status
ca: Estat

en: No rejected bookings.
ca: No hi ha reserves rebutjades.

en: Bookings
ca: Reserves

en: Events Manager Settings
ca: Configuració del Events Manager

en: Settings
ca: Configuració

en: Getting Help for Events Manager
ca: Obtenir ajuda per Events Manager

en: Help
ca: Ajuda

en: Locations
ca: Localitzacions

en: Update Blogs
ca: Actualitzar els blocs

en: <p>Events Manager is ready to go! It is highly recommended you read the <a href='%s'>Getting Started</a> guide on our site, as well as checking out the <a href='%s'>Settings Page</a>. <a href='%s' title='Don't show this advice again'>Dismiss</a></p>
ca: <p>El Events Manager està llest per funcionar! És altament recomanat que llegeixes la guia <a href='%s'>Com començar</a> a la nostra web, així com comprobar la <a href='%s'>Pàgina de configuració</a>. <a href='%s' title='No tornar a mostrar aquest consell'>Descartar</a></p>

en: Uh Oh! For some reason WordPress could not create an events page for you (or you just deleted it). Not to worry though, all you have to do is create an empty page, name it whatever you want, and select it as your events page in your <a href="%s">settings page</a>. Sorry for the extra step! If you know what you are doing, you may have done this on purpose, if so <a href="%s">ignore this message</a>
ca: Ups! Per qualque raó, Wordpress no ha pogut crear una pàgina d'esdeveniments per a tu (o potser l'ha esborrada). No et preocupis, tot el que has de fer is crear una pàgina buida, nombrar-la com vulguis i seleccionar-la com la teva pàgina d'esdeveniments a la teva <a href="%s">pàgina de configuració</a>. Disculpa pel pas addicional! Si saps el que estas fent, es possible que ho hagis fet a propòsit, si es així <a href="%s">ignora aquest missatge</a>

en: There is a newer version of Events Manager Pro which is recommended for this current version of Events Manager as new features have been added. Please go to the plugin website and download the latest update.
ca: Hi ha una nova versió del Events Manager Pro que es necessita per l'actual versió del Events Manager. Per favor, ves a la web de l'extensió i descarrega la darrera actualització.

en: MultiSite options have moved <a href="%s">here</a>. <a href="%s">Dismiss message</a>
ca: Les opcions de MultiSite s'han traslladat <a href="%s">here</a>. <a href="%s">Descartar missatge</a>

en: Whilst they will still appear using placeholders, you need to <a href="%s">migrate your location and event images</a> in order for them to appear in your edit forms and media library. <a href="%s">Dismiss message</a>
ca: Alhora que seguiran apareixent amb marcadors de posició, necessites <a href="%s">migrar la teva localització i les imatges d'esdeveniment</a> per tal que apareguin als teu formulari d'edició i  a la mediateca. <a href="%s">Descartar missatge</a>

en: Dev Mode active: Just a friendly reminder that you are updating to development versions. Only admins see this message, and it will go away when you disable this <a href="#pro-api">here</a> in your settings.
ca: Mode de desenvolupament actiu: Això sols és un simpàtic recordatori de que estàs actualitzant a versions en desenvolupament. Només els administradors veuen aquest missatge, i se n'anirà quan tu deshabilitis això <a href="#pro-api">aquí</a> a la teva configuració.

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Uninstall
ca: Desinstal·lar

en: Event Bookings Dashboard
ca: Panell de reserves d'esdeveniments

en: Recent Bookings
ca: Reserves recents

en: Events With Bookings Enabled
ca: Activats esdeveniments amb reserves

en: Unauthorized Access
ca: Accés no autoritzat

en: You do not have the rights to manage this event.
ca: No tens drets per gestionar aquest esdeveniment.

en: Manage %s Bookings
ca: Gestionar les reserves de %s

en: View %s
ca: Veure %s

en: Edit %s
ca: Editar %s

en: Export CSV
ca: Exportar CSV

en: Event Name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Spaces confirmed
ca: Places confirmades

en: Available spaces
ca: Places disponibles

en: Date
ca: Data

en: Location
ca: Localització

en: You do not have the rights to manage this ticket.
ca: No tens drets per gestionar aquesta entrada.

en: Ticket for %s
ca: Entrada per %s

en: View/Edit Event
ca: Veure/Editar Esdeveniment

en: View Event Bookings
ca: Veure reserves d'esdeveniments

en: Name
ca: Nom i cognoms

en: Description
ca: Descripció

en: Price
ca: Preu

en: Min
ca: Mín.

en: Max
ca: Màx.

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Final

en: Edit Booking
ca: Editar reserva

en: Event Details
ca: Detalls de l'esdeveniment

en: Date/Time
ca: Data/Hora

en: Personal Details
ca: Dades personals

en: Booking Details
ca: Dades de la reserva

en: Change
ca: Canviar

en: Resend Email
ca: Reenviar correu electrònic

en: Send Email
ca: Enviar correu electrònic

en: Submit Changes
ca: Enviar canvis

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account when approving new bookings (i.e. you can overbook).
ca: <strong>Notes:</strong> La disponibilitat d'entrades no es té en compte (és a dir, pot haver-hi overbooking). Els correus electrònics no es reenvien de forma automàtica.

en: Ticket Type
ca: Tipus d'entradas

en: Total Price
ca: Preu total

en: %d Spaces
ca: %d places.

en: Tax
ca: Comissió

en: Comment
ca: Comentari

en: Modify Booking
ca: Modificar reserva

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account (i.e. you can overbook). Emails are not resent automatically.
ca: <strong>Notes:</strong> La disponibilitat d'entrades no es té en compte (és a dir, pot haver-hi overbooking). Els correus electrònics no es reenvien de forma automàtica.

en: Booking Notes
ca: Notes de reserva

en: You can add private notes below for internal reference that only event managers will see.
ca: Pots afegir notes privades a continuació com a referència interna que només veuran els gerents de l'esdeveniment.

en: Manage Person's Booking
ca: Gestionar reserva de la persona

en: Edit User
ca: Editar usuari

en: Delete User
ca: Eliminar

en: Past And Present Bookings
ca: Reserves passades i presents

en: Placeholders for customizing event pages
ca: Marcadors de posició per personalitzar les pàgines d'esdeveniments

en: In the <a href='%s'>settings page</a>, you'll find various textboxes where you can edit how event information looks, such as for event and location lists. Using the placeholders below, you can choose what information should be displayed.
ca: A la <a href='%s'>pàgina de configuració</a> , trobaràs diversos quadres de text on pots editar l'aspecte de la informació de l'esdeveniment, com per exemple les llistes d'esdeveniments i de localitzacions. Utilitzant els marcadors de posició que hi ha a continuació, pots elegir quina informació es mostrarà.

en: Event Related Placeholders
ca: Marcadors de posició d'esdeveniments relacionats

en: Category Related Placeholders
ca: Marcadors de posició de categories relacionades

en: Location Related Placeholders
ca: Marcadors de posició de localitzacions relacionades

en: Booking Related Placeholders
ca: Marcadors de posició de reserves relacionades

en: Add location
ca: Afegir localització

en: Edit location
ca: Editar localització

en: Update Network
ca: Actualitzar la xarxa

en: To update your network blogs with the latest Events Manager automatically, click the update button below.
ca: Per actualitzar els teus blocs amb el darrer Events Manager automàticament, fes clic al botó d'actualització que surt a continuació.

en: Update
ca: Actualitzar

en: This accepts %s and %s placeholders.
ca: Això accepta marcadors de posició de %s i %s.

en: This accepts %s placeholders.
ca: Això accepta marcadors de posició de %s.

en: This accepts %s, %s and %s placeholders.
ca: Això accepta marcadors de posició de %s, %s i %s .

en: Save Changes
ca: Desar canvis

en: All
ca: Tots

en: Collapse All
ca: Contreure tot

en: Expand All
ca: Desplegar tot

en: Event Manager Options
ca: Opcions de Event Manager

en: Click to toggle
ca: Clic per canviar

en: Multi Site Options
ca: Opcions MultiSte

en: Enable global tables mode?
ca: Activar el mode de taules global?

en: Setting this to yes will make all events save in the main site event tables (EM must also be activated). This allows you to share events across different blogs, such as showing events in your network whilst allowing users to display and manage their events within their own blog. Bear in mind that activating this will mean old events created on the sub-blogs will not be accessible anymore, and if you switch back they will be but new events created during global events mode will only remain on the main site.
ca: Seleccionant "sí" farà que tots els esdeveniments es desin a la taula principal d'esdeveniments (EM també ha de estar activat). Això et permet compartir esdeveniments entre diferents blocs, com mostrar esdeveniments a la teva xarxa mentre es permet als usuaris mostrar i gestionar els seus esdeveniments dintre del seu propi bloc. Tingui en compte que activar això significarà que els esdeveniments creats anteriorment als sub-blocs no seran accessibles mai més, i si es canvia de nou aquests hi seran però els nous esdeveniments creats en el mode d'esdeveniments global només romandran en el lloc principal.

en: %s belonging to other sub-sites will have an extra slug preppended to it so that your main site can differentiate between its own %s and those belonging to other sites in your network.
ca: %s que pertany a altres sub-llocs tenen un slug addicional anteposat a ell perquè el seu lloc principal pot diferenciar entre la seva pròpia%s i els que pertanyen a altres llocs a la xarxa.

en: When displaying global %s on the main site you have the option of users viewing the %s details on the main site or being directed to the sub-site.
ca: Quan es mostren els %s globals a la pàgina principal tens l'opció de que els usuaris vegin els detalls de %s al lloc principal o que siguin redirigits al sub-lloc.

en: Displays %s from all sites on the network by default. You can still restrict %s by blog using shortcodes and template tags coupled with the <code>blog</code> attribute. Requires global tables to be turned on.
ca: Mostra per defecte els/les %s de tots els llocs a la xarxa. Encara pots restringir el %s per bloc utilitzant els codis curts i les etiquetes de plantilla juntament amb el atribut <code>blog</code>. Requereix que les taules globals estiguin activades.

en: You <strong>must</strong> have assigned a %s page in your <a href="%s">main blog settings</a> for this to work.
ca: <strong>Necessites</strong> haver assignat una pàgina de %s a les teves <a href="%s">opcions del bloc principal</a> per fer que això funcioni.

en: %s Options
ca: Opcions de %s

en: Display global events on main blog?
ca: Mostrar els esdeveniments globals en el bloc principal?

en: events
ca: esdeveniments

en: Link sub-site %s directly to sub-site?
ca: Enllaçar el sub-lloc %s directament al sub-lloc?

en: event
ca: esdeveniment

en: Global %s slug
ca: Slug de %s global

en: Example:
ca: Exemple:

en: Locations on main blog?
ca: Localitzacions al bloc principal?

en: locations
ca: localitzacions

en: If you would prefer all your locations to belong to your main blog, users in sub-sites will still be able to create locations, but the actual locations are created and reside in the main blog.
ca: Si prefereixes que totes les localitzacions pertanyin al teu bloc principal, els usuaris dels sub-llocs encara seran capaços de crear localitzacions, però les localitzacions actuals es creen i es desen al bloc principal.

en: Display global %s on main blog?
ca: Mostrar els/les %s globals al bloc principal?

en: location
ca: localització

en: Changes saved.
ca: Canvis desats.

en: Settings have been reset back to default. Your events, locations and categories have not been modified.
ca: La configuració s'ha restablert a la de per defecte. Els teus esdeveniments, localitzacions i categories no s'han modificat.

en: If there are any new updates, you should now see them in your Plugins or Updates admin pages.
ca: Si hi ha alguna nova actualització, ara hauries de veure-les a les teves pàgines d'Extensions o d'Actualitzacions.

en: Checking for dev versions.
ca: Comprovant les versions de desenvolupament.

en: Events Manager Test Email
ca: Títols d'Event Manager

en: Email sent succesfully to %s
ca: Nou esdeveniment afegit exitosament a %s!

en: Email not sent.
ca: ERROR: correu no enviat.

en: Reset Events Manager
ca: Reiniciar Events Manager

en: Are you sure you want to reset Events Manager?
ca: Estàs segur que vols reiniciar Events Manager?

en: All your settings, including email templates and template formats for Events Manager will be deleted.
ca: Totes les teves configuracions, incloent plantilles de correu electrònic i formats de plantilla per Events Manager seran esborrats.

en: Uninstall Events Manager
ca: Desinstalar Events Manager

en: Are you sure you want to uninstall Events Manager?
ca: Estàs segur que vols desinstalar Events Manager?

en: All your settings and events will be permanently deleted. This cannot be undone.
ca: Totes les teves configuracions i esdeveniments seran permanentment esborrats. Això no es pot desfer.

en: If you just want to deactivate the plugin, <a href="%s">go to your plugins page</a>.
ca: Si vols desactivar l'extensió, <a href="%s">vea a la teva pàgina d'extensions</a>.

en: Uninstall and Deactivate
ca: Desinstal·lar i desactivar

en: Pages
ca: Pàgines

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: General Options
ca: Opcions generals

en: Disable thumbnails?
ca: Desactivar vistes en miniatura?

en: Select yes to disable Events Manager from enabling thumbnails (some themes may already have this enabled, which we cannot be turned off here).
ca: Selecciona sí per deshabilitar les vistes en miniatura del Events Manager (alguns temes ja tenen això activat, pel que no podrem desactivar-ho aquí).

en: %s Settings
ca: Configuració de %s

en: Enable recurrence?
ca: Habilitar les recurrències?

en: Select yes to enable the recurrence features feature
ca: Selecciona sí per activar les característiques de les recurrències

en: Enable bookings?
ca: Activar reserves?

en: Select yes to allow bookings and tickets for events.
ca: Selecciona sí per a permetre reserves i entrades per esdeveniments

en: Enable tags?
ca: Habilitar les etiquetes?

en: Select yes to enable the tag features
ca: Selecciona sí per habilitar les característiques d'etiqueta

en: Enable categories?
ca: Habilitar les categoríes?

en: Select yes to enable the category features
ca: Selecciona sí per activar les característiques de les categories

en: no default category
ca: sense categoria per defecte

en: Default Category
ca: Categoria per defecte

en: None
ca: Cap

en: This option allows you to select the default category when adding an event.
ca: Aquesta opció et permet seleccionar la categoria per defecte quan s'afegeixi un esdeveniment.

en: If an event does not have a category assigned when editing, this one will be assigned automatically.
ca: Si un esdeveniment no té una categoria assignada mentre s'edita, aquesta li serà assignada automàticament.

en: Enable %s attributes?
ca: Habilitar els atributs de %s?

en: Select yes to enable the attributes feature
ca: Selecciona sí per activar les característiques dels atributs

en: Enable %s custom fields?
ca: Activar els camps personalitzats de %s?

en: Custom fields are the same as attributes, except you cannot restrict specific values, users can add any kind of custom field name/value pair. Only available in the WordPress admin area.
ca: Els camps personalitzats són els mateixos que els atributs, excepte que no pots restringir els valors específics, els usuaris poden afegir qualsevol tipus de camp personalitzat del tipus nom/valor. Només està disponible a l'àrea d'administració de WordPress.

en: %s Attributes
ca: Atributs de %s.

en: You can also add event attributes here, one per line in this format <code>#_ATT{key}</code>. They will not appear on event pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
ca: També pots afegir aquí els atributs de l'esdeveniment, un per cada línia en aquest format <code>#_ATT{key}</code> . No apareixeran a les pàgines d'esdeveniments a no ser que els insereixis dintre una altra plantilla avall, però és possible que vulguis desar informació addicional sobre un esdeveniment per altres usos. <a href='%s'>Més informació sobre els marcadors de posició.</a>

en: no default location
ca: sense localització per defecte

en: Default Location
ca: Localització per defecte

en: This option allows you to select the default location when adding an event.
ca: Aquesta opció et permet seleccionar la localització per defecte quan s'afegeixi un esdeveniment.

en: (not applicable with event ownership on presently, coming soon!)
ca: (actualment no aplicable amb la propiedad d'esdeveniments, molt aviat!)

en: Default Location Country
ca: País de la localitzacio per defecte

en: no default country
ca: sense país per defecte

en: If you select a default country, that will be pre-selected when creating a new location.
ca: Si selecciones un país per defecte, aquest serà pre-seleccionat quan es creï una nova localització.

en: Enable locations?
ca: Habilitar les localitzacions?

en: If you disable locations, bear in mind that you should remove your location page, shortcodes and related placeholders from your <a href="#formats" class="nav-tab-link" rel="#em-menu-formats">formats</a>.
ca: Si desactives les localitzacions, tingues en compte que has d'eliminar la teva pàgina de localitzacions, els codis curts i els marcadors de posició relacionats amb els teus formats.

en: Require locations for events?
ca: Exigir les localitzacions dels esdeveniments?

en: Setting this to no will allow you to submit events without locations. You can use the <code>{no_location}...{/no_location}</code> or <code>{has_location}..{/has_location}</code> conditional placeholder to selectively display location information.
ca: Configurant això a 'no' li permetrà presentar els esdeveniments sense localitzacions. Pots utilitzar el marcador de posició condicional <code>{no_location}...{/ no_location}</ code> o <code>{has_location}...{/ has_location}</ code> per mostrar de forma selectiva la informació de localització.

en: Use dropdown for locations?
ca: Utilitzar desplegable per a les localitzacions?

en: You can also add location attributes here, one per line in this format <code>#_LATT{key}</code>. They will not appear on location pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
ca: També pots afegir atributs de la localització aquí, un per línia amb aquest format <code>#_LATT{key}</code>. Aquests no apareixeran a les pàgines de localització de no ser que els insertis a una altra plantilla avall, però és possible que vulguis desar informació addicional sobre un esdeveniment per altres úsos. <a href='%s'>Més informació sobre els marcadors de posició.</a>

en: Other
ca: Altres

en: Show some love?
ca: Mostrar una mica d'amor?

en: Hundreds of free hours have gone into making this free plugin, show your support and add a small link to the plugin website at the bottom of your event pages.
ca: Cents d'hores lliures se'ns han anat desenvolupant aquesta extensió gratuïta, mostra el teu suport i afegeix un petit enllaç a la pàgina web de l'extensió a la part inferior de les teves pàgines d'esdeveniments.

en: Event Submission Forms
ca: Formulari d'enviament d'esdeveniments

en: You can allow users to publicly submit events on your blog by using the %s shortcode, and enabling anonymous submissions below.
ca: Pots permetre als usuaris que enviïn esdeveniments públicament al teu bloc utilitzant el codi curt %s i activant els enviaments anònims a continuació.

en: Use Visual Editor?
ca: Utilitzar editor visual?

en: Users can now use the WordPress editor for easy HTML entry in the submission form.
ca: Els usuaris ara poden utilitzar l'editor de WordPress per fer entrades HTML amb facilitat al formulari d'enviament.

en: Show form again?
ca: Mostrar el formulari una altra vegada?

en: When a user submits their event, you can display a new event form again.
ca: Quan un usuari enviï el seu esdeveniment, pots mostrar un nou formulari d'esdeveniment.

en: Success Message
ca: Missatge d'èxit

en: Customize the message your user sees when they submitted their event.
ca: Personalitza el missatge que els teus usuaris veuran quan hagin enviat el seu esdeveniment.

en: Anonymous event submissions
ca: Enviament anònim d'esdeveniments

en: Allow anonymous event submissions?
ca: Permetre enviaments anònims d'esdeveniments?

en: Would you like to allow users to submit bookings anonymously? If so, you can use the new [event_form] shortcode or <code>em_event_form()</code> template tag with this enabled.
ca: T'agradaria permetre als usuaris que facin reserves anònimament? Si és així, pots utilitzar el nou shortcode [event_form] o l'etiqueta de la plantilla <code>em_event_form()</code> amb això activat.

en: Guest Default User
ca: Usuari convidat predeterminat

en: Events require a user to own them. In order to allow events to be submitted anonymously you need to assign that event a specific user. We recommend you create a "Anonymous" subscriber with a very good password and use that. Guests will have the same event permissions as this user when submitting.
ca: Els esdeveniments requereixen un propietari. A fi de permetre que els esdeveniments siguin enviats anònimament, necessites assignar a tal esdeveniment un usuari específic. Et recomanem que creis un subscriptor "Anònim" amb una bona contrasenya i utilitza'l. Els convidats tindran els mateix permissos que dit usuari quan enviïn esdeveniments.

en: Anonymous submitters cannot see or modify their event once submitted. You can customize the success message they see here.
ca: Els remitents anònims no poden veure o modificar el seu esdeveniment una vegada enviat. Pots personalitzar el missatge d'èxit que veuran aquí.

en: Many themes display extra meta information on post pages such as 'posted by' or 'post date' information, which may not be desired. Usually, page templates contain less clutter.
ca: Molts temes mostren informació meta addicional en les entrades com 'publicat per' o 'data de publicació', que no pot ser desitjada. En general, les plantilles de pàgines contenen menys desordre.

en: Be aware that some themes will not work with this option, if so (or you want to make your own changes), you can create a file named <code>single-%s.php</code> <a href='#'>as shown on the wordpress codex</a>, and leave this set to Posts.
ca: Tingues en compte que alguns temes no treballen amb aquesta opció, si és així (o si vols fer els seus propis canvis), pots crear un arxiu anomenat <code>single-% s.php</code> <a href='# '>com es mostra en el Codex de WordPress</a>, i deixar aquest conjunt a Entrades.

en: Permalink Slugs
ca: Enllaç permanent

en: You can change the permalink structure of your events, locations, categories and tags here. Be aware that you may want to set up redirects if you change your permalink structures to maintain SEO rankings.
ca: Pots canviar l'estructura d'enllaços permanents dels teus esdeveniments, localitzacions i categories aquí. Tingueu en compte que és possible que vulguis configurar les redireccions si canvies les teves estructures d'enllaços permanents per mantenir el rànquing SEO.

en: e.g. %s - you can use / Separators too
ca: p.e. %s - també pots utilitzar els separadors /

en: Event Categories
ca: Categories d'esdeveniments

en: Event Tags
ca: Etiquetes d'esdeveniments

en: %s Pages
ca: Pàgines de %s

en: Display %s as
ca: Mostrar %s com a

en: Posts
ca: Entrades

en: Override with Formats?
ca: Reemplaça amb Formats?

en: Enable Comments?
ca: Habilitar comentaris?

en: If you would like to disable comments entirely, disable this, otherwise you can disable comments on each single %s. Note that %s with comments enabled will still be until you resave them.
ca: Si voleu desactivar els comentaris del tot, desactiva aquesta opció, en cas contrari es pot desactivar els comentaris a cada %s. Recordeu que els %s amb els comentaris habilitats seguiran essent fins que els tornis a guardar.

en: %s List/Archives
ca: Llista/Arxius de %s

en: Events page
ca: Pàgines d'esdeveniments

en: [No %s Page]
ca: [No hi ha pàgina de %s]

en: This option allows you to select which page to use as an events page. If you do not select an events page, to display event lists you can enable event archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
ca: Aquesta opció et permet seleccionar quina pàgina utilitzar com a pàgina d'esdeveniments. Si no selecciones una pàgina d'esdeveniments, per mostrar la llista d'esdeveniments podras activar l'arxiu d'esdeveniments o utilitzar els apropiats codis curts i/o les etiquetes de plantilla.

en: Show events search?
ca: Mostrar la cerca d'esdeveniments?

en: If set to yes, a search form will appear just above your list of events.
ca: Si es selecciona sí, un formulari de cerca apareixerà sobre la teva llista d'esdeveniments.

en: Display calendar in events page?
ca: Mostrar calendari a la pàgina d'esdeveniments?

en: This options allows to display the calendar in the events page, instead of the default list. It is recommended not to display both the calendar widget and a calendar page.
ca: Aquesta opció permet mostrar el calendari a la pàgina d'esdeveniments, en lloc de la llista predeterminada. Es recomana no mostrar a la vegada el giny del calendari i la pàgina del calendari.

en: If you would like to show events that span over more than one day, see the Calendar section on this page.
ca: Si vols mostrar els esdeveniments que abarquin més d'un dia, consulta la secció Calendari en aquesta pàgina.

en: Disable title rewriting?
ca: Desactivar la reescriptura de títols?

en: Some WordPress themes don't follow best practices when generating navigation menus, and so the automatic title rewriting feature may cause problems, if your menus aren't working correctly on the event pages, try setting this to 'Yes', and provide an appropriate HTML title format below.
ca: Alguns temes de WordPress no segueixen les millors pràctiques quan generen els menús de navegació, per tant la funció de reescritura automàtica del títol pot causar problemes. Si els teus menús no funcionen correctament a la pàgina d'esdeveniments, prova de configurar això a 'Sí' i proveeix un títol HTML apropiat a continuació.

en: Event Manager titles
ca: Títols d'Event Manager

en: This only setting only matters if you selected 'Yes' to above. You will notice the events page titles aren't being rewritten, and you have a new title underneath the default page name. This is where you control the HTML of this title. Make sure you keep the #_PAGETITLE placeholder here, as that's what is rewritten by events manager. To control what's rewritten in this title, see settings further down for page titles.
ca: Aquest ajust només importa si es selecciona 'Sí'. Veuràs que els títols de la pàgina d'esdeveniments no estan sent re-escrits, i tindràs un nou títol sota el nom de la pàgina per defecte. Aquí és on controles l'HTML d¡aquest títol. Assegura't de mantindre el marcador de posició #_PAGETITLE aquí, ja que això és el que es torna a escriure pel Events Manager. per controlar el que s'està reescrivint en aquest títol, consulta la configuració de més avall pels títols de les pàginas.

en: WordPress %s Archives
ca: Arxius de %s de WordPress

en: %s custom post types can have archives, just like normal WordPress posts. If enabled, should you visit your base slug url %s and you will see an post-formatted archive of previous %s
ca: Els tipus personalitzats d'entrades de %s poden tenir arxius, igual que les entrades normals de WordPress. Si està activat, has de visitar el slug base de la teva url %s i veuràs un arxiu pre-formatejat d'anteriors %s

en: Enable Archives?
ca: Habilitar arxius?

en: Allow WordPress post-style archives.
ca: Permetre els arxius post-estil de Wordpress.

en: Default event archive ordering
ca: Ordre per defecte de l'arxiu d'esdeveniments

en: Order by start date, start time
ca: Ordenar per data i hora d'inici

en: Order by name
ca: Ordenar per nom

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: When Events Manager displays lists of events the default behaviour is ordering by start date in ascending order. To change this, modify the values above.
ca: Quan Events Manager mostra la llista d'esdeveniments, el comportament predeterminat és ordenar per data d'inici en ordre ascendent. Per canviar això, modifica els valors anteriors.

en: General settings
ca: Opcions generals

en: Are current events past events?
ca: Són passats els esdeveniments actuals?

en: By default, events that are have an end date later than today will be included in searches, set this to yes to consider events that started 'yesterday' as past.
ca: Per defecte, els esdeveniments que tenen una data de finalització posterior a l'actual s'inclouen a les cerques, selecciona sí si consideres que els esdeveniments que començaren 'ahir' són passats.

en: Include in WordPress Searches?
ca: Incloure a les cerques de WordPress?

en: Allow %s to appear in the built-in search results.
ca: Permetre a %s aparéixer als resultats de cerca integrats.

en: Default %s list options
ca: Opcions per defecte de les llistes de %s

en: These can be overriden when using shortcode or template tags.
ca: Aquests poden ser evitats quan s'utilitzen codis curts o etiquetes de plantilla.

en: Default event list ordering
ca: Ordre per defecte de la llista d'esdeveniments

en: Order by start date, start time, then event name
ca: Ordenar per data d'inici, hora d'inici, llavors nom d'esdeveniment

en: Order by name, start date, then start time
ca: Ordenar per nom, data d'inici, llavors hora d'inici

en: Order by name, end date, then end time
ca: Ordenar per nom, data de finalització, llavors hora de finalització

en: Order by end date, end time, then event name
ca: Ordenar per data de finalització, hora de finalització, llavors nom de l'esdeveniment

en: All Ascending
ca: Tot ascendent

en: All Descending
ca: Tot descendent

en: Event list scope
ca: Abast de la llista d'esdeveniments

en: Only show events starting within a certain time limit on the events page. Default is future events with no end time limit.
ca: Mostrar sols els esdeveniments que comencin dintre d'un plaç determinat a la pàgina d'esdeveniments. Per defecte es mostren els esdeveniments futurs sense límit de temps final.

en: Event List Limits
ca: Límits de la llista d'esdeveniments

en: This will control how many events are shown on one list by default.
ca: Això controlrà quants esdeveniments es mostraran per defecte a una llista.

en: %s page
ca: Pàgina de %s

en: This option allows you to select which page to use as the %s page. If you do not select a %s page, to display lists you can enable archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
ca: Aquesta opció et permet seleccionar quina pàgina utilitzar com la pàgina de %s. Si no selecciones cap pàgina de %s, per mostrar llistes pots activar els arxius o utilitzar els apropiats codis curts i/o les etiquetes de plantilla.

en: Default archive ordering
ca: Ordre d'arxiu per defecte

en: Order by %s
ca: Ordenar per %s

en: Country
ca: País

en: Town
ca: Ciutat

en: Default list ordering
ca: Ordre de llista per defecte

en: List Limits
ca: Limits de llista

en: This will control how many %s are shown on one list by default.
ca: Això controlarà quants %s es mostraran a una llista per defecte.

en: This option allows you to select which page to use as the %s page.
ca: Aquesta opció et permet seleccionar quina pàgina s'ha d'usar com a pàgina %s.

en: Setting this to yes will make categories display as a page rather than an archive.
ca: Activant això farà que les categories es mostrin com una pàgina en lloc de com un arxiu.

en: category
ca: categoria

en: ID
ca: Identificador

en: Count
ca: Comptador

en: Slug
ca: Enllaç

en: tags
ca: etiquetes

en: These pages allow you to provide an event management interface outside the admin area on whatever page you want on your website. Bear in mind that this is overriden by BuddyPress if activated.
ca: Aquestes pàgines et permeten proporcionar una interfície de gestió d'esdeveniments fora de l'àrea d'administració en qualsevol pàgina que volgueu al vostre lloc. Tinguis en compte que això és sobreescrit per BuddyPress si està activat.

en: My Bookings
ca: Les meves reserves

en: My bookings
ca: Les meves reserves

en: Users can view their bookings for other events on this page.
ca: Els usuaris poden veure les seves reserves per altres esdeveniments en aquesta pàgina.

en: bookings
ca: reserves

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Booking Date
ca: Data de la reserva

en: Front-end management pages
ca: Pàgines frontals de configuració

en: Edit events
ca: Editar esdeveniments

en: Users can view, add and edit their %s on this page.
ca: Els usuaris poden veure, afegir i editar el seus %s en aquesta pàgina.

en: Edit locations
ca: Editar localitzacions

en: Manage bookings
ca: Gestionar reserves

en: Users can manage bookings for their events on this page.
ca: Els usuaris poden gestionar les reserves dels seus esdeveniments en aquesta pàgina.

en: %s Page
ca: Pàgina de %s

en: Yearly
ca: Anual

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Daily
ca: Diàriament

en: Events page grouping
ca: Pàgina d'agrupació d'esdeveniments

en: Date and Time formats follow the <a href="%s">WordPress time formatting conventions</a>
ca: El formats de data i d'hora segueixen les <a href="%s">convencions de format de temps de WordPress</a>

en: Default event list format header
ca: Capçalera per defecte de la llista d'esdeveniments

en: This content will appear just above your code for the default event list format. Default is blank
ca: Aquest contingut apareixerà just per sobre del teu codi pel format per defecte de la llista d'esdeveniments. Per defecte està en blanc.

en: Default event list format
ca: Format per defecte de la llista d'esdeveniments

en: The format of any events in a list.
ca: El format de qualsevol esdeveniment dins una llista.

en: Default event list format footer
ca: Format per defecte del peu de la llista d'esdeveniments

en: This content will appear just below your code for the default event list format. Default is blank
ca: Aquest contingut apareixerà just per sota del teu codi pel format per defecte de la llista d'esdeveniments. Per defecte està en blanc.

en: No events message
ca: Missatge de "no hi ha esdeveniments"

en: The message displayed when no events are available.
ca: El missatge que aparaeix quan no hi ha esdeveniments disponibles

en: List events by date title
ca: Títol de la llista d'esdeveniments per data

en: If viewing a page for events on a specific date, this is the title that would show up. To insert date values, use <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">PHP time format characters</a>  with a <code>#</code> symbol before them, i.e. <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, etc.<br/>
ca: Si està veient una pàgina d'esdeveniments per una data determinada, aquest és el títol que es mostrarà. Per insertar els valors de data, utilitzi <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">els codis PHP de format de temps</a> amb un símbol <code>#</code> davant d'ells. Per exemple, <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, etc <br/>

en: Single %s Page
ca: Pàgina d'un sol %s

en: Search Form
ca: Opcions del formulari de cerca

en: Search button text
ca: Text del botó d'enviament

en: Show text search?
ca: Mostrar cerca de texte?

en: Appears within the input box.
ca: Apareix al quadre d'entrada.

en: Show date range?
ca: Mostrar rang de dates?

en: Show categories?
ca: Mostrar categories?

en: Appears as the first default search option.
ca: Apareix com la primera opció de cerca per defecte.

en: Show countries?
ca: Mostrar països?

en: All countries text
ca: Text de "tots els països"

en: Show regions?
ca: Mostrar regions?

en: All regions text
ca: Text de "totes les regions"

en: Show states?
ca: Mostrar països?

en: All states text
ca: Text de "tots els estats"

en: Show towns/cities?
ca: Mostrar ciutats/pobles?

en: All towns/cities text
ca: Text de "tots les/els ciutats/pobles"

en: Date Format
ca: Format de data

en: For use with the %s placeholder
ca: Per utilitzar amb els marcadors de posició de %s

en: Date Picker Format
ca: Format del selector de data

en: Date Separator
ca: Separador de dates

en: For when start/end %s are present, this will seperate the two (include spaces here if necessary).
ca: Per quan el %s d'inici/finalització són presents, això separarà els dos (incloure espais aquí si és necessari).

en: Time Format
ca: Format de temps

en: Time Separator
ca: Separador d'hores

en: times
ca: vegades

en: All Day Message
ca: Missatge "tot el dia"

en: If an event lasts all day, this text will show if using the %s placeholder
ca: Si un esdeveniment dura tot el dia, aquest text es mostrarà si utilitzas el marcador de posició %s

en: Use 24h Format?
ca: Utilitzar el format 24h?

en: When creating events, would you like your times to be shown in 24 hour format?
ca: Quan es crein esdeveniments, vols que les hores es mostrin en format 24h?

en: Calendar
ca: Calendari

en: Link directly to event on day with single event?
ca: Enllaçar directament a l'esdeveniment del dia amb l'esdeveniment sol?

en: If a calendar day has only one event, you can force a direct link to the event (recommended to avoid duplicate content).
ca: Si un dia del calendari només té un esdeveniment, pots forçar directament un enllaç a l'esdeveniment (recomenat per evitar contingut duplicat).

en: Show list on day with single event?
ca: Mostrar la llista a un dia mb un sol esdeveniment?

en: By default, if a calendar day only has one event, it display a single event when clicking on the link of that calendar date. If you select Yes here, you will get always see a list of events.
ca: Per defecte, si un dia del calendari tan sols té un esdeveniment, es mostra aquest sol esdeveniment quan es clica a l'enllaç d'aquell dia. Si selecciones 'Sí' aquí, sempre veuràs una llsta d'esdeveniments.

en: Small Calendar
ca: Títol del calendari petit

en: Event titles
ca: Detalls de l'esdeveniment

en: The format of the title, corresponding to the text that appears when hovering on an eventful calendar day.
ca: El format del títol, corresponent al text que apareix quan es passa a un dia del calendari ple d'esdeveniments.

en: Title separator
ca: Separador d'hores

en: The separator appearing on the above title when more than one events are taking place on the same day.
ca: El separador que apareix sobre el títol quan més d'un esdeveniment està tenint lloc al mateix dia.

en: Full Calendar
ca: Calendari

en: Event format
ca: Format dels esdeveniments

en: The format of each event when displayed in the full calendar. Remember to include <code>li</code> tags before and after the event.
ca: El format de cada esdeveniment quan es mostra al calendari complet. Recorda incloure les etiquetes <code>li</code> abans i després de l'esdeveniment.

en: Calendar Day Event List Settings
ca: Configuració de la llista d'esdeveniments d'un dia del calendari

en: Order by event name, then event start time
ca: Ordenar pel nom de l'esdeveniment, després per l'hora d'inici

en: Order by event start time, then event name
ca: Ordenar per l'hora d'inici de l'esdeveniment, després pel nom

en: Calendar events/day limit
ca: Límit d'esdeveniments/dies del calendari

en: Limits the number of events on each calendar day. Leave blank for no limit.
ca: Limita el nombre d'esdeveniments per cada dia del calendari. Deixa-ho en blanc per a que no hi hagi límit.

en: More Events message
ca: Missatge "més esdeveniments"

en: Text with link to calendar day page with all events for that day if there are more events than the limit above, leave blank for no link as the day number is also a link.
ca: Text amb enllaç a la pàgina d'un dia del calendari amb tots els esdeveniments per aquell dia si hi ha més esdeveniments que el límit de sobre. Deixa-ho en blanc per a que no hi hagi enllaç i que el número del dia sigui un enllaç.

en: iCal Feed Settings
ca: Configuració del feed de iCal

en: iCal Title
ca: Títol de iCal

en: The title that will appear in the calendar.
ca: Títol que apareixerà al calendari.

en: iCal Limit
ca: Límit iCal

en: Limits the number of future events shown (0 = unlimited).
ca: Limita el nombre de futurs esdeveniments que es mostraran (0 = il·limitat)

en: %s list header format
ca: Format de la capçalera de la llista de %s

en: This content will appear just above your code for the %s list format below. Default is blank
ca: Aquest contingut apareixerà just per sobre del teu codi per la llista de %s d'avall. Per defecte està en blanc.

en: %s list item format
ca: Format de la llista d'items de %s

en: The format of a single %s in a list.
ca: El format d'un sol %s a una llista.

en: %s list footer format
ca: Format del peu de la llista de %s

en: This content will appear just below your code for the %s list format above. Default is blank
ca: Aquest contingut apareixerà just per sota del teu codi per la llista de %s d'adalt. Per defecte està en blanc.

en: No %s message
ca: Missatge de "no hi ha %s"

en: The message displayed when no %s are available.
ca: El missatge que apareixerà quan no hi hagi %s disponibles.

en: Single %s title format
ca: Fotmat del títol d'un sol %s

en: Single %s page format
ca: Fotmat de l pàgina d'un sol %s

en: %s List Formats
ca: Formats de les llistes de %s

en: Default %s list format
ca: Format per defecte de les llistes de %s

en: Category
ca: Categoria

en: The format of a single category page title.
ca: El format del títol de la pàgina d'una categoria.

en: Tag
ca: Etiqueta

en: tag
ca: etiqueta

en: The format of a single tag page title.
ca: El format del títol d'una pàgina d'una sola etiqueta.

en: The format of the events the list inserted in the tag page through the <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> element.
ca: El format dels esdeveniments de la llista inserits a la pàgina d'etiquetes a través dels elements <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> i <code>#_TAGALLEVENTS</code>.

en: The message to be displayed in the list generated by <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> when no events are available.
ca: El missatge que es mostrarà a la llista generada per <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> i <code>#_TAGALLEVENTS</code> quan no hi hagi esdeveniments disponibles.

en: RSS main title
ca: Títol principal del RSS

en: The main title of your RSS events feed.
ca: El títol principal del teu feed RSS d'esdeveniments.

en: RSS main description
ca: Descripció principal del RSS

en: The main description of your RSS events feed.
ca: La descripció principal del teu feed RSS d'esdeveniments

en: RSS title format
ca: Format del títol del RSS

en: The format of the title of each item in the events RSS feed.
ca: El format del títol de cada ítem al feed RSS d'esdeveniments

en: RSS description format
ca: Format de la descripció del RSS

en: The format of the description of each item in the events RSS feed.
ca: El format de la descripció de cada ítem al feed RSS d'esdeveniments

en: Enable Google Maps integration?
ca: Activar la integració de Google Maps?

en: Yes
ca: Sí

en: Check this option to enable Goggle Map integration.
ca: Marca aquesta opció per a permetre la integració de Google Maps.

en: Location balloon format
ca: Format per defecte del globus d'una localització

en: The format of of the text appearing in the balloon describing the location.
ca: El format del text que apareix al globus que descriu la localització al mapa d'una sola localització.

en: Event.
ca: Esdeveniment

en: Single Location/Event Map Format
ca: Format del títol de la pàgina d'un sol esdeveniment

en: Allow guest bookings?
ca: Permetre les reserves de convidats?

en: If enabled, guest visitors can supply an email address and a user account will automatically be created for them along with their booking. They will be also be able to log back in with that newly created account.
ca: Si està activat, els visitants convidats poden proporcionar una direcció de correu electrònic i un compte d'usuari es crearà automàticamente juntament amb la seva reserva. Tambié estarà capacitat per tornar-hi a entrar amb la compté recentment creada.

en: Approval Required?
ca: Es necessita aprovació?

en: Bookings will not be confirmed until the event administrator approves it.
ca: Les reserves no es confirmaran fins que l'administrador de l'esdeveniment ho apovi.

en: Reserved unconfirmed spaces?
ca: Places reservades no confirmades?

en: By default, event spaces become unavailable once there are enough CONFIRMED bookings. To reserve spaces even if unnapproved, choose yes.
ca: Per defecte, les places dels esdeveniments deixen d'estar disponibles una vegada que hi ha suficientes reserves CONFIRMADES. Per reservar places inclòs si no són aprovades, seleccioni sí.

en: Can users cancel their booking?
ca: Els usuaris poden cancel·lar les seves reserves?

en: If enabled, users can cancel their bookings themselves from their bookings page.
ca: Si està habilitat, els usuaris poden cancel·lar les seves reserves ell mateixos des de la seva pàgina de reserves.

en: Allow overbooking when approving?
ca: Permetre overbooking a l'aprovació?

en: If you get a lot of pending bookings and you decide to allow more bookings than spaces allow, setting this to yes will allow you to override the event space limit when manually approving.
ca: Si reps un munt de reserves pendents i decideixes permetre més reserves que espais disponibles, posant això a sí et permetrà anular el límit de places de l'esdeveniment quan els aprovis manualment.

en: Allow double bookings?
ca: Permetre reserves dobles?

en: If enabled, users can book an event more than once.
ca: Si s'habilita, els usuaris poden reservar un esdeveniment més d'una vegada.

en: Pricing
ca: Fixar preus

en: Currency
ca: Moneda

en: Choose your currency for displaying event pricing.
ca: Selecciona la teva moneda per mostrar els preus de l'esdeveniment.

en: Thousands Separator
ca: Separador dels milers

en: Decimal Point
ca: Punt decimal

en: Currency Format
ca: Format de la moneda

en: Choose how prices are displayed. <code>@</code> will be replaced by the currency symbol, and <code>#</code> will be replaced by the number.
ca: Escolleix com es mostren els preus. El símbol <code>@</code> serà reemplaçat pel símbol de la moneda, i el símbol <code>#</code> serà reempleçat pel nombre.

en: Tax Rate
ca: Comissió

en: Add a tax rate to your ticket prices (entering 10 will add 10% to the ticket price).
ca: Afegeix una comissió al preu de les teves entrades (inserint 10 afegirà un 10% al preu de l'entrada)

en: Add tax to ticket price?
ca: Afegir una comissió al preu de les entrades?

en: When displaying ticket prices and booking totals, include the tax automatically?
ca: Quan es mostri el preu de les entrades i el total de reserves, incloure les comissions automàticament?

en: Customize Feedback Messages
ca: Personalitzar els missatges de feedback

en: Below you will find texts that will be displayed to users in various areas during the bookings process, particularly on booking forms.
ca: A continuació trobaràs els textos que es mostraran als usuaris en diverses àrees durant el procés de reserves, sobretot en els formularis de reserva.

en: My Bookings messages
ca: Missatges de les meves reserves

en: Booking Cancelled
ca: Reserva cancel·lada

en: When a user cancels their booking, this message will be displayed confirming the cancellation.
ca: Quan un usuari cancel·la la seva reserva, se li mostra aquest missatge confirmant la cancel·lació.

en: Booking Cancellation Warning
ca: Advertència de la cancel·lació de reserves

en: When a user chooses to cancel a booking, this warning is displayed for them to confirm.
ca: Quan un usuari escull cancel·lar una reserva, se li mostra aquest missatge d'advertència per a que ho confirmi.

en: Booking form texts/messages
ca: Missatges/textos del formulari de reserves

en: Bookings disabled
ca: Reservas desactivades

en: An event with no bookings.
ca: Un esdeveniment sense reserves

en: Bookings closed
ca: Reserves tancades

en: Bookings have closed (e.g. event has started).
ca: Reserves s'han tancat (per exemple, l'esdeveniment ha començat).

en: Fully booked
ca: Reserves completes

en: Event is fully booked.
ca: L'esdeveniment té totes les reserves completes.

en: Already attending
ca: Ja s'ha assistit

en: If already attending and double bookings are disabled, this message will be displayed, followed by a link to the users booking page.
ca: Si ja s'està assistint i les reserves dobles estan desactivades, aquest missatge es mostrarà, seguit per un enllaç a la pàgina de reserva dels usuaris.

en: Manage bookings link text
ca: Texte de l'enllaç de gestió de reserves

en: Link text used for link to user bookings.
ca: Text de l'enllaç utilitzat per enllaçar a les reserves d'usuari.

en: Booking form feedback messages
ca: Reserves des de missatges de feedback

en: When a booking is made by a user, a feedback message is shown depending on the result, which can be customized below.
ca: Quan un esdeveniment és fet per un usuari, un missatge de resposta es mostrarà en funció del resultat, el qual es pot personalitzar a continuació.

en: Successful booking
ca: Reservat amb èxit

en: When a booking is registered and confirmed.
ca: Quan una reserva està registrada i confirmada.

en: Successful pending booking
ca: Reserva pendent amb èxit

en: When a booking is registered but pending.
ca: Quan una reserva està registrada però pendent.

en: Not enough spaces
ca: No hi ha places suficients

en: When a booking cannot be made due to lack of spaces.
ca: Quan una reserva no es pot fer degut a la manca de places.

en: When a booking cannot be made due to an error when filling the form. Below this, there will be a dynamic list of errors.
ca: Quan una reserva no es pot fer degut a un error mentre s'omplia el formulari. Per sota d'aquesta, hi haurà una llista dinàmica d'errors.

en: Email Exists
ca: El correu electrònic existeix

en: When a guest tries to book using an email registered with a user account.
ca: Quan un convidat intenta reservar ustilitzant un coreeu electrònic registrat amb un compte d'usuari.

en: User must log in
ca: L'usuari ha d'iniciar sessió

en: When a user must log in before making a booking.
ca: Quan un usuari ha d'iniciar sessió abans de fer una reserva.

en: Error mailing user
ca: Error enviant un correu a l'usuari

en: If a booking is made and an email cannot be sent, this is added to the success message.
ca: Si es fa la reserva i el correu electrònic no es pot enviar, s'afegeix al missatge d'èxit.

en: Already booked
ca: Ja reservat.

en: If the user made a previous booking and cannot double-book.
ca: Si l'usuari ha fet una reserva anterior i no pot reservar doblement.

en: No spaces booked
ca: No s'ha reservat cap plaça

en: If the user tries to make a booking without requesting any spaces.
ca: Si l'usuari intenta fer una reserva sense sol·licitar cap plaça.

en: Booking button feedback messages
ca: Reserves des de missatges de feedback

en: User can book
ca: Un usuari ha cancel·lat la reserva

en: Booking in progress
ca: Notes de reserva

en: Booking complete
ca: Notes de reserva

en: Booking error
ca: Formulari de reserva

en: Event fully booked
ca: L'esdeveniment té totes les reserves completes.

en: Cancelation in progress
ca: Cancel·lació

en: Cancelation complete
ca: Cancel·lació

en: Cancelation error
ca: Cancel·lació

en: Booking Form
ca: Formulari de reserva

en: Display login form?
ca: Mostrar el formulari d'inici de sessió?

en: Choose whether or not to display a login form in the booking form area to remind your members to log in before booking.
ca: Escull si vols mostrar o no un formulari d'accés a l'àrea del formulari de reserves per recordar als teus membres que iniciïn sessió abans de reservar.

en: Submit button text
ca: Text del botó d'enviament

en: The text used by the submit button. To use an image instead, enter the full url starting with %s or %s.
ca: El text utilitzat pel botó d'enviament. Per utilitzar una imatge al seu lloc, insereix la direcció completa començant amb %s o %s.

en: Ticket
ca: Entrada

en: Single ticket mode?
ca: Mode d'una sola entrada?

en: Show ticket table in single ticket mode?
ca: Mostrar la taula d'entradas en el mode d'una entrada?

en: If you prefer a ticket table like with multiple tickets, even for single ticket events, enable this.
ca: Si prefereixes una taula d'entrades amb vàries entrades, inclòs pels esdeveniments d'una sola entrada, activa això.

en: Show unavailable tickets?
ca: Mostrar les entrades no disponibles?

en: You can choose whether or not to show unavailable tickets to visitors.
ca: Pots escoller si vols mostrar o no als visitants les entrades no disponibles.

en: Show multiple tickets if logged out?
ca: Mostrar múltiples entrades si no ha iniciat sessió?

en: Ticket Price (Descending)
ca: Preu de les entrades (Descendent)

en: Ticket Price (Ascending)
ca: Preu de les entrades (Ascendent)

en: Ticket Name (Ascending)
ca: Nom de l'entrada (ascendent)

en: Ticket Name (Descending)
ca: Nom de l'entrada (descendent)

en: Order Tickets By
ca: Ordenar entrades per

en: Choose which order your tickets appear.
ca: Tria l'ordre en el que apareixen les teves entrades.

en: No-User Booking Mode
ca: Mode de reserves sense usuari

en: By default, when a booking is made by a user, this booking is tied to a user account, if the user is not registered nor logged in and guest bookings are enabled, an account will be created for them.
ca: Per defecte, quan una reserva és feta per l'usuari, aquesta reserva està fermada al compte de l'usuari, si l'usuari no està registrat o no ha iniciat sessió i les reserves d'habitació estan habilitades, es crearà un compte per ell.

en: The option below allows you to disable user accounts and assign all bookings to a parent user, yet you will still see the supplied booking personal information for each booking. When this mode is enabled, extra booking information about the person is stored alongside the booking record rather than as a WordPress user.
ca: La següent opció permet desactivar els comptes d'usuari i assignar totes les reserves a un usuari pare, però encara veuràs la informació personal de la reserva proporcionada per a cada reserva. Quan aquest mode està habilitat, la informació de reserva addicional sobre la persona es emmagatzemada juntament amb l'expedient de reserva en lloc de com un usuari de WordPress.

en: <strong>Warning : </strong> Various features afforded to users with an account will not be available, e.g. viewing bookings. Once you enable this and select a user, modifying these values will prevent older non-user bookings from displaying the correct information.
ca: <strong>Advertència:</strong> Diverses característiques que ofereix als usuaris amb un compte no estaran disponibles, per exemple, la visualització de les reserves. Un cop l'activis i seleccionis un usuari, la modificació d'aquests valors evitarà reserves antigues no fetes per usuaris per mostrar la informació correcta.

en: Enable No-User Booking Mode?
ca: Activar el mode de reserves sense usuari?

en: This disables user registrations for bookings.
ca: Això desactiva el registre d'usuaris per a reserves.

en: Assign bookings to
ca: Assignar les reserves a

en: Choose a parent user to assign bookings to. People making their booking will be unaware of this and will never have access to those user details. This should be a subscriber user you do not use to log in with yourself.
ca: Selecciona un usuari pare per assignar-li les reserves. Les persones que fan la seva reserva no seran conscients d'això i mai tindran accés a les dades d'usuari. Hauria de ser un usuari subscriptor que no utilitzis per iniciar sessió com un mateix.

en: Booking Email Templates
ca: Plantilles del correu electrònic de reserva

en: You can disable this email by leaving the subject blank.
ca: Pots deshabilitar aquest correu electrònic deixant l'assumpte en blanc.

en: Email events admin?
ca: Correu electrònic de l'administrador d'esdeveniments?

en: If you would like every event booking confirmation email sent to an administrator write their email here (leave blank to not send an email).
ca: Si vols que a cada confirmació de reserva d'esdeveniment s'enviï un correu electrònic a un administrador, escriu aquí la seva direcció (deixa-ho en blanc per a no enviar res).

en: For multiple emails, seperate by commas (e.g. email1@test.com,email2@test.com,etc.)
ca: Per mútiples correus, separa'ls per comes (p.e. email1@test.com,email2@test.com,etc.)

en: Email event owner?
ca: Correu electrònic de l'administrador d'esdeveniments?

en: Check this option if you want the event contact to receive an email when someone books places. An email will be sent when a booking is first made (regardless if confirmed or pending)
ca: Marca aquesta opció si vols que el contacte de l'esdeveniment rebi un correu electrònic quan algú reserva places. S'enviarà un correu electrònic quan la reserva sigui creada (sense importar si és confirmada o pendent).

en: Disable new registration email?
ca: Desactivar el correu electrònic de nou registre?

en: Check this option if you want to prevent the WordPress registration email from going out when a user anonymously books an event.
ca: Marca aquesta opció si vols evitar el correu electrònic de registre de WordPress quan usuari reservi un esdeveniment anònimament.

en: Contact person booking confirmed
ca: Persona de contacte quan reserva confirmada

en: An email will be sent to the event contact when a booking is first made.
ca: Un correu electrònic serà enviat al contacte de l'esdeveniment quan una reserva es creada.

en: Contact person email subject
ca: Assumpte del correu electrònic per la persona de contacte

en: Contact person email
ca: Correu electrònic per la persona de contacte

en: Contact person booking cancelled
ca: Persona de contacte quan reserves cancel·lades

en: An email will be sent to the event contact if someone cancels their booking.
ca: Un correu electrònic serà enviat al contacte de l'esdeveniment si algú cancel·la la seva reserva.

en: Contact person cancellation subject
ca: Assumpte del correu electrònic per la persona de contacte quan es cancel·li una reserva

en: Contact person cancellation email
ca: Correu electrònic per la persona de contacte quan es cancel·li una reserva

en: Confirmed booking email
ca: Correu electrònic de reserva confirmada

en: This is sent when a person's booking is confirmed. This will be sent automatically if approvals are required and the booking is approved. If approvals are disabled, this is sent out when a user first submits their booking.
ca: Això s'envia quan la reserva d'una persona es confirmada. Serà enviat automàticament si l'aprovació és requerida i la reserva és aprovada. Si l'aprovació està desactivada, això s'envia quan un usuari envia primer la seva reserva.

en: Booking confirmed email subject
ca: Assumpte del correu electrònic de reserva confirmada

en: Booking confirmed email
ca: Correu electrònic de reserva confirmada

en: Pending booking email
ca: Correu electrònic de reserva pendent

en: This will be sent to the person when they first submit their booking. Not relevant if bookings don't require approval.
ca: Això serà enviat a la persona quan enviï primerament la seva reserva. No és rellevant si les reserves no requereixen aprovació.

en: Booking pending email subject
ca: Assumpte del correu electrònic de reserva pendent

en: Booking pending email
ca: Correu electrònic de reserva pendent

en: Rejected booking email
ca: Assumpte del correu electrònic de reserva rebutjada

en: This will be sent automatically when a booking is rejected. Not relevant if bookings don't require approval.
ca: Això serà enviat automàticament quan una reserva sigui rebutjada. No és rellevant si les reserves no requereixen aprovació.

en: Booking rejected email subject
ca: Assumpte del correu electrònic de reserva rebutjada

en: Booking rejected email
ca: Correu electrònic de reserva rebutjada

en: Booking cancelled
ca: Reserva cancel·lada

en: This will be sent when a user cancels their booking.
ca: Això serà enviat quan un usuari cancel·li la seva reserva.

en: Booking cancelled email subject
ca: Assumpte del correu electrònic de reserva cancel·lada

en: Booking cancelled email
ca: Correu electrònic de reserva rebutjada

en: Event Submission Templates
ca: Formulari d'enviament d'esdeveniments

en: Administrator Email
ca: Correu electrònic de l'administrador

en: If left blank, no emails will be sent. Seperate emails with commas for more than one email.
ca: Si es deixa en blanc, no s'enviarà cap correu electrònic. Separa les direccions amb comes si vols posar més d'un correu electrònic.

en: Event Submitted
ca: Esdeveniment enviat

en: An email will be sent to your administrator emails when an event is submitted and pending approval.
ca: Un correu electrònic serà enviat a un administrador de la teva elecció quan un esdeveniment sigui enviat i pendent d'aprovació.

en: Event submitted subject
ca: Esdeveniment enviat

en: Event submitted email
ca: Esdeveniment enviat

en: Event Re-Submitted
ca: Esdeveniment enviat

en: Event resubmitted subject
ca: Assumpte d'esdeveniment aprovat

en: Event resubmitted email
ca: Esdeveniment enviat

en: Event Published
ca: Esdeveniment enviat

en: An email will be sent to an administrator of your choice when an event is published by users who are not administrators.
ca: Un correu electrònic serà enviat a un administrador de la teva elecció quan un esdeveniment sigui enviat i pendent d'aprovació.

en: Event published subject
ca: Assumpte d'esdeveniment aprovat

en: Event published email
ca: Correu electrònic d'esdeveniment aprovat

en: Event Approved
ca: Esdeveniment aprovat

en: An email will be sent to the event owner when their event is approved. Users requiring event approval do not have the <code>publish_events</code> capability.
ca: Un correu electrònic serà enviat al propietari del esdeveniment quan l'esdeveniment sigui aprovat. Els usuaris que requereixin l'aprovació d'esdeveniments no tenen la capacitat <code>publish_events</code>.

en: Event approved subject
ca: Assumpte d'esdeveniment aprovat

en: Event approved email
ca: Correu electrònic d'esdeveniment aprovat

en: Event reapproved subject
ca: Assumpte d'esdeveniment aprovat

en: Event reapproved email
ca: Correu electrònic d'esdeveniment aprovat

en: Image Sizes
ca: Tamanys d'imatge

en: Maximum width (px)
ca: Amplada màxima (píxels)

en: Minimum width (px)
ca: Amplada mínima (píxels)

en: Maximum height (px)
ca: Altura màxima (píxels)

en: The maximum allowed height for images uploaded, in pixels
ca: L'altura màxima permesa per a les imatges pujades, en píxels

en: Minimum height (px)
ca: Altura mínima (píxels)

en: The minimum allowed height for images uploaded, in pixels
ca: L'altura mínima permesa per a les imatges carregades, en píxels

en: Maximum size (bytes)
ca: El tamany màxim (en bytes)

en: The maximum allowed size for images uploaded, in bytes
ca: El tamany màxim permès per a les imatges pujades, en bytes

en: Email Settings
ca: Configuració de correu electrònic

en: Test Email Settings
ca: Configuració de correu electrònic

en: Notification sender name
ca: Nom del remitent de notificació

en: Insert the display name of the notification sender.
ca: Insereix el nom a mostrar del remitent de notificació.

en: Notification sender address
ca: Direcció del remitent de notificació

en: Insert the address of the notification sender.
ca: Insereix la direcció del remitent de notificació.

en: Mail sending method
ca: Mètode d'enviament de correu

en: PHP mail function
ca: Funció de correu PHP

en: Select the method to send email notification.
ca: Selecciona el mètode per enviar notificacions per correu electrònic.

en: Send HTML Emails?
ca: Enviar correus electrònics amb HTML?

en: If set to yes, your emails will be sent in HTML format, otherwise plaintext.
ca: Si s'activa, els teus correus electrònics seran enviats amb format HTML, en lloc de text pla.

en: Depending on server settings, some sending methods may ignore this settings.
ca: Depenent de la configuració del servidor, alguns mètodes d'enviament poden ignorar aquestes configuracions.

en: The port through which you e-mail notifications will be sent. Make sure the firewall doesn't block this port
ca: El port a través del qual l'enviarem les notificacions per correu electrònic. Assegura't de que el firewall no bloqueja aquest port.

en: Use SMTP authentication?
ca: Utilitzar l'autenticació SMTP?

en: SMTP authentication is often needed. If you use GMail, make sure to set this parameter to Yes
ca: L'autenticació SMTP és sovint necessària. Si utilitzes Gmail, assegura't d'establir aquest paràmetre a Sí

en: The SMTP host. Usually it corresponds to 'localhost'. If you use GMail, set this value to 'ssl://smtp.gmail.com:465'.
ca: El servidor SMTP. Generalment, correspon a 'localhost';. Si utilitzes Gmail, estableix aquest valor com 'ssl://smtp.gmail.com:465'.

en: SMTP username
ca: Nom d'usuari SMTP

en: Insert the username to be used to access your SMTP server.
ca: Introdueix el nom d'usuari per accedir al seu servidor SMTP

en: SMTP password
ca: Contrasenya SMTP

en: Insert the password to be used to access your SMTP server
ca: Introdueix la contrasenya per accedir al seu servidor SMTP

en: Checking...
ca: Cercant...

en: User Capabilities
ca: Capacitats d'usuari

en: Warning: Changing these values may result in exposing previously hidden information to all users.
ca: Advertència: La modificació d'aquests valors pot esdevenir l'exposició d'informació que abans estava oculta a tots els usuaris.

en: %s Capabilities
ca: Capacitats de %s

en: Users can publish %s and skip any admin approval
ca: Els usuaris poden publicar %s i evitar qualsevol aprovació de l'adminitració

en: User can delete other users %s
ca: L'usuari pot eliminar els %s dels altres usuaris

en: User can edit other users %s
ca: L'usuari pot editar els %s dels altres usuaris

en: User can delete their own %s
ca: L'usuari pot eliminar el seu propi %s

en: User can create and edit %s
ca: L'usuari pot crear i editar %s

en: User can view private %s
ca: L'usuari pot veure el %s privat

en: Recurring Event
ca: Esdeveniment recurrent

en: recurring events
ca: esdeveniments recurrents

en: User can use other user locations for their events.
ca: L'usuari pot utilitzar localitzacions d'altres usuaris pels seus esdeveniments.

en: User can delete %s categories and tags.
ca: L'usuari pot eliminar les categories de %s i les etiquetes.

en: User can edit %s categories and tags.
ca: L'usuari pot editar les categories de %s i les etiquetes.

en: User can manage other users individual bookings and event booking settings.
ca: L'usuari pot gestionar reserves dels seus esdeveniments.

en: User can use and manage bookings with their events.
ca: L'usuari pot utilitzar i gestionar reserves dels seus esdeveniments.

en: User can upload images along with their events and locations.
ca: L'usuari pot pujar imatges juntament amb els seus esdeveniments i localitzacions.

en: You can now give fine grained control with regards to what your users can do with events. Each user role can have perform different sets of actions.
ca: Ara pots donar un control molt precís respecte al que els usuaris poden veure dels esdeveniments. Cada rol d'usuari pot realitzar diverses sèries d'accions.

en: Apply global capabilities?
ca: Aplicar les capacitats globals?

en: If set to yes the capabilities will be applied all your network blogs and you will not be able to set custom capabilities each blog. You can select no later and visit specific blog settings pages to add/remove capabilities.
ca: Si s'activa, les capacitats s'aplicaran a tots els teus blogs de la xarxa i no seràs capaç d'establir les capacitats personalitzades de cada bloc. Pots desactivar-ho posteriorment i visitar les pàgines específiques de la configuració del bloc per afegir/treure funcions.

en: Admin Tools
ca: Eines d'administració

en: Development Versions &amp; Updates
ca: Versions de desenvolupament i actualitzacions

en: We're always making improvements, adding features and fixing bugs between releases. We incrementally make these changes in between updates and make it available as a development version. You can download these manually, but we've made it easy for you. <strong>Warning:</strong> Development versions are not always fully tested before release, use wisely!
ca: Sempre estem fent millores, afegint característiques i corregint errors entre versions. Fem aquests canvis de forma incremental entre les actualitzacions i fem que estiguin disponibles com una versió de desenvolupament. Pots descarregar-la de forma manual, però ho hem fet fàcil per a vostè. <strong>Advertència: </strong> les versions de desenvolupament no sempre estan sempre completament testejades abans del seu alliberament, utilitza-la sàviament!

en: Enable Dev Updates?
ca: Habilitar les actualitzacions de desenvolupament?

en: If enabled, the latest dev version will always be checked instead of the latest stable version of the plugin.
ca: Si està activat, la darrera versió de desenvolupament sempre s'obtindrà en lloc de l'última versió estable de la extensió.

en: Re-Check Updates
ca: Tornar a comprobar actualitzacions

en: If you would like to check and see if there is a new stable update.
ca: Si vols comprobar i veure si hi ha una nova actualització estable.

en: Check Dev Versions
ca: Comprobar versions de desenvolupament

en: If you would like to download a dev version, but just as a one-off, you can force a dev version check by clicking the button below. If there is one available, it should appear in your plugin updates page as a regular update.
ca: Si vols descarregar una versió de desenvolupament, però una sola vegada, pots forçar una comprovació de la versió de desenvolupament fent clic al botó de sota. Si n'hi ha una disponible, hauria d'aparèixer a la pàgina d'actualitzacions de les extensions com una actualització regular.

en: Uninstall/Reset
ca: Desinstal·lar/Reiniciar

en: Use the buttons below to uninstall Events Manager completely from your system or reset Events Manager to original settings and keep your event data.
ca: Utilitza els següents botons per desinstal·lar l'Events Manager completament del teu sistema o per reiniciar l'Events Manager a la configuració original mantenint les teves dades d'esdeveniments.

en: Reset
ca: Reiniciar

en: %s added the event %s
ca: %s ha afegit l'esdeveniment %s

en: %s added the event %s to %s.
ca: %s ha afegit l'esdeveniment %s a %s.

en: %s is attending %s.
ca: %s està assistint a %s.

en: %s will not be attending %s anymore.
ca: %s no assistirá a %s més.

en: %s is attending %s of the group %s.
ca: %s està assistint a %s del grup %s.

en: %s will not be attending %s of group %s anymore.
ca: %s no assistirá a %s del grup %s mai més.

en: Search %s...
ca: Cercar %s...

en: My Profile
ca: El meu perfil

en: Events I'm Attending
ca: Esdeveniments als que assistiré

en: My Events
ca: Els meus esdeveniments

en: My Locations
ca: Els meus llocs

en: My Event Bookings
ca: Les meves reserves d'esdeveniments

en: Group Ownership
ca: Propietari del grup

en: You have a pending booking
ca: Tens una sol·licitud de reserva

en: You have %s pending bookings
ca: Tens %s sol·licituds de reserva

en: You have a confirmed booking
ca: Tens una reserva confirmada

en: You have %s confirmed bookings
ca: Tens %s reserves confirmades

en: A user cancelled a booking
ca: Un usuari ha cancel·lat la reserva

en: %s users cancelled bookings.
ca: %s usuaris han cancel·lat reserves.

en: Group Events
ca: Esdeveniments de grup

en: Reschedule Events
ca: Reprogramar esdeveniments

en: Edit Event
ca: Editar esdeveniment

en: Add Event
ca: Afegir esdeveniment

en: Add Location
ca: Afegir localització

en: Edit Location
ca: Editar localització

en: You are currently viewing your public page, this is what other users will see.
ca: Estàs veient la teva pàgina pública, això és el que veuran els altres usuaris.

en: Approved
ca: Aprovat

en: Rejected
ca: Rebutjat

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Awaiting Online Payment
ca: Esperant pagament en línia

en: Awaiting Payment
ca: Esperant pagament

en: Changes saved
ca: Canvis desats

en: Your booking has been recorded
ca: La teva reserva ha estat registrada

en: There was a problem saving the booking.
ca: Hi ha hagut un probleme en desar la reserva.

en: You cannot manage this %s.
ca: No pots gestionar aquest %s.

en: Booking
ca: Reserva

en: You are trying to book a non-existent ticket for this event.
ca: Estàs tractant de reservar un bitllet inexistent per aquest esdeveniment.

en: Guest User
ca: Usuari convidat

en: Not Supplied
ca: No s'ha enviat

en: %s deleted
ca: %s eliminat

en: %s could not be deleted
ca: %s no ha pogut ser eliminat

en: Not approved, spaces full.
ca: No s'ha aprovat, no hi ha places.

en: Booking %s.
ca: Reservant %s.

en: Booking could not be %s.
ca: La reserva no s'ha pogut %s.

en: Booking note successfully added.
ca: Nota de reserva afegida amb èxit.

en: Confirmation email could not be sent to contact person. Registrant should have gotten their email (only admin see this warning).
ca: El correu electrònic de confirmació no s'ha pogut enviar a la persona de contacte. El titular hauria d'haver rebut el seu correu electrònic (només l'administrador veu aquesta advertència).

en: Confirmation email could not be sent to admin. Registrant should have gotten their email (only admin see this warning).
ca: El correu electrònic de confirmació no s'ha pogut enviar a l'administrador. El titular hauria d'haver rebut el seu correu electrònic (només l'administrador veu aquesta advertència).

en: Confirmed
ca: Confirmat

en: Needs Attention
ca: Necessita atenció

en: Incomplete Bookings
ca: Reserves incompletes

en: First Name
ca: Nom

en: Last Name
ca: Cognoms

en: Event Date(s)
ca: Data(es) de l'esdeveniment

en: Event Time(s)
ca: Hora(es) de l'esdeveniment

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Booking ID
ca: Identificador de la reserva

en: Booking Comment
ca: Reserva confirmada

en: Ticket Name
ca: Nom de les entrades

en: Ticket Description
ca: Descripció de l'entrada

en: Ticket Price
ca: Preu de l'entrada

en: Ticket ID
ca: Identificador d'entrada

en: Actions
ca: Accions

en: Bookings Table Settings
ca: Configuració de la taula de reserves

en: Modify what information is displayed in this booking table.
ca: Modifica la informació que es mostra en aquesta taula de reserves.

en: Export Bookings
ca: Exportar reserves

en: Select the options below and export all the bookings you have currently filtered (all pages) into a CSV spreadsheet format.
ca: Selecciona les següents opcions i exporta totes les reserves que has filtrat (totes les pàgines) en un format de full de càlcul CSV.

en: Split bookings by ticket type
ca: Dividir les reserves per tipus d'entrada

en: If your events have multiple tickets, enabling this will show a seperate row for each ticket within a booking.
ca: Si els teus esdeveniments tenen entrades múltiples, activant això es mostraran una fila separada per a cada entrada dins una reserva.

en: Export these bookings.
ca: Exportar aquestes reserves.

en: %s Rows
ca: Files de %s

en: Displaying Event
ca: Mostrant esdeveniment

en: Displaying User
ca: Mostrant usuari

en: No bookings.
ca: No hi ha reserves.

en: %s created.
ca: %s creat.

en: Bookings %s. Mails Sent.
ca: Reserves %s. Correus enviats.

en: An error occurred.
ca: S'ha produït un error.

en: Choose a color for your category. You can access this using the %s placeholder.
ca: Escolleix un color per la teva categoria. Pots accedir a ell utilitzant el marcador de posició %s.

en: Choose/Upload Image
ca: Escollir/pujar imatge

en: Choose an image for your category, which can be displayed using the %s placeholder.
ca: Escolleix una imatge per a la teva categoria, la qual pot ser mostrada utilitzant el marcador de posició %s.

en: WARNING: This is a recurring event.
ca: ADVERTÈNCIA: Aquest és un esdeveniment recurrent.

en: Modifications to this event will cause all recurrences of this event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and disassociate them with this recurring event.
ca: Les modificacions sobre aquest esdeveniment provocaran que totes les recurrències d'aquest esdeveniment siguin eliminades i tornades a crear, i les reserves anteriors seran eliminades! Pots editar les recurrències individuals i desvincular-les d'aquest esdeveniment recurrent.

en: WARNING: This is a recurrence in a set of recurring events.
ca: ADVERTÈNCIA: Aquesta és una repetició d'una sèrie d'esdeveniments recurrents.

en: If you update this event data and save, it could get overwritten if you edit the recurring event template. To make it an independent, <a href="%s">detach it</a>.
ca: Si actualitzes la data de l'esdeveniment i ho deses, podria ser sobreescrit si edites la plantilla d'esdeveniment recurrent. Per fer-ho independent, <a href="%s">separa-la</a>.

en: To manage the whole set, <a href="%s">edit the recurring event template</a>.
ca: Per gestionar tot el conjunt, <a href="%s">edita la plantilla d'esdeveniment recurrent</a>.

en: WARNING: This is a event belonging to the group "%s". Other group admins can also modify this event.
ca: ADVERTÈNCIA: Aquest és un esdeveniment que pertany al grup "%s". La resta d'administradors d'aquest grup també poden modificar aquest esdeveniment.

en: Your event details are incorrect and recurrences cannot be created, please correct these errors first:
ca: Els teus detalls d'esdeveniment són incorrectes i les recurrències no poden ser creades, per favor corregeix aquests error primer:

en: Your %s details are incorrect and cannot be published, please correct these errors first:
ca: Els teus detalls de %s són incorrectes i no poden ser publicats, per favor corregeix aquests errors primer:

en: Anonymous Submitter Info
ca: Informació del col·laborador anònim

en: When
ca: Quan

en: Where
ca: On

en: Bookings/Registration
ca: Reserves/ Registre

en: Bookings Stats
ca: Estadístiques de reserves

en: Attributes
ca: Atributs

en: Site Categories
ca: Categories del lloc

en: This event was submitted by a guest. You will find their details in the <em>Anonymous Submitter Info</em> box
ca: Aquest esdeveniment ha estat enviat per un usuari anònim. Trobaràs els seus detalls a la capsa d'<em>Informació del col·laborador anònim</em>

en: No categories available, <a href="%s">create one here first</a>
ca: No hi ha categories disponibles, primerament <a href="%s">crear'n una aquí</a>

en: Recurrences
ca: Recurrències

en: View all posts in %s
ca: Veure totes les entrades a %s

en: View all categories
ca: Veure totes les categories

en: %s ID
ca: Identificador de %s

en: Date and Time
ca: Dia i hora

en: Owner
ca: Propietari

en: Booked
ca: Reservat

en: WARNING! You will delete ALL recurrences of this event, including booking history associated with any event in this recurrence. To keep booking information, go to the relevant single event and save it to detach it from this recurrence series.
ca: ADVERTÈNCIA! Eliminaràs TOTES les recurrencies d'aquest esdeveniment, incloent l'historial de reserves associades a qualsevol esdeveniment d'aquesta recurrència. Para mantener la información de reserva, visite el único evento relevante y guardarlo para separarla de esta serie de recurrencia.

en: Edit Recurring Events
ca: Editar esdeveniments recurrents

en: Detach
ca: Separar

en: Duplicate %s
ca: %s duplicat

en: Duplicate
ca: Duplicat

en: Modifications to these events will cause all recurrences of each event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and detach them from recurring events by visiting the <a href="%s">events page</a>.
ca: Les modificacions sobre aquest esdeveniment provocaran que totes les recurrències d'aquest esdeveniment siguin eliminades i tornades a crear i les reserves anteriors seran eliminades! Pots editar les recurrències individuals i desvincular-les d'esdeveniments recurrents visitant la <a href="%s">pàgina d'esdeveniments</a>.

en: %s is required.
ca: %s és necessari.

en: Event name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: A valid email
ca: Un correu electrònic vàlid

en: Your name
ca: El teu nom

en: Events cannot start after they end.
ca: Els esdeveniments no poden començar deprés de que hagi acabat.

en: For recurring events that end the following day, ensure you make your event last 1 or more days.
ca: Pels esdeveniments recurrents que finalitzen al dia següent, assegura't que la data de finalització és 1 o més dies posterior.

en: Dates must have correct formatting. Please use the date picker provided.
ca: Les dates han de tenir el format correcte. Per favor, utilitzi el selector de dates.

en: Missing fields:
ca: Falten camps:

en: Since the event is repeated, you must specify an event end date greater than the start date.
ca: Donat que l'esdeveniment es repeteix, ha d'especificar una data de finalització posterior a la data d'inici.

en: There were some errors saving your location.
ca: Han ocorregut uns errors desant la teva localització.

en: It will not be displayed on the website listings, to correct this you must <a href="%s">edit your location</a> directly.
ca: No es mostrarà en els llistats del lloc web, per corregir això has d'<a href="%s">editar la teva localització</a> directament.

en: Something went wrong saving your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
ca: Alguna cosa ha hanat malament mentre es desava el teu %s a la taula d'índexs. Per favor, informa d'això a un administrador de la web.

en: Successfully saved %s
ca: %s desat amb èxit.

en: Something went wrong updating your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
ca: Alguna cosa ha hanat malament mentre s'actualitzava el teu %s a la taula d'índexs. Per favor, informa d'això a un administrador de la web.

en: Something went wrong with the recurrence update...
ca: Quelcom ha anat malament a l'actualització recurrent...

en: There was a problem saving the recurring events.
ca: Hi ha hagut un problema a l'hora de desar els esdeveniments recurrents.

en: %s successfully duplicated.
ca: %s duplicat amb èxit.

en: N/A
ca: No aplicable

en: Profile
ca: Perfil

en: Event detached.
ca: Esdeveniment separat.

en: Undo
ca: Desfer

en: Event could not be detached.
ca: L'esdeveniment no s'ha pogut separar.

en: Event re-attached to recurrence.
ca: L'Esdeveniment s'ha tornat a unir a la recurrència.

en: Event could not be attached.
ca: L'esdeveniment no s'ha pogut adjuntar.

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: the first %s of the month
ca: El primer %s del mes

en: the second %s of the month
ca: El segon %s del mes

en: the third %s of the month
ca: El tercer %s del mes

en: the fourth %s of the month
ca: La quarta %s del mes

en: the last %s of the month
ca: El darrer %s del mes

en: From %1$s to %2$s
ca: Des de %1$s fins %2$s

en: everyday
ca: cada dia

en: every %s days
ca: cada %s dies

en: every week
ca: cada setmana

en: every %s weeks
ca: cada %s setmanes

en: every %s months
ca: cada %s mesos

en: every year
ca: cada any

en: every %s years
ca: cada %s anys

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: The location address
ca: Adreça de la localització

en: The location town
ca: Ciutat de la localització

en: The country
ca: País

en: Location name
ca: Nom de la localització

en:  is required.
ca: és necessari.

en: You do not have permission to create/edit %s.
ca: No tens permís per a crear/editar %s.

en: Could not send email.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic.

en: Please supply a valid email format.
ca: Per favor, faciliti un format de correu electrònic vàlid.

en: The image file is too big! Maximum size:
ca: La imatge és massa gran! El tamany màxim és:

en: The image is too big! Maximum size allowed:
ca: La imatge és massa gran! El tamany màxim permès és:

en: The image is too small! Minimum size allowed:
ca: La imatge és massa petita! El tamany mínim permès és:

en: The image is in a wrong format!
ca: La imatge té un format erroni!

en: User deleted by administrators
ca: Usuari eliminat pels administradors

en: Phone
ca: Telèfon

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Ticket booking created
ca: Reserva d'entrades creada

en: There was a problem saving the ticket booking.
ca: Hi ha hagut un problema mentre en desava la reserva d'entrades.

en: Standard Ticket
ca: Entrada estàndard

en: Ticket created
ca: Entrada creada

en: There was a problem saving the ticket.
ca: Hi ha hagut un problema mentre es desava l'entrada.

en: Please enter a valid ticket price e.g. 10.50 (no currency signs)
ca: Per favor, inserta un preu d'entrada vàlid, per exemple 10.50 (sense signes de monedes)

en: You cannot delete a ticket that has a booking on it.
ca: No pots eliminar una entrada que té una reserva sobre ella mateixa.

en: You do not have the rights to manage this %s.
ca: No tens els drets per administrar aquest %s.

en: You cannot delete tickets if there are any bookings associated with them. Please delete these bookings first.
ca: No pots eliminar entrades si hi ha reserves associades a elles. Per favor, primerament elimina aquest tipus de reserves.

en: Standard
ca: Estàndard

en: No ticket id provided
ca: No s'ha facilitat identificació d'entrada

en: %s successfully deleted.
ca: %s eliminat amb èxit.

en: %s could not be deleted.
ca: %s no s'ha pogut eliminat.

en: %s successfully deleted
ca: %s eliminat correctament

en: You must log in to cancel your booking.
ca: Has d'iniciar sessió per poder cancel·lar la teva reserva.

en: Exported booking on %s
ca: Reserva exportada a %s.

en: <li>No events in this location</li>
ca: <li> No hi ha esdeveniments en aquest lloc</li>

en: You are in Events Manager debug mode. To turn debug mode off, go to the <a href="%s">settings</a> page.
ca: Estàs en el mode de depuració de Events Manager. Per a desactivar el mode debug, ves a la pàgina de <a href="%s">confuiguració</a>.

en: My %s
ca: El meu %s

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ca: Mostrant %s&#8211;%s de %s

en: Today's events
ca: Esdeveniments d'avui

en: Tomorrow's events
ca: Esdeveniments de demà

en: Events this month
ca: Esdeveniments d'aquest mes

en: Events next month
ca: Esdeveniments del pròxim mes

en: Events current and next month
ca: Esdeveniments d'aquest mes i del proper

en: Events within 2 months
ca: Esdeveniments d'aquí 2 mesos

en: Events within 3 months
ca: Esdeveniments d'aquí 3 mesos

en: Events within 6 months
ca: Esdeveniments d'aquí 6 mesos

en: Events within 12 months
ca: Esdeveniments d'aquí 12 mesos

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Fri
ca: dv.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: Trying to perform an illegal action.
ca: Intentant realitzar una acció no permesa.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
ca: <strong>ERROR:</strong> Per favor introdueix la teva direcció de correu electrònic.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
ca: <strong>ERROR:</strong> La direcció de correu electrònic no és vàlida.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
ca: <strong>ERROR:</strong> Per favor, introdueix un nom d'usuari.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ca: <strong>ERROR:</strong> Aquest nom d'usuari no és vàlid ya que utilitza caràcters no permesos. Per favor, introdueix un nom d'usuario vàlid.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
ca: <strong>ERROR:</strong> Aquest nom d'usuari ja està registrat. Per favor, eligeixi un altre.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
ca: <strong>ERROR:</strong> Aquest correu electrònico ja està registrat. Per favor, eligeix un altre.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
ca: <strong>ERROR:</strong> No t'has pogut registrar... posa't en contacto amb el <a href="mailto:%s">webmaster</a>!

en: New user registration on your blog %s:
ca: Nou registre d'usuari al teu bloc %s:

en: Username: %s
ca: Nom d'usuari: %s

en: E-mail: %s
ca: Correu electrònic: %s

en: [%s] New User Registration
ca: [%s] Registre de nou usuari

en: [%s] Your username and password
ca: [%s] El teu nom d'usuari i la teva contrasenya

en: #_BOOKINGNAME (#_BOOKINGEMAIL) will attend #_EVENTNAME on #_EVENTDATES. He wants to reserve #_BOOKINGSPACES spaces.<br/> Now there are #_BOOKEDSPACES spaces reserved, #_AVAILABLESPACES are still available.<br/>Yours faithfully,<br/>Events Manager - http://wp-events-plugin.com
ca: #_BOOKINGNAME (#_BOOKINGEMAIL) assistarà a #_EVENTNAME el #_EVENTDATES. Volia reservar #_BOOKINGSPACES places.<br/>Ara mateix hi ha #_BOOKEDSPACES places reservades, #_AVAILABLESPACES encara estan disponibles.<br/>Et saluda atentament,<br/>Events Manager - http://wp-events-plugin.com

en: #_BOOKINGNAME (#_BOOKINGEMAIL) cancelled his booking at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES. He wanted to reserve #_BOOKINGSPACES spaces.<br/> Now there are #_BOOKEDSPACES spaces reserved, #_AVAILABLESPACES are still available.<br/>Yours faithfully,<br/>Events Manager - http://wp-events-plugin.com
ca: #_BOOKINGNAME (#_BOOKINGEMAIL) ha cancel·lat la serva reserva per #_EVENTNAME a #_EVENTDATES. Volia reservar #_BOOKINGSPACES places.<br/>Ara mateix hi ha #_BOOKEDSPACES places reservades, #_AVAILABLESPACES encara estan disponibles.<br/>Et saluda atentament,<br/>Events Manager - http://wp-events-plugin.com

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have successfully reserved #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
ca: Estimat #_BOOKINGNAME,<br/> has reservat correctament #_BOOKINGSPACES plaça/places per #_EVENTNAME.<br/>Quan : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>On : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Et saluda atentament,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have requested #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Your booking is currently pending approval by our administrators. Once approved you will receive an automatic confirmation.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
ca: Estimat #_BOOKINGNAME, <br/> Has demanat #_BOOKINGSPACES plaça/places per #_EVENTNAME.<br/>Quan : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>On : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>La teva reserva està pendent d'aprovació pels nostres administradors. Un cop aprovat, rebrà una confirmació automàtica<br/>Et saluda atentament,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been rejected.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
ca: Estimat #_BOOKINGNAME, <br/> La teva petició de reserva per #_BOOKINGSPACES places a #_EVENTNAME a #_EVENTDATES ha estat denegada.<br/>Et saluda atentament,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been cancelled.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
ca: Estimat #_BOOKINGNAME, <br/> La teva petició de reserva per #_BOOKINGSPACES places a #_EVENTNAME a #_EVENTDATES ha estat cancel·lada.<br/>Et saluda atentament,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_CONTACTNAME, <br/>Your event #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been approved.<br/>You can view your event here: #_EVENTURL
ca: Estimat #_CONTACTNAME, <br/>El teu esdeveniment #_EVENTNAME a #_EVENTDATES ha sigut aprovat.<br/>Pots veure el teu esdeveniment aquí: #_EVENTURL

en: A new event has been submitted by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
ca: Un nou esdeveniment ha estat enviat per #_CONTACTNAME.<br/>Nom : #_EVENTNAME <br/>Data : #_EVENTDATES <br/>Hora : #_EVENTTIMES <br/>Per favor, visita #_EDITEVENTURL per revisar aquest esdeveniment i aprovar-ho.

en: A new event has been published by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Edit this event - #_EDITEVENTURL <br/> View this event - #_EVENTURL
ca: Un nou esdeveniment ha estat enviat per #_CONTACTNAME.<br/>Nom : #_EVENTNAME <br/>Data : #_EVENTDATES <br/>Hora : #_EVENTTIMES <br/>Per favor, visita #_EDITEVENTURL per revisar aquest esdeveniment i aprovar-ho.

en: A previously published event has been modified by #_CONTACTNAME, and this event is now unpublished and pending your approval.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
ca: Un nou esdeveniment ha estat enviat per #_CONTACTNAME.<br/>Nom : #_EVENTNAME <br/>Data : #_EVENTDATES <br/>Hora : #_EVENTTIMES <br/>Per favor, visita #_EDITEVENTURL per revisar aquest esdeveniment i aprovar-ho.

en: All Categories
ca: Totes les categories

en: All Countries
ca: Tots els països

en: All Regions
ca: Totes les regions

en: All States
ca: Tots els estats

en: All Cities/Towns
ca: Totes les ciutats/pobles

en: You have successfully submitted your event, which will be published pending approval.
ca: Has enviat el teu esdeveniment amb èxit, el qual serà publicat quan sigui aprovat.

en: Submitted Event Awaiting Approval
ca: L'esdeveniment enviat està esperant aprovació

en: Re-Submitted Event Awaiting Approval
ca: L'esdeveniment enviat està esperant aprovació

en: Published Event
ca: Enviar esdeveniment

en: All Day
ca: Tot el dia

en: No events in this category
ca: <li> No hi ha esdeveniments a n'aquesta categoria</li>

en: more...
ca: més...

en: Send your booking
ca: Envia la teva reserva

en: Online bookings are not available for this event.
ca: Les reservas en línia no estan disponibles per aquest esdeveniment.

en: Bookings are closed for this event.
ca: Les reservas estan tancades per aquest esdeveniment.

en: This event is fully booked.
ca: Aquest esdeveniment està complet.

en: You are currently attending this event.
ca: Estàs atenent aquest esdeveniment actualment.

en: Manage my bookings
ca: Gestionar les meves reserves

en: Are you sure you want to cancel your booking?
ca: Estàs segur que vols cancel·lar la teva reserva?

en: Booking %s
ca: Reservant %s

en: Booking successful, pending confirmation (you will also receive an email once confirmed).
ca: Reservat amb èxit, a l'espera de confirmació (també rebràs un correu electrònic un cop  hagis confirmat).

en: Booking successful.
ca: Reservat amb èxit.

en: Booking cannot be made, not enough spaces available!
ca: La reserva no es pot fer, no hi ha suficientes places disponibles!

en: You must log in or register to make a booking.
ca: Has d'iniciar sessió o registrar-te per a realitzar una reserva.

en: However, there were some problems whilst sending confirmation emails to you and/or the event contact person. You may want to contact them directly and letting them know of this error.
ca: No obstant, hi ha hagut alguns problemes mentre s'enviaven els correus electrònics de confirmació a tu i/o a la persona de contacte de l'esdeveniment. És possible que vulguis contactar amb aquesta directament i fer-li saber d'aquest error.

en: Booking could not be created
ca: La reserva no s'ha pogut crear

en: This email already exists in our system, please log in to register to proceed with your booking.
ca: Aquest correu electrònic ja existeix al nostre sistema, per favor inicia sessió per continuar amb la teva reserva.

en: A new user account has been created for you. Please check your email for access details.
ca: Una nova conta d'usuario s'ha creat per tu. Per favor, consulta al teu correu electrònic les dades d'accés.

en: There was a problem creating a user account, please contact a website administrator.
ca: Hi ha hagut un problema per crear el comte d'usuari, per favor contacti amb l'administrador de la web.

en: You already have booked a seat at this event.
ca: Ja tens reservada una plaça per aquest esdeveniment.

en: You must request at least one space to book an event.
ca: Has de sol·licitar com a mínim una plaça per a reservar un esdeveniment.

en: Book Now
ca: Reservi ara

en: Booking...
ca: Reservant...

en: %s Submitted
ca: %s enviat

en: %s Error. Try again?
ca: Error de %s. Provar de nou?

en: Canceling...
ca: Cancel·lant...

en: Cancellation
ca: Cancel·lació

en: New Booking
ca: Nova reserva

en: Booking Pending
ca: Sol·licitud de reserva

en: Booking Rejected
ca: Reservas refusada

en: Booking Confirmed
ca: Reserva confirmada

en: No Events
ca: No hi ha esdeveniments

en: Event Tag
ca: Etiqueta d'esdeveniment

en: Search Event Tags
ca: Cercar etiquetes d'esdeveniment

en: Popular Event Tags
ca: Etiquetes d'esdeveniment populars

en: All Event Tags
ca: Totes les etiquetes d'esdeveniment

en: Parent Event Tags
ca: Etiquetes d'esdeveniment pares

en: Parent Event Tag:
ca: Etiqueta d'esdeveniment pare:

en: Edit Event Tag
ca: Editar etiqueta d'esdeveniment

en: Update Event Tag
ca: Actualitzar etiqueta d'esdeveniment

en: Add New Event Tag
ca: Afegir nova etiqueta d'esdeveniment

en: New Event Tag Name
ca: Nom de la nova etiqueta d'esdeveniment

en: Seperate event tags with commas
ca: Separa les etiquetes d'esdeveniment amb comes

en: Add or remove events
ca: Afegir o esborrar esdeveniments

en: Choose from most used event tags
ca: Escollir d'entre les etiquetes d'esdeveniments més utilitzades

en: Event Category
ca: Categoria d'esdeveniment

en: Search Event Categories
ca: Cercar categories d'esdeveniment

en: Popular Event Categories
ca: Categories d'esdeveniment populars

en: All Event Categories
ca: Totes les categories d'esdeveniment

en: Parent Event Categories
ca: Categories d'esdeveniment pare:

en: Parent Event Category:
ca: Categoria d'esdeveniment pare:

en: Edit Event Category
ca: Editar categoria d'esdeveniment

en: Update Event Category
ca: Actualitzar categoria d'esdeveniment

en: Add New Event Category
ca: Afegir nova categoria d'esdeveniment

en: New Event Category Name
ca: Nom de la nova categoria d'esdeveniment

en: Seperate event categories with commas
ca: Separa les categories d'esdeveniment amb comes

en: Choose from most used event categories
ca: Escolleix de les categories d'esdeveniment més utilitzades

en: Display events on your blog.
ca: Mostrar els esdeveniments al teu bloc.

en: Add New Event
ca: Afegir nou esdeveniment

en: Edit
ca: Editar

en: New Event
ca: Nou esdeveniment

en: View
ca: Veure

en: View Event
ca: Veure esdeveniment

en: Search Events
ca: Cercar esdeveniments

en: No Events Found
ca: No hi ha esdeveniments

en: No Events Found in Trash
ca: No s'han trobat esdeveniments a la paperera

en: Parent Event
ca: Esdeveniment pare

en: Recurring Events
ca: Esdeveniments recurrents

en: Recurring Events Template
ca: Plantilla d'esdeveniments recurrents

en: Add Recurring Event
ca: Afegir esdeveniment recurrent

en: Add New Recurring Event
ca: Afegir un nou esdeveniment recurrent

en: Edit Recurring Event
ca: Editar esdeveniment recurrent

en: New Recurring Event
ca: Nou esdeveniment recurrent

en: Search Recurring Events
ca: Cercar esdeveniments recurrents

en: No Recurring Events Found
ca: No s'han trobat esdeveniments recurrents

en: No Recurring Events Found in Trash
ca: No s'han trobat esdeveniments recurrents a la paperera

en: Parent Recurring Event
ca: Esdeveniment recurrent pare

en: Display locations on your blog.
ca: Mostrar les localitzacions al teu bloc.

en: Add New Location
ca: Afegir nova localització

en: New Location
ca: Nova localització

en: View Location
ca: Veure localització

en: Search Locations
ca: Cercar localitzacions

en: No Locations Found
ca: No s'han trobat localitzacions

en: No Locations Found in Trash
ca: No s'han trobat localitzacions a la paparera

en: Parent Location
ca: Localització pare

en: You must log in to view and manage your events.
ca: Necessites iniciar sessió per veure i gestionar els teus esdeveniments.

en: You must log in to view and manage your locations.
ca: Necessites iniciar sessió per veure i gestionar les teves localitzacions.

en: You must log in to view and manage your bookings.
ca: Necessites iniciar sessió per veure i gestionar les teves reserves.

en: Please wait while the booking is being submitted.
ca: Per favor, espera mentre que la reserva s'està enviant.

en: Save Ticket
ca: Desar entrada

en: Save Settings
ca: Desar configuració

en: Are you sure you want to delete?
ca: Estàs segur que vols eliminar?

en: Searching...
ca: Cercant...

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Are you sure you want to reschedule this recurring event? If you do this, you will lose all booking information and the old recurring events will be deleted.
ca: Segur que vols reprogramar aquest esdeveniment recurrent? Si ho fas, perdràs tota la informació de reserva i els antics esdeveniments recurrents seràn eliminats.

en: Are you sure you want to detach this event? By doing so, this event will be independent of the recurring set of events.
ca: Està segur que desitja desassociar aquest esdeveniment? Si ho fas, aquest esdeveniment serà independent del conjunt d'esdeveniments recurrents.

en: This cannot be undone.
ca: Això no es pot desfer.

en: All events will be moved to trash.
ca: Tots els esdeveniments seran moguts a la paperera.

en: Are you sure you want to delete all recurrences of this event?
ca: Estàs segur que vols esborrar totes les recurrències d'aquest esdeveniment?

en: Are you sure you want to disable bookings? If you do this and save, you will lose all previous bookings. If you wish to prevent further bookings, reduce the number of spaces available to the amount of bookings you currently have
ca: Segur que vols desactivar les reserves? Si ho fas, perdràs totes les reserves prèvies. Si vols evitar reserves addicionals, redueix el nombre de places disponibles per a la quantitat de reserves que hi han actualment

en: You do not have permission to manage others %s
ca: No tens permís per administrar altres %s

en: You do not have permission to manage %s
ca: No tens permís per administrar %s

en: You do not have permission to publish %s
ca: No tens permís per publicar %s

en: You do not have permission to delete others %s
ca: No tens permís per eliminar altres %s

en: You do not have permission to delete %s
ca: No tens permís per eliminar %s

en: You do not have permission to edit others %s
ca: No tens permís per editar altres %s

en: You do not have permission to edit %s
ca: No tens permís per editar %s

en: You cannot read private %s
ca: No pots llegir el %s privat

en: You cannot view others %s
ca: No pots veure els altres %s

en: You do not have permission to upload images
ca: No tens permís per pujar imatges.

en: Duplicate this event
ca: Duplicar aquest esdeveniment

en: Not attending any events yet.
ca: Encara no assisteixes a cap esdeveniment.

en: Log in if you already have an account with us.
ca: Inicia sessió si ja tens una conta amb nosaltres.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Log In
ca: Entrar

en: Remember Me
ca: Recorda'm

en: Sign Up
ca: Registra't

en: Password Lost and Found
ca: Contrasenya perduda i trobada

en: Lost your password?
ca: Has oblidat la teva contrasenya?

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Events Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
ca: No tens cap atribut personalitzat definit a cap de les teves configuracions de plantilla de Events Manager. Per favor, afegeix-les a la <a href='%s'>pàgina de configuració</a>

en: Depreciated Attributes
ca: Atributs depreciats

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Events Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these depreciated attributes, give it a blank value and save.
ca: Si veus qualque atribut aquí avall, significa que no estan utilitzant el format d'Events Manager. Per afegir-los, necessites afegir l'atribut personalitzat de nou a una opció de format a la pàgina de configuració. Per eliminar qualsevol d'aquest atributs depreciats, dóna-lis un valor blanc i desa-ho.

en: In order to use attributes, you must define some in your templates, otherwise they'll never show. Go to Events > Settings > General to add attribute placeholders.
ca: Amb la finalitat d'utilitzar els atributs, és necessari definir alguns a les teves plantilles, en cas contrari mai es mostraran. Ves a Esdeveniments> Configuració > General per afegir marcadors de posició dels atributs.

en: Available Spaces
ca: Places disponibles

en: Confirmed Spaces
ca: Places confirmades

en: Pending Spaces
ca: Places pendents

en: manage bookings
ca: gestió de reserves

en: printable view
ca: vista d'impressió

en: export csv
ca: exportar CSV

en: No responses yet!
ca: Encara no hi ha respostes!

en: Enable registration for this event
ca: Permetre el registro per aquest esdeveniment

en: Tickets
ca: Entrades

en: You can have single or multiple tickets, where certain tickets become availalble under certain conditions, e.g. early bookings, group discounts, maximum bookings per ticket, etc.
ca: Pots tenir entrades simples o múltiples, on certes entrades es converteixen en disponibles sota certes condicions. Per exemple: reserves anticipades, descomptes per a grups, reserves màximes per entrada, etc.

en: Basic HTML is allowed in ticket labels and descriptions.
ca: El HTML bàsic està permès a les etiquetes i descripcions de les entrades.

en: Min/Max
ca: Mín./Màx.

en: Start/End
ca: Inici/Final

en: Avail. Spaces
ca: Places disponibles

en: Add new ticket
ca: Afegir nova entrada

en: Free
ca: Lliure

en: View Bookings
ca: Veure reserves

en: Total Spaces
ca: Total de places

en: Individual tickets with remaining spaces will not be available if total booking spaces reach this limit. Leave blank for no limit.
ca: Les entrades individuals amb places restants no estaran disponibles si el total de places de la reserva arriba a aquest límit. Deixa-ho en blanc per a que no hi hagi límit.

en: Booking Cut-Off Date
ca: Data de tall de les reserves

en: This is the definite date after which bookings will be closed for this event, regardless of individual ticket settings above. Default value will be the event start date.
ca: Aquesta és la data definitiva en la que les reserves es tancaran per aquest esdeveniment, independentment de la configuració d'entrades individuals que hi ha a sobre. El valor per defecte serà la data d'inici de l'esdeveniment.

en: Category:
ca: Categoria:

en: No image uploaded for this event yet
ca: Encara no hi ha cap imatge carregada per aquest esdeveniment

en: Upload/change picture
ca: Carregar/canviar la imatge

en: Delete Image?
ca: Eliminar imatge?

en: Not a Group Event
ca: No és un esdeveniment de grup

en: No groups defined yet.
ca: Encara no s'ha definit cap grup.

en: This event does not have a physical location.
ca: Aquest esdeveniment no té una localització física.

en: Location:
ca: Localització:

en: No Location
ca: Sense localització

en: Location Name:
ca: Nom de la localizació:

en: Create a location or start typing to search a previously created location.
ca: Crear una localització o començar a escriure per a cercar una localització creada prèviament.

en: You cannot edit saved locations here.
ca: Aquí No pots editar localitzacions desades.

en: Address:
ca: Adreça:

en: City/Town:
ca: Ciutat/Poble:

en: State/County:
ca: Estat/Província:

en: Postcode:
ca: Codi Postal:

en: Region:
ca: Regió:

en: Country:
ca: País:

en: none selected
ca: cap seleccionat

en: Location not found
ca: Localització no trobada

en: This event repeats
ca: Aquest esdeveniment es repeteix

en: every
ca: cada

en: day
ca: dia

en: days
ca: dies

en: week on
ca: setmana

en: weeks on
ca: setmanes

en: month on the
ca: mes en el

en: months on the
ca: mesos en el

en: year
ca: any

en: years
ca: anys

en: first
ca: primer

en: second
ca: segon

en: third
ca: tercer

en: fourth
ca: quart

en: last
ca: darrer

en: of each month
ca: de cada mes

en: Recurrences span from
ca: Les recurrències van a partir de

en: to
ca: fins a

en: Events start from
ca: L'esdeveniment comença a partir de

en: All day
ca: Tot el dia

en: day(s)
ca: dia(es)

en: For a recurring event, a one day event will be created on each recurring date within this date range.
ca: Per un esdeveniment recurrent, un esdeveniment d'un dia es crearà a cada data recurrent dintre d'aquest interval de dates.

en: This is a recurring event.
ca: Aquest és un esdeveniment recurrent.

en: From
ca: De

en: Event starts at
ca: L'esdeveniment comença a les

en: This event spans every day between the beginning and end date, with start/end times applying to each day.
ca: Aquest esdeveniment s'estèn per tots els dies entre la data d'inici i la de finalització, aplicant-se el temps d'inici/finalització a cada dia.

en: Your Details
ca: Els teus detalls

en: The event name. Example: Birthday party
ca: Nom de l'esdeveniment. Exemple: la festa d'aniversari

en: Details
ca: Detalls

en: Details about the event.
ca: Detalls de l'esdeveniment.

en: HTML allowed.
ca: HTML permès.

en: Event Image
ca: Imatge de l'esdeveniment

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Locations Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
ca: No tens atributs personalitzats definits a qualsevol de les configuracions de plantilles de l'Administrador de Localitzacions. Per favor, afegeix-los a la <a href='%s'>pàgina de configuració</a>

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Locations Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these depreciated attributes, give it a blank value and save.
ca: Si vosté veu els atributs aquí avall, això significa que no s'estan eso utilitzant als formats de l'Administrador de Localitzacions. Per afegir-los, has d'agregar l'atribut personalitzat una altra vegada a una opció de format a la pàgina de configuració. Per eliminar qualsevol d'aquests atributs depreciats, dóna-li un valor en blanc i desa-ho.

en: No image uploaded for this location yet
ca: Encara no hi ha cap imatge carregada per aquesta localització

en: If you're using the Google Maps, the more detail you provide, the more accurate Google can be at finding your location. If your address isn't being found, please <a='http://maps.google.com'>try it on maps.google.com</a> by adding all the fields below seperated by commas.
ca: Si estàs utilitzant Google Maps, com més detalls ens proporcionis, més precís pot ser Google a l'hora de cercar la localització. Si la teva direcció no es troba, per favor <a href='http://maps.google.com' target='_blank'> intenta-ho a maps.google.com</a>, afegint totes els camps següents separats per comes.

en: Location Name
ca: Nom de la localització

en: The name of the location
ca: El nom de la localització

en: Details about the location.
ca: Detalls sobre la localització

en: HTML Allowed.
ca: HTML permès.

en: Location Image
ca: Imatge de la localització

en: Enter a ticket name.
ca: Entroduexi un nom per l'entrada

en: Enter a maximum number of spaces (required).
ca: Introdueixi un nombre màxim de places (necessari).

en: Available from
ca: Disponible des de

en: Add a start or end date (or both) to impose time constraints on ticket availability. Leave either blank for no upper/lower limit.
ca: Afegeix una data d'inici o de finalització (o ambdues) per a imposar limitacions de temps de disponibilitat d'entrades. Deixa-ho en blanc per no tenir límit superior/inferior.

en: and
ca: i

en: Leave either blank for no upper/lower limit.
ca: Deixa-les en blanc per a no tenir límit superior/inferior.

en: Required?
ca: necessari
